„Dar šiais metais skyrėme finansavimą mažesniosioms savivaldybėms įsigyti beveik 300 netaršių autobusų. Atėjo metas ir vežėjams sostinėje pasinaudoti šia galimybe, atnaujinant viešojo transporto priemones nulinės emisijos autobusais. Tai bus ekologiškesnis, švaresnis ir pigesnis eksploatuoti viešasis transportas, patrauklesnis tiek Vilniaus miesto ir rajono gyventojams, tiek iš užsienio atvykusiems keliautojams“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.
36 mln. Eur investicijų nulinės emisijos autobusams įsigyti numatyta skirti iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšų įgyvendinant regioninės pažangos priemonės „Skatinti darnų judumą miestuose“ veiklą „Viešojo transporto parko atnaujinimas“.
Teikti paraiškas dėl dotacijų alternatyviaisiais degalais varomų autobusų įsigijimui gali privataus sektoriaus pareiškėjai, keleivių vežimo veiklą vykdantys Vilniaus miesto savivaldybėje. Paraiškas iki gruodžio 31 d. priima Centrinė projektų valdymo agentūra. Daugiau informacijos apie kvietimą rasite čia: Viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas |2021-2027 ES investicijų interneto svetainė
Iš Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamo Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis, 238 mln. Eur lėšų numatyta skirti viešojo Lietuvos transporto parko atnaujinimui 570 visai netaršiais autobusais.
Taip pat finansuojama autobusų gamyba, taršių autobusų perdarymas į gamtai draugiškus, reikiamos šių transporto priemonių įkrovimo bei pildymo infrastuktūros įrengimas. Šios priemonės ir kvietimai jomis naudotis prasidėjo 2023 m. ir tęsis iki 2027 m.
Nuo 2021 m. Lietuvoje elektra varomų autobusų ir troleibusų padaugėjo nuo 435 iki beveik 550. Šiuo metu šalyje yra registruoti 8113 autobusai ir troleibusai, iš kurių alternatyviais degalais – elektra, vandeniliu ir gamtinėmis dujomis – varomi 971.