Vengrų oro linijos „Wizz Air“ skelbia apie savo bendradarbiavimą su „Airbus“. Jo metu bendrovės pradės bandomuosius skrydžius, naudojant tvariosios aviacijos degalus (angl. SAF). Tokiu būdu „Wizz Air“ parodo lyderystę ir pradeda įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) reikalavimus (RefuelEU), įsigaliosiančius 2025 m.

Šis „Wizz Air“ bendradarbiavimas parodo įmonės iniciatyvų požiūrį siekiant sumažinti lėktuvų išmetamo CO2 kiekį bei atitinka Europos Sąjungos iniciatyvą „Destination 2050”.

„RefuelEU“ aviacijos reglamentas (būdamas ES „Fit for 55“ paketo dalimi) reikalauja, kad aviacinio kuro tiekėjai užtikrintų, jog visi degalai, kurie bus tiekiami ES oro uostuose, turėtų bent minimalų tvariosios aviacijos degalų kiekį, kuris laikui bėgant bus didinamas. Taip pat reikalaujama, kad aviakompanijos, veikiančios ES, kuro užpildymui naudotų 90 proc. šio kuro iš ES oro uostų.

Šio projekto pagalba „Wizz Air“ žengia pirmus žingsnius, kad į savo veiklą integruotų tvariosios aviacijos degalus (SAF), be to, tuo pačiu metu „Wizz Air“ didina „Airbus A321neo“ orlaivio degalų naudojimo efektyvumą, testuoja ES reglamento suderinamumą su jau veikiančiomis operacijomis anksčiau nurodyto termino ir stengiasi suprasti keleivių žinias apie tvariosios aviacijos degalus (SAF) ir susijusias nuostatas.

Bandomieji skrydžiai vyks iš Barselonos į Budapeštą (BCN-BUD) ir iš Briuselio Šarlerua į Budapeštą (CRL-BUD). Tvariosios aviacijos degalai bus tiekiami „Cepsa“ ir platinami „World Fuel Services“. Projektas bus vykdomas naudojant masės balanso metodą. „Wizz Air“ planuoja įsigyti iki 16 tonų grynų tvariosios aviacijos degalų (SAF) 5% mišiniui, kuris bus naudojamas Barselonos-El Prat oro uoste, ir iki 18 tonų grynų tvariosios aviacijos degalų (SAF) 10% mišiniui Briuselio Šarlerua oro uoste.

Komentuodama iniciatyvą, „Wizz Air“ įmonės pareigūnė Yvonne Moynihan, kuri yra atsakinga už aplinkosaugos, socialinės ir valdymo politikos klausimus, sakė:

„Šis tarpindustrinis bendradarbiavimas su „Airbus“ yra įrodymas, kad mūsų aviacinė bendruomenė siekia sumažinti lėktuvų išmetamo anglies dioksido kiekį. Labai svarbu, kad visi aviacijos ekosistemos dalyviai atliktų savo vaidmenį ir suvienytų jėgas, kad iki 2050 m. pasiektų pramonės tikslą – grynąjį nulį. Tvarieji aviacijos degalai (SAF) yra pagrindinė priemonė, todėl „Wizz Air“ remia šią novatorišką ES politiką ir yra atlikusi reikšmingas strategines investicijas, kad pradėtų tvariosios aviacijos degalų naudojimą.

Esame besididžiuojanti ES oro linijų bendrovė, šiais metais švenčianti 20 metų sukaktį, pasirengusi sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį ir parodyti pavyzdį kitoms oro linijoms. Mūsų tikslas, kad iki 2030 metų 10% mūsų skrydžių būtų varomi SAF. Šio projekto pagalba ne tik testuojame operacijas, susijusias su tvariosios aviacijos degalų naudojimu, bet ir renkame įžvalgas iš mūsų keleivių: ką jie žino apie anglies dioksido mažinimo galimybes aviacijoje. Mūsų vertingi keleiviai yra svarbūs suinteresuotieji asmenys, o jų atsiliepimai bus labai svarbūs formuojant mūsų ateities tvarumo iniciatyvas.“

Bandomajame projekte taip pat bus vykdoma apklausa „Wizz Air“ keleiviams, kviečianti juos pasidalinti savo įžvalgomis/suvokimu apie tvariosios aviacijos degalus (SAF) bei tvarumo iniciatyvas aviacijoje. Apklausą gaus klientai, kurie yra užsiregistravę „Wizz Air“ naujienlaiškiui, taip pat ji bus prieinama per šią nuorodą. Rezultatai bus skelbiami viešai ir pabrėš besikeičiančius keleivių lūkesčius, leisdami „Wizz Air“ ir plačiai aviacijos pramonei toliau tobulinti tvarumo iniciatyvas.

Julie Kitcher, „Airbus“ tvarumo ir komunikacijų pareigūnė, sakė: „„Airbus“ įmonėje esame įsipareigoję skatinti SAF priėmimą kaip esminį mūsų anglies dioksido mažinimo strategijos elementą. Orlaivių kuro sunaudojimo efektyvumas ir tvariosios aviacijos degalai padės sumažinti lėktuvų išmetamo anglies dioksido kiekį tiek, kiek mūsų pramonė turi pasiekti iki 2050 metų, todėl bendradarbiavimas su partneriais, tokiais kaip „Wizz Air“, efektyviai integruojant tvariosios aviacijos degalus į aviakompanijų veiklą, yra labai svarbus žingsnis. Taip pat laukiame įžvalgų iš „Wizz Air“ būsimų keleivių apklausų. Suvokimas, kaip keleiviai jaučiasi dėl išmetamo anglies dioksido mažinimo, gali padėti aviacijos pramonei plėsti tvariosios aviacijos degalų naudojimą. Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su „Wizz Air“ šio bandomojo projekto metu.“

„Airbus“ rems „Wizz Air“ šioje bandomojoje programoje, teikdama techninę pagalbą ir ekspertizę, kad maksimaliai padidintų tvariosios aviacijos degalų integracijos efektyvumą visose operacijose. Proaktyviai naudodama tvariosios aviacijos degalus ir dedama pagrindą naujo reglamento įgyvendinimui, „Wizz Air“ kompanija yra pasiruošusi pasiūlyti daugiau tvarių kelionių galimybių milijonams Europos keleivių.

„Wizz Air“ vietiniai aviacinio kuro tiekėjai vertina, kad tokie bendradarbiavimai, kaip šis, gali suteikti naujų galimybių pramonei, suteikdami matomumą ir pasitikėjimą gamintojams, kad galėtų didinti tiekimą ir tenkinti klientų poreikius.

Duncan Storey, „World Fuel“ vyresnysis viceprezidentas, atsakingas už tiekimą ir komercinę plėtrą Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, teigė: „Artėjančio RefuelEU aviacijos reglamento įgyvendinimas yra svarbus įvykis, skatinantis mus plėsti tvarių degalų prieinamumą. Mes remiame „Wizz Air“ tikslus, nuosekliai pristatydami tvariosios aviacijos degalus jų pagrindiniuose Europos maršrutuose, parduodami 18 tonų grynų tvariosios aviacijos degalų 10% mišinyje. Nuo 2015 metų mes aktyviai dirbame, kad padidintume mažiau anglies dioksido į aplinką išskiriančio aviacinio kuro prieinamumą visame pasaulyje. Mūsų tvariosios aviacijos degalų tiekimo tinklas Europoje apima daugelį pagrindinių vietų, pvz., Jungtinę Karalystę, Vokietiją ir Prancūziją.“

Marta Cencillo, „Cepsa“ tvariosios aviacijos vadovė, pridūrė: „Cepsa džiaugiasi galėdama bendradarbiauti su „Wizz Air“ šioje svarbioje iniciatyvoje, siekiant veiksmingai sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį prieš RefuelEU įstatymo įsigaliojimą. Kaip pirmaujantis energetikos tiekėjas aviacijos sektoriuje Ispanijoje, mes esame įsipareigoję dirbti su mūsų klientais, kad sumažintume jų išmetamo anglies dioksido kiekį, o tvariosios aviacijos degalai yra sprendimas, kuris gali būti pritaikytas nedelsiant ir nereikalaujantis pakeitimų lėktuvų varikliuose.“

guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas