„Bolt“: keleivių įpročiai keičiasi, norinčiųjų keliauti srautai auga

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repudiandae velit quae consequuntur vitae, nisi suscipit, est beatae?

„Bolt“: keleivių įpročiai keičiasi, norinčiųjų keliauti srautai auga Photo caption

Pavėžėjimo platforma „Bolt“ apibendrino antrojo ketvirčio rezultatus bei džiaugiasi, kad po gana įtempto laiko, kurį lėmė COVID-19 sukelta pandemija, kelionės su pavežėjais grįžta į įprastas vėžes. Tiesa, su pokyčiais: po karantino keičiasi ir keliaujančiųjų įpročiai, ir populiariausios kelionių kryptys.

Populiariausios – kelionės pajūryje

Šalyje paskelbus karantiną, per dvi pirmąsias savaites „Bolt“ klientų skaičius staiga stipriai sumažėjo – intensyviau naudotis pavėžėjimo paslaugomis klientai vėl pradėjo balandžio pradžioje, ypač Vilniuje ir Kaune.

Dabar šių kelionių skaičius visuose miestuose ne tik pasiekė buvusį iki karantino, bet ir toliau auga. Daugiausia klientų šiuo metu sulaukia pavežėjai Klaipėdoje bei Palangoje – karantinas šalies gyventojams padėjo iš naujo atrasti bei įvertinti savojo krašto kurortus kaip puikiausias atostogų kryptis, o pajūryje veiklą vykdantys pavežėjai gali džiaugtis rekordinėmis pajamomis.

Nors su pavežėjais keliaujama drąsiau, rūpestis dėl savo ir aplinkinių sveikatos apsaugos išliko toks pat aktualus, kaip ir per karantiną. Karantino metu „Bolt“ pasiūlė tam laikotarpiui sukurtą „Protect“ kategoriją, kuri leidžia pavežėjui ir keleiviui važiuoti visiškai atskirtiems specialia pertvara - paskelbus karantiną, kovo ir balandžio mėnesiais, šios kategorijos kelionės sudarė apie 11 proc. visų „Bolt“ kelionių. Pageidaujančiųjų ja naudotis nemažėja iki šiol.

„Išsikviesti automobilį su atskirtomis automobilio salono zonomis bus galima ir toliau – tol, kol nebus paskelbta apie COVID-19 pandemijos pabaigą. Esame pasiruošę ir toliau teikti pavėžėjimo paslaugas saugiai ir kokybiškai“, – sako „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius.

Keitėsi pagrindinės kryptys ir paėmimo vietos

Lietuvos gyventojai, panašu, vykti į užsienį privengia – iki karantino populiariausia „Bolt“ atvykimo ir paėmimo vieta buvęs Vilniaus oro uostas birželio pabaigoje vis dar nepateko į sostinės TOP5 pavėžėjimo kryptis. Užtat, akivaizdu, sparčiai gausėja šalies viduje keliaujančiųjų traukiniais – atšaukus karantiną, Vilniaus traukinių stotis tapo ta vieta, į kurią pavežėjai dažniausiai veža keleivius ar juos iš ten pasiima.

Pirmąjį karantino mėnesį populiariausių atvykimo vietų trejetuke sostinėje buvo Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, taip pat prekybos centrai – „Maxima“ Mindaugo gatvėje, „Panorama“ ir „Akropolis“, šalia kurio lankytojų patogumui visai neseniai buvo įrengta ir „Bolt“ paspirtukų stotelė. Atšaukus karantiną, tarp paklausiausių kelionės po miestą maršrutų išliko sostinės senamiestis.

Ne tik pramogai, bet ir kelionei į darbą

Elektrinių paspirtukų sezoną šiemet Vilniuje buvo nuspręsta pradėti 4 mėnesiais anksčiau nei planuota. Tokį prašymą išsakė Vilniaus miesto savivaldybė, norėjusi suteikti miestiečiams alternatyvų būdą keliauti mieste, išvengiant masinių susibūrimų viešajame transporte per karantiną.

„Lyginant startą šį pavasarį ir praėjusių metų vasarą, kelionės atstumai pailgėjo 5–7 proc. Elektriniai paspirtukai naudojami ne tik laisvalaikio pramogai, bet ir pasitarnauja kaip saugus būdas pasiekti reikiamą tašką: parduotuvę, vaistinę ar darbą. Beje, visuose miestuose per pietus ir vakarop didelį kelionių paspirtukais srautą fiksuojame būtent prie verslo centrų – jais žmonės ir toliau vyksta pietauti ar grįžta po darbų namo“, – sako A. Pacevičius.

Birželio mėnesį kelionių kiekis buvo didesnis bene 5 kartus, lyginant su sezono pradžia, pikas planuojamas įsivažiavus vasarai: liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Augant kelionių kiekiui ir paspirtukų judėjimui, „Bolt“ primena, kad itin svarbu važiuoti atsakingai: kur reikia, sulėtinti greitį (ypač lenkiant pėsčiuosius ar dviratininkus), parkuoti paspirtuką tvarkingai, ne viduryje šaligatvio ar dviračių tako, geriausia – prie dviračių stovų ar palikti jį prie stabilios atramos, kad papūtus vėjui paspirtukas nenuvirstų.

Daugiausiai užsisako kebabų ir burgerių

Maisto pristatymo paslauga „Bolt Food“, vos jai atsiradus, nepaliko abejingų, tad per karantiną kurjeriams teko itin svarbus vaidmuo, atvežant klientams maistą iš pasiilgtų restoranų. Paslauga, paįvairinusi naminius karantino virtuvės patiekalus, veikia ir toliau – tampa vis paklausesnė ne tik Vilniuje, bet ir miestuose, kur ji pradėjo veikti būtent karantino metu – Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje bei Šiauliuose

Dažniausiai į namus per programėlę užsisakoma kebabų ir burgerių, o per karantiną valgymo įpročiai pernelyg nepasikeitė – šie patiekalai taip pat buvo paklausiausi.

„Džiaugiamės, jog „Bolt“ lanksčiai ir operatyviai atliepia klientų poreikius ir karantino metu, ir po jo. Esame atsakingas verslas, todėl stebime ir vertiname, ko reikia mūsų klientams, prisitaikome prie esamų pokyčių ir iššūkių, kryptingai judėdami pirmyn”, – sako A. Pacevičius.

Error occurred