Nauji „Volvo“ elektrinių sunkvežimių parko stebėjimo duomenys atskleidžia, kad nuo 2019 m. jie nuvažiavo daugiau nei 80 milijonų kilometrų vykdydami komercinius pervežimus visame pasaulyje.
Važiuojant tokį patį atstumą identiškais dyzelinu varomais sunkvežimiais, būtų sunaudota daugiau nei 25 milijonai litrų dyzelino (remiantis klientų duomenimis ir vertinant tokius pačius dyzelinius modelius), o išmetamo anglies dioksido kiekis sumažėjo 68 000 tonų (pagal „nuo šaltinio iki rato“ skaičiavimus GLEC sistemoje).
„Džiaugiuosi matydamas, kaip vežėjai kasdienėje veikloje naudojasi elektrinių sunkvežimių teikiamais privalumais. Transporto sektorius yra atsakingas už 7 proc. visame pasaulyje išmetamo anglies dioksido kiekio, o baterijomis varomi sunkvežimiai yra svarbi priemonė siekiant sumažinti poveikį klimatui. Daugelio pirmųjų naudotojų dėka jau dabar galime matyti didžiulį šios technologijos potencialą“, – sako „Volvo Trucks“ prezidentas sako Rogeris Almas.
5-eri metai patirties su elektra
Ankstyvas „Volvo“ atėjimas į elektra varomų sunkvežimių segmentą gamintojui leido sukaupti unikalią patirtį netaršaus transporto srityje. Ši patirtis dabar yra naudojama kuriant naujos kartos „Volvo“ elektrinius transporto sprendimus.
-
Nauda pirmiesiems klientams – transporto įmonės, įsigijusios elektrinių sunkvežimių, turi stiprų konkurencinį pranašumą, kai transporto paslaugų užsakovams gali pasiūlyti netaršų transportą
-
Išnaudodami investicijas į elektrinį sunkvežimį ir įkrovimo infrastruktūrą, vežėjai kuria tvirtą verslo pagrindą optimizuodami logistiką ir maršrutus, taip pat dalindamiesi įkrovimo stotelėmis su operatoriais.
-
Elektrinių sunkvežimių privalumai yra daugiau nei vien aplinkosauginė nauda – vairuotojai dirba daug geresnėje aplinkoje, kurioje triukšmo ir vibracijos lygis yra daug mažesnis.
Augantys pristatymai visame pasaulyje
Pasaulyje pristatytų „Volvo Trucks“ elektrinių sunkvežimių kiekis 2023 m. didėjo 256 % iki 1 977 sunkvežimių, o 2024 m. klientų susidomėjimas neslūgsta. Europoje per pirmąjį šių metų ketvirtį daugiau nei pusė elektrinių sunkvežimių pirkėjų pasirinko „Volvo“ – gamintojo dalis elektrinių sunkvežimių segmente sudarė 56 proc. O Jungtinėse Amerikos Valstijose „Volvo“ sudarė 44 proc. visų parduotų elektrinių sunkvežimių.
Iki šiol „Volvo“ klientams pristatė daugiau nei 3 500 elektrinių sunkvežimių 45 šalyse šešiuose žemynuose. 2023 m. „Volvo Trucks“ išplėtė savo elektrinių sunkvežimių pasiūlos geografiją, pristatydama pirmuosius sunkiasvorius elektrinius sunkvežimius Lotynų Amerikoje, o transporto priemonės keliavo pas klientus į Braziliją, Čilę ir Urugvajų. „Volvo“ taip pat tapo pirmuoju sunkvežimių gamintoju, pristačiusiu baterijose sukaupta elektros energija varomus sunkvežimius užsakovams Maroke, Pietų Korėjoje ir Malaizijoje.
„Ne vien tik transporto kompanijos, bet ir transporto bei logistikos paslaugų pirkėjai prisijungia prie mokslu pagrįstų tikslų iniciatyvos (SBTi) ir pradeda reikalauti tvarių transporto sprendimų iš savo tiekėjų. Tai dar vienas perėjimo prie elektrinių sunkvežimių postūmis“, – sako Rogeris Almas.
Elektriniai sunkvežimiai visiems transporto poreikiams
„Volvo“ elektriniai sunkvežimiai patenkina klientų poreikius įvairiose srityse – nuo distribucinių pervežimų, komunalinių paslaugų iki regioninių krovinių gabenimo bei statybų darbų. Per penkerius metus „Volvo“ taip pat sukaupė didelę patirtį optimizuojant turimos energijos baterijose naudojimą, elektrinių sunkvežimių įkrovimą ir techninę priežiūrą.
Nuo 2019 m. „Volvo Trucks“ plėtė savo elektrinių transporto priemonių pasiūlą iki šiandien siūlomo asortimento, kurį dabar sudaro aštuoni elektriniai modeliai.
Siūlomi „Volvo“ elektrinių sunkvežimių modeliai yra „Volvo FL Electric“, „FE Electric“, „FM Electric“, „FM Low Entry“, „FMX Electric“, „FH Electric“, „FH Aero Electric“ ir „VNR Electric“. Geriausiai parduodamas sunkvežimis yra „Volvo FH Electric“, kuris neseniai laimėjo prestižinį 2024 m. Tarptautinio metų sunkvežimio apdovanojimą.