Tarp pokyčių – galimybė gauti nedidelės vertės valstybės paramą (de minimis), aiškesnės sąlygos dėl automobilių įkrovimo stotelių įrengimo vietos ir aikštelių išmatavimų, padidintas finansavimo intensyvumas didelėms įmonėms. Pakeitimai inicijuoti atsižvelgus į rinkos pasiūlymus.

Nuo šiol didelės įmonės, planuojančios įrengti viešąsias elektromobilių įkrovimo stoteles galės džiaugtis didesne parama. Kompensacijos dydis padidintas nuo 20 iki 25 proc. už kiekvieną įsigytą ir Sostinės regione šalia magistralinio ar krašto kelio įrengtą elektromobilių įkrovimo stotelę. Vidurio ir vakarų Lietuvos regione didelės įmonės, kaip ir anksčiau, gali sulaukti iki 35 proc. dydžio išlaidų kompensacijos.

Mažoms ir vidutinėms įmonėms finansavimo intensyvumas nepasikeitė. Jos tiek Sostinės, tiek Vidurio ir vakarų regione gali sulaukti iki 40 proc. kompensacijos už kiekvieną įsigytą ir įrengtą elektromobilių įkrovimo stotelę. Įkrovimo stotelės turi būti įrengiamos darnaus judumo miestuose planų 2014-2020 m. ES fondų lėšomis nerengusiose savivaldybėse, šalia magistralinių ar krašto kelių, degalinėse, geležinkelių ir autobusų stotyse, oro uostuose, vidaus vandenų ir jūrų uostuose.

Pareiškėjams, kurių viešų elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo projektams negalės būti skiriama valstybės pagalba, esant galimybei, bus siūloma skirti nedidelės vertės valstybės paramą, kuriai netaikomas reikalavimas suderinti pagalbą su Europos Komisija, t.y. paramą su de minimis nuostata. Nedidelės vertės parama bus teikiama, jei bus tenkinamos de minimis reglamento nuostatos ir į projektą įtrauktos elektromobilių įkrovimo prieigos atitiks apraše nustatytus reikalavimus bei bus registruotos Viešųjų ir pusiau viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų informacinėje sistemoje ne anksčiau kaip 2023 m. gegužės 31 d.

Naujieji pakeitimai apima ir aiškesnes sąlygas dėl įkrovimo aikštelių, įrengiamų šalia magistralinių ir krašto kelių, vietos. Įkrovimo stotelės, įrengiamos šalia krašto ar magistralinių kelių negali būti nutolusios nuo šių kelių daugiau nei 3 km atstumu, kai atstumas matuojamas važiuojant keliu. Taip pat, atsižvelgus į rinkos pasiūlymus, nustatyti tikslūs automobilių stovėjimo aikštelių su įkrovimo stotelėmis išmatavimai. Nuo šiol, stovėjimo vietos ilgis turi būti ne mažesnis kaip 5 m, o stovėjimo vietos plotis – ne mažesnis kaip 2,5 m. Reikalaujama palikti ir pakankamai vietos išlipti iš automobilio (ne mažiau kaip 1,5 m) bei aikšteles pritaikyti asmenims su judėjimo negalia.

guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas