Finišavo Dakaro ralio automobilių klasės dalyviai: tarp lietuvių – geriausias V.Žala, legendos susidūrė su didžiulėmis problemomis

Naujieji metai automobilių sporto gerbėjams, kaip ir įprasta, prasidėjo Dakaro ralio startu. Saudo Arabijoje vykstančios sunkiausios pasaulio varžybos sukaustė šio sporto gerbėjų dėmesį, o prie starto linijos stojo ir ekipažai iš Lietuvos.

Trečiasis greičio ruožas turėjo būti kiek ilgesnis, tačiau dėl prastų oro sąlygų buvo sutrumpintas. Lenktynininkai šiandien įveikė 378 kilometrus ir pasiekę aštuntąjį kontrolinį punktą – pasuko į bivaką. Automobilių klasėje besivaržančių lietuvių gretose – geriausias šiandien buvo „Teltonika Racing“ ekipažas su Vaidotu Žala ir Paulo Fiuza.

Vaidotas Žala / Organizatorių nuotr.

Nors V.Žala bendroje įskaitoje jau nesivaržo ir, paties teigimu, kaupia patirties tašku su nauju automobiliu, tačiau tai nesutrukdė šiandien demonstruoti puikaus tempo. „Teltonika Racing“ komanda šiandien užfiksavo septintą laiką ir lyderiui pralaimėjo 11 min. 6 sek. Tai geriausias rezultatas tarp automobiliais lenktyniaujančių lietuvių.

Benediktas Vanagas ir estas Kuldaras Sikkas šiandien finišavo 18 pozicijoje ir lyderiui pralaimėjo 23 min. 21 sek. „Toyota Gazoo Racing Baltics“ komanda šiandien startavo iš 52 vietos, kas tikriausiai nepadėjo užfiksuoti geresnio rezultato. Apie tai, jog bus sunku, dar prieš startą kalbėjo ir B.Vanagas, o apie tai – skaitykite čia.

Benediktas Vanagas / A.S.O./H.Cabilla nuotr.

„Turint mintyje, kad startavome 131-i, važiavome provėžomis ir buvome sustoję tikrinti benzino nuotekio, vertinu pozityviai. Bent jau startinė pozicija bus normali. Mums pasisekė, kad buvo paliję, tai su dulkėmis didelių bėdų nekilo. Apie vidurį greičio ruožo turėjome tokią liūtį, kad valytuvai nespėjo valyti. „Hilux“ keletą momentų buvo persikvalifikavęs į greitąjį katerį arba povandeninį laivą“, - po finišo savo „Facebook“ paskyroje rašė B.Vanagas.

Geriausią rezultatą šiandien pademonstravo prancūzas Guerlainas Chicheritas, kuris sutrumpintą distanciją įveikė per 3 val. 22 min. 57 sek. Antroje pozicijoje finišavo Henkas Lateganas, kuris nuo lyderio atsiliko 3 min. 26 sek. Trečioje vietoje – Orlando Terranova, trečiojo greičio ruožo nugalėtojui nusileidęs 5 min. 4 sek. Nesėkmingai šis greičio ruožas susiklostė daugeliui Dakaro vilkų.

Carlosas Sainzas / A.S.O./G.Soldano/DPPI nuotr.

„Team Audi Sport“ komandos duetas, Carlosas Sainzas ir šturmanas Lucas Cruzas, šiandien turėjo problemų su automobiliu ir finišą pasiekė tik 39 pozicijoje. Ispanų duetas nuo lyderių atsiliko net 56 min. 21 sek. Kiek geriau šis etapas susiklostė „Toyota Gazoo Racing“ žvaigždei Nasserui Al-Attiyah, kuris finišavo tik 13 vietoje ir lyderiui pralaimėjo 20 min. 58 sek.