„Stellantis“ nestokoja išradingumo: automobilių bendrovės darbuotojai sulaukia originalaus prašymo pakeisti darbovietę

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repudiandae velit quae consequuntur vitae, nisi suscipit, est beatae?

„Stellantis“ nestokoja išradingumo: automobilių bendrovės darbuotojai sulaukia originalaus prašymo pakeisti darbovietę Photo caption

2021 metai automobilių rinkoje pažymėti dviejų didelių gamintojų susijungimu. Po „Fiat Chrysler Automobiles“ ir prancūzų „PAS Group“ susijungimo, susikūrė naujoji „Stellantis“ kompanija. Pastaroji šiuo metu turi išspręsti didžiulį galvosūkį, kuris susijęs su darbuotojų atleidimu.

Daugiau nei 14 prekinių ženklų valdanti tarptautinė kompanija turi daugiau nei 300 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje. „Stellantis“, kaip ir daugelis kitų automobilių gamintojų, artimiausiu metu ketina nustoti gaminti transporto priemones su vidaus degimo varikliais, o tai tampa vis didesniu iššūkiu kompanijos vadovui Carlosui Tavaresui.

Elektromobilių gamybos procesai yra gerokai paprastesni, o tai reikalauja ir mažesnės darbo galios. Nesunku nuspėti, kad tokie sprendimai yra lygūs darbuotojų atleidimui. O atleisti darbuotojus Prancūzijoje – niekada nėra lengva. Būtent dėl to „Stellantis“ sugalvojo itin išradingą būdą kaip pasiekti norimų rezultatų.

Siekdami sumažinti darbuotojų skaičių, atsakingi asmenys pradėjo siuntinėti savo darbuotojams el. laiškus su patarimais kaip susirasti naują ir įdomų darbą... Tačiau ne „Stellantis“, o kitoje kompanijoje. Pranešama, kad darbuotojai taip dažnai gauna įvairią informaciją apie karjeros muges ir panašius renginius bei seminarus, kad į tai priversta įsikišti ir Prancūzijos demokratinė darbo konfederacija (CFDT).

„Tai nėra tinkamas būdas motyvuoti žmones dirbti įmonės labui. Mes paprašėme jų atsisakyti dabartinių planų“, - teigiama CFDT atstovės Christine Virassamy pranešime.

Akivaizdu, jog „Stellantis“ generalinis direktorius C.Tavaresas susiduria su tikrai dideliu spaudimu, susijusiu dėl didžiulio darbuotojo skaičiaus. Po pernai įvykusio dviejų automobilių gamintojų susijungimo, dabartinis bendrovės vadovas yra įpareigotas sumažinti išlaidas darbuotojams, ypatingai Europoje.

Skaičiuojama, kad iki 2025 metų „Stellantis“ gali atsisveikinti su daugiau nei 10 tūkst. darbuotojų. Įdomu ir tai, jog kompanijos atstovų teigimu, jų siunčiami laiškai gali būti itin naudingi tiems, kurie nenori anksčiau ar vėliau būti atleisti ir svarsto palikti savo dabartinę darbovietę savarankiškai.

Error occurred