Degalinių tinklo „Circle K“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidžia, kad automobilio švara bent kartą per mėnesį rūpinasi 2 iš 3 lietuvių (66 proc.). O įmonės automobilį, naudojamą asmeniniais ir (arba) darbo tikslais, vidutiniškai bent kartą per mėnesį plauna 6 iš 10 respondentų (71 proc.).

„Baltijos šalių skaičiai rodo, kad būtent lietuviai daugiausiai rūpinasi savo automobilių švara, tačiau analizuodami statistiką, kuri atskleidžia, kaip dažnai tautiečių automobiliai tampa purvini, galime teigti, kad švara rūpintis reikėtų dar dažniau“, – sako „Circle K“ degalų ir plovyklos kategorijos vadovas Baltijos šalims Rokas Laurinavičius.

Remiantis „Circle K“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, beveik pusė (47 proc.) apklaustųjų purvą ant savo automobilio pastebi kiekvieną savaitę.

„Vertiname klientų poreikį rūpintis automobiliais ir siekiame tobulinti savo paslaugų kokybę. Nuolat investuojame į savo degalinėse naudojamos įrangos kokybę ir funkcionalumą, ne išimtis ir plovyklos – nusprendėme žengti inovatyvų žingsnį ir jau šiais metais pristatome naują funkcionalumą dalyje savo automatinių plovyklų. Per ateinantį pusmetį tęsime darbus ir atnaujinsime plovyklas 8-iose „Circle K“ degalinėse Lietuvoje“, – teigia R. Laurinavičius.

Atnaujinto tipo plovyklų įrangą jau galima išbandyti Šiauliuose, Pabalių degalinės plovykloje, taip pat Alytuje, o vėliau ir Radviliškyje, Druskininkuose, Kauno „Dainavos“, Vilniaus „Vokės“, Šiaulių Dubijos g. bei Panevėžio Parko g. degalinėse.

„Įgyvendinus projektą, klientai galės rinktis plovimą jiems jau pažįstamų, mūsų plovyklose naudojamų, minkštų šepečių pagalba arba išbandyti visiškai bekontaktį automatinį plovimą, kai šepečiai nėra naudojami. Šis plovimo metodas pasitelkia rotaciniu principu veikiančius aukšto slėgio purkštukus, kurie leidžia išgauti aukštą plovimo kokybę. Tikimasi, kad tokio tipo plovimo programos bus itin aktualios abonementų naudotojams, kurie automobilius plauna dažnai“, – pasakoja R. Laurinavičius.

Paneigia vyraujantį mitą

Degalinių tinklo atstovas pastebi, kad tarp klientų vis dar vyrauja mitas, kad plovimas šepečiais gali pažeisti automobilį.

„Rizika subraižyti automobilį plaunant mūsų plovyklose naudojamais minkštais šepečiais yra minimali, tačiau vis dar yra klientų, kurie baiminasi tai daryti. Mūsų statistika rodo, kad įprastai įbrėžimai ant automobilio jau būna prieš plovimą, tiesiog klientas juos pastebi iškart po plovimo, kai dėmesys didžiausias. Taip pat svarbu pažymėti, kad automobiliui įvažiavus į plovyklą ir prasidėjus programai pirmiausia yra naudojamas cheminis atmirkymas, tada aukštas slėgis, kurio pagalba šalinamos kietos apnašos ir tik vėliau šepečiai – toks procesas leidžia maksimaliai sumažinti pažeidimų riziką. O minkštų šepečių naudojimas leidžia teigti, jog įsitikinimas, neva patys plovyklos šepečiai palieka įbrėžimus ant automobilių, yra tiesiog mitas“, – teigia R. Laurinavičius.

Gyvenamoji vieta – svarbus veiksnys

Vairavimo mokyklos vadovas ir saugaus eismo ekspertas Artūras Pakėnas šmaikštauja, kad vienintelis automobilyje nereikalingas dalykas yra purvas. Jo teigimu, sprendžiant, kaip dažnai reikėtų plauti automobilį, būtina atsižvelgti į kelis veiksnius. Vienas jų – gyvenamoji vieta, kuri gali stipriai įtakoti automobilio švarą.

„Pavyzdžiui, miestų gyventojams, kurie susiduria su didesniu oro užterštumu, dulkėmis ir suodžiais, automobilį rekomenduojama plauti bent kartą per savaitę. Tuo tarpu vairuotojai iš mažesnių miestelių ar kaimo vietovių, kur mažiau teršalų, gali plauti automobilį rečiau – kas dvi ar net tris savaites. Žinoma, jeigu jie važinėja neasfaltuotais keliais, plovimo poreikis didės“, – sako A. Pakėnas.

Poreikį lemia oro sąlygos ir sezonai

Ekspertas priduria, kad oro sąlygos ir metų laikai taip pat daro įtaką automobilio priežiūrai.

„Lietingu sezonu automobilio švarą palaikyti gali būti sunkiau. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ne tik į purvą, bet ir į ilgalaikes apnašas. Pavyzdžiui, rudenį, kai lapai krenta ant automobilio, jų likučiai gali įsiskverbti į dažų paviršių ir sukelti pažeidimus. Tokiu atveju, geriau plauti automobilį kartą per savaitę arba dažniau“, – pataria A. Pakėnas.

Kaip atpažinti, kad automobilis tikrai reikalauja plovimo?

Saugaus vairavimo ekspertas vardija požymius, kurie padės įvertinti automobilio plovimo poreikį.

  1. Purvas ir apnašos ant kėbulo. Jei pastebite, kad automobilio paviršius tampa lipnus arba matosi apnašos, tai ženklas, kad laikas pasirūpinti automobilio švara.

  2. Sumažėjęs matomumas. Jei automobilio stiklai ar veidrodėliai tampa purvini, matomumas blogėja ir tai gali didinti avaringumo riziką.

  3. Balkšvos juostos ant kėbulo. Druskos likučiai žiemą ar po kelionės į pajūrį gali palikti balkšvų dėmių ant kėbulo, kurias būtina nuplauti kuo greičiau.

Žiemos metu, vairavimo ekspertas pataria neužmiršti apie kelius dengiančią druską, kuri ilgainiui gali pakenkti automobilio kėbului.

„Šaltuoju sezonu rekomenduoju plauti automobilį bent kartą per savaitę arba po kiekvienos stipresnės sniego audros, kai atsiranda poreikis pašalintos druskos likučius. Tačiau apie druskos poveikį automobilio kėbului reikėtų pagalvoti ir vasaros metu, ypač jei gyvenate pajūryje, kur automobilį veikia saulės, jūros druskų ir smėlio derinys. Dėl šių veiksnių automobilio dažai gali pradėti blukti, smėlis gali kauptis stabdžių sistemoje bei lemti kitų dalių dėvėjimąsi“, – teigia A. Pakėnas.

guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas