Dešimt pačių brangiausių automobilių pasaulyje: šedevrai, kurių kainos gali palikti ir be žado

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repudiandae velit quae consequuntur vitae, nisi suscipit, est beatae?

Dešimt pačių brangiausių automobilių pasaulyje: šedevrai, kurių kainos gali palikti ir be žado Photo caption

Ar kada pagalvojote kiek galėtų kainuoti pats brangiausias automobilis pasaulyje? Tikriausiai, daugeliui mūsų galvose pradeda sukti sumos, kurios turi šešis nulius ir tai iš esmės yra ganėtinai geras spėjimas.

Riboto leidimo ar itin galingi automobiliai kainuoja išties daug, tačiau kiek daug? Brangiausiai pasaulyje parduotų transporto priemonių kainos siekia ne vieną milijoną, o patys brangiausi kainuoja ir dešimtis. Bilis.lt šiandien kviečia pažvelgti į dešimt brangiausių automobilių pasaulyje.

10. Bugatti Chiron Super Sport 300+

Dešimties brangiausių automobilių sąrašą pradėsime su Prancūzijos automobilių gamintoju „Bugatti“. Nuo 1998 metų po „Volkswagen“ grupės sparnu prisiglaudusi kompanija yra sukūrusi ne vieną itin prabangų ir galingą automobilį, todėl ir šiame sąraše jų rasime ne vieną.

Kaip bebūtų, dešimtuke brangiausių automobilių – „Bugatti Chiron Super Sport 300+“, kurių buvo pagaminta vos 30 vienetų. Šio automobilio kaina siekia 3,52 mln. eurų, tačiau tai ne tik itin brangus blizgutis.

Kompanijos „Bugatti“ vardas įrašytas į istoriją, kadangi šios bendrovės automobilis pirmasis pasiekė didesnį nei 482 km/h greitį Vokietijoje esančioje trasoje. Tam buvo panaudotas patobulintas „Chiron“ modelis, o šiam pasiekimui pažymėti „Bugatti“ pagamino 30 riboto leidimo modelių, kurie visi buvo parduoti.

9. Lamborghini Veneno Roadster

Devintoje šio dešimtuko vietoje – „Lamborghini Veneno Roadster“, kurio kaina siekia 3,96 mln. eurų. Iškalbingai atrodo ne tik šio automobilio kaina, bet ir pavadinimas, mat „Veneno“, išvertus iš ispanų kalbos, reiškia nuodai.

„Veneno Roadster“ modelis buvo sukurtas „Lamborghini“ 50 metų jubiliejui paminėti, o jo pristatymas įvyko Ženevos automobilių parodoje, 2013 metais. Skelbiama, jog šis superautomobilis gali įsibėgėti iki 100 km/h greičio vos per 2,9 sekundės.

8. Koenigsegg CCXR Trevita

Pradinis planas buvo pagaminti tris „CCXR Trevita“ automobilius, tačiau jo gamyba „Koenigsegg“ bendrovei kainavo tiek daug, jog vėliau buvo nuspręsta apsiriboti tik dviem egzemplioriais. 4,23 mln. eurų – tiek kainuoja šis automobilis, o vieną tokį turi ir Floydas Mayweathersas.

„Koenigsegg“ sukurtas superautomobilis pasižymi deimantais padailinta anglies pluošto apdaila, galinėje dalyje nesunku pastebėti ir unikalų, iš karbono pagamintą dvigubą sparną, o taip pat čia rasime ir anglies keramikos stabdžius su ABC bei padangų stebėjimo sistemą. Negana to, šis modelis gali pasiekti iki 410 km/h greitį.

7. Pagani Huayra Imola

Septintoje vietoje tarp brangiausių automobilių pasaulyje - „Pagani Huayra Imola“. Pasaulyje yra pagaminti vos penki šio superautomobilio modeliai, o vieno jų kaina siekia 4,75 mln. eurų.

„Pagani“ šį savo šedevrą pristatė 2019 metais ir tai yra tikras galiūnas. Šis automobilis aprūpintas dviejų turbinų 6 litrų V12 varikliu, kurį pagal specialų užsakymą sukūrė „Mercedes – AMG“, o tai leidžia išvystyti stulbinančias 827 arklio galios.

6. Bugatti Divo

Dar vienas „Bugatti“ automobilis ir šįsyk – tai „Bugatti Divo“, kurio kaina siekia 5,11 mln. eurų. Prancūzijos bendrovė šį šedevrą sukūrė Prancūzijos lenktynininko Alberto Divo garbei, kuris dusyk laimėjo ištvermės automobilių lenktynes „Targa Florio“.

1928 ir 1929 metais prancūzo užfiksuoti laimėjimai buvo pasiekti su „Bugatti“ lenktyniniu automobiliu. A.Divo garbei sukurtas „Bugatti Divo“ yra riboto leidimo ir iš viso yra pagaminta tik 40 modelių, o visi jie buvo parduoti jau pirmąją prekybos dieną.

5. Mercedes Benz Maybach Exelero

Brangiausių automobilių penketuką pradeda „Mercedes-Benz“ šedevras, kurio kaina siekia 7,04 mln. eurų. „Maybach Exelero“ yra itin subtilaus dizaino, kurias slepia itin daug galios.

„Mercedes-Benz Maybach Exelero“ turi keturias sėdimas vietas bei yra varomas dvigubo V12 variklio. Įdomu tai, jog šį automobilį galima pamatyti ir „Jay-Z“ dainos „Lost One“ vaizdo klipe, kuris buvo pristatytas dar 2006 metų lapkritį.

4. Bugatti Centodieci

Ketvirtoje vietoje randame ir dar vieną „Bugatti“ automobilį, kurio kaina siekia 7,92 mln. eurų. Prancūzijos automobilių gamintojas yra pagaminęs vos 10 vienetų šių transporto priemonių.

Įdomu tai, jog „Bugatti Centodieci“ yra skirtas gamintojo 110 gimtadieniui paminėti. Šis modelis sveria 20 kilogramų mažiau nei „Chiron“ variantas bei turi W16 variklį su keturiais turbo kompresoriais, o jo galia siekia net 1 578 arklio galias.

3. Rolls Royce Sweptail

Britų sukurtas šedevras užkopė į trečią vietą, tarp brangiausių automobilių. Vien žvelgiant į „Rolls-Royce Sweptail“ nuotraukas akivaizdu, kad tai itin prabangus automobilis, o jo kaina siekia 11,44 mln. eurų.

Išskirtinio dizaino „Rolls-Royce“ automobilis pristatytas buvo 2017 metais, „Concorso D‘Eleganza Villa d‘Este“ renginio metu ir tuomet tai buvo brangiausias autmobilis pasaulyje. Įdomu tai, jog šis produktas sukurtas pagal „Phantom Coupe“ modelį, o gamybos darbai vyko net ketverius metus.

2. Pagani Zonda HP Barchetta

Antroje brangiausių automobilių reitingo vietoje – „Pagani“ sukurtas „Zonda HP Barchetta“ modelis, kurio kaina siekia 14,97 mln. eurų. Šis produktas išsiskiria ne tik itin aukšta kaina ir didžiule galia, bet ir išskirtiniais dizaino sprendimais.

Galiniai šio superautomobilio ratai iš dalies padengti anglies pluoštu, nesunku pastebėti ir tai, jog „Pagani“ šedevras neturi stogo, o jo priekinis stiklas – gerokai mažesnis nei įprasta. Ir tai dar ne viskas. „Zonda HP Barchetta“ pasižymi 789 arklio galiomis, o maksimalus greitis siekia 355 km/h.

1. Bugatti La Voiture Noire

Ir pagaliau… Pats brangiausias automobilis pasaulyje – tai „Bugatti La Voiture Noire“, kuris pernai buvo parduotas už 16,46 mln. eurų. Nors pirkėjas ir nėra įvardijamas, tačiau tai įspūdinga pinigų suma už dar įspūdingesnį produktą.

„Bugatti“ pirmąsyk apie „La Voiture Noire“ prakalbo dar 2019 metais, tačiau tuomet atskleidė, jog šiam automobiliui pagaminti prireiks dar dviejų su puse metų. Ir štai. 2021 metų gegužę jis buvo sėkmingai parduotas.

Šis superautomobilis iki 100 km/h greičio įsibėgėja vos per 2,5 sekundės, o maksimalus „Bugatti La Voiture Noire“ greitis siekia 420 kilometrų per valandą.

Error occurred