Visgi, kaip ir naudojantis visais įkraunamais prietaisais, elektrinių paspirtukų savininkai turėtų laikytis keleto svarbių taisyklių. Tai patvirtino ir šią savaitę įvykusi skaudi nelaimė Palangoje.

„Užsidegęs besikraunantis paspirtukas, dėl kurio greičiausiai kilo gaisras bute Palangoje, atskleidė tamsiąją visų įrenginių, kuriuose naudojamos ličio jonų baterijos, pusę. Tačiau tokių skaudžių nelaimių išvengti dažniausiai įmanoma, tik svarbu nepamiršti laikytis įrenginio instrukcijose nurodytų reikalavimų. Tai yra – neleisti baterijoms visiškai išsikrauti, naudoti originalius gamintojo sertifikuotus įkroviklius ir vykdyti periodinius įrenginio patikrinimus autorizuotuose servisuose“, − sako Mantas Norkus, „Lietuvos draudimo“ Klientų aptarnavimo centro vadovas.

Ekspertas pabrėžia, kad taip pat labai svarbu nuolat tikrinti, ar įrenginio baterija ir pats įkroviklis nekaista, neskleidžia kvapo. Tai pajutus, būtina nedelsiant atjungti įkroviklį ir kreiptis į autorizuotus specialistus.

Pasak M. Norkaus, pagrindinės klaidos taip pat būna daromos keičiant sugedusį paspirtuko įkroviklį, o patį paspirtuką ne sezono metu laikant lauke, šaltoje temperatūroje.

„Nors paspirtuko įkroviklis atrodo kaip paprastas maitinimo šaltinis, tačiau jei pasirinksite netinkamą įkroviklį, akumuliatoriaus neįkrausite. Taip pat, tokiu atveju gali grėsti pilnas akumuliatoriaus valdymo bloko sugadinimas, o įvykus nelaimingam atsitikimui gali kilti net gaisras. Tiesa, net ir turint tinkamą įkroviklį, negalima juo krauti paspirtuko, kuris visą šaltąjį sezoną buvo laikomas lauke. Šaltis kenkia akumuliatoriams ir valdymo elektronikai, todėl net ir tai gali sukelti pirmą kartą sezono metu kraunamo paspirtuko baterijos užsidegimą“, – sako „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Draudimo ekspertas primena, kad norint išvengti nelaimių, elektrinių paspirtukų savininkams rekomenduojama laikytis šių taisyklių:

  • Paspirtuko pakrovimui naudoti originalų įkroviklį. Nusprendus naudoti kitą kroviklį rekomenduojama pasitarti su specialistu ar gamintoju ir įsitikinti, ar jis tinkamas jūsų paspirtuko įkrovimui;
  • Sugedus įrenginio akumuliatoriui – jokiu būdu neardyti jo patiems. Toks ardymas gali lemti ne tik baterijos pažeidimus, teisės į garantinį taisymą praradimą, bet ir toksiškų, sveikatai ir aplinkai pavojingų medžiagų išsiskyrimą;
  • Neignoruoti įkroviklio ar baterijos gedimo požymių. Sugedusio ar netinkamai veikiančio įrenginio nebenaudoti, o paspirtuko techninio aptarnavimo ir remonto darbus patikėti šios srities specialistams;
  • Nepalikti įkroviklių rozetėse, jei įrenginys nekraunamas. Taip pat atlikti periodinius įrenginio įkrovimus, kad būtų užtikrintas normalus baterijos tarnavimo laikas, jei įrenginys nenaudojamas ilgiau kaip keli mėnesiai.

Kaip pastebi ekspertas, be įkrovimo svarbu vadovautis ir kitomis prietaiso saugaus naudojimo instrukcijomis. Kaip vieną neatsakingo ir neatsargaus elgesio pavyzdžių specialistas įvardija bandymus išimti akumuliatorius.

„Tokie veiksmai gali ne tik panaikinti galiojančią prietaiso garantiją, bet ir, neteisingai bateriją įdėjus atgal, sukelti gaisrą. Prietaisų gamintojai draudžia akumuliatorių ardyti ar į jį kišti įrankius. Tai gali sukelti elektros šoką, sužeidimus, nusideginimus, o taip pat pakenkti pačiam prietaisui. Bet koks bandymas ardyti akumuliatoriaus korpusą gali lemti ir toksiškų medžiagų išsiliejimą“, – sako M. Norkus.

guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas