„Formulę 1“ supurtė didžiulės permainos: naujasis FIA prezidentas atleido M.Masi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repudiandae velit quae consequuntur vitae, nisi suscipit, est beatae?

„Formulę 1“ supurtė didžiulės permainos: naujasis FIA prezidentas atleido M.Masi Photo caption

Naujasis Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidentas Mohammedas Ben Sulyemas ėmėsi pertvarkų „Formulės 1“ valdžioje, kurios narių kėdės klibėti pradėjo po paskutiniųjų praėjusio sezono lenktynių.

Ketvirtadienio pavakare paskelbta, kad F1 lenktynių direktorius Michaelas Masi yra nušalinamas nuo savo pareigų. Nors oficialiai FIA ir neskelbia, tačiau neoficialiuose kanaluose jau kalbama, kad tai yra savotiškas organizacijos pripažinimas, jog Abu Dabio GP lenktynės neturėjo būti pratęstos.

„Michaelas Masi, kuris trejus metus atliko itin sudėtingą darbą, dirbdamas „Formulės 1“ lenktynių direktoriumi, sulauks pasiūlymo užimtas naujas pareigas FIA organizacijoje“, - kalbėjo M.Ben Sulyemas.

Pranešama, kad nuo šiol „Formulės 1“ lenktynių direktoriaus pareigas užims du besikeičiantys asmenys. Vienu iš jų taps DTM lenktynių direktorius Nielsas Wittichas, o antrasis – Pasaulio ištvermės čempionato lenktynių direktorius Eduardo Freitas. Jiems taip pat talkins 73 metų Herbie Blashas, kuris ėjo asistento pareigas, kuomet F1 lenktynių direktoriumi buvo Charlie Whitingas.

„Naujoji lenktynių valdymo komanda darbus pradės jau bandomųjų važiavimų sesijoje Barselonoje“, - pridūrė FIA prezidentas.

Įdomu ir tai, jog naujiesiems F1 lenktynių direktoriams talkins ir virtualus lenktynių valdymo kambarys, kurį FIA atstovai palygino su prieštaringai vertinama VAR sistema, naudojama futbole. Specialus kambarys bus įrengtas už „Formulės 1“ trasos ribų ir veiks realiuoju laiku, kartu su lenktynių direktoriumi. Tokios sistemos įvedimas, tikėtina, leis užtikrinti sąžiningas sporto taisykles, „pasitelkiant moderniausias technologijas“.

M.Ben Sulyemas atskleidė ir tai, jog nuo šiol komandos nebegalės tiesiogiai kontaktuoti su lenktynių direktoriumi. Nuo šiol visos užklausos iš ekipų turės būti adresuojamos lenktynių direktorių asistentui Ch.Whitingui.

„Tiesioginė komunikacija, kuri buvo transliuojama per visas televizijas, bus pašalinta, siekiant apsaugoti lenktynių direktorius nuo bet kokio spaudimo. Tai leis jiems priimti sprendimus be papildomo spaudimo“, - teigė naujasis FIA prezidentas.

Tikimasi, kad 2022 metų sezonas bus ramesnis, lyginant su praėjusiu sezonu, kuomet vyravo milžiniška įtampa tarp dviejų lyderiaujančių ekipų – „Red Bull“ ir „Mercedes“. Vertėtų prisiminti, kad Abu Dabio GP lenktynių įvykiai paskatino „Williams“ pilotą Nicholą Latifi pasisamdyti asmens sargybinį, nes sulaukė gausybės grasinimų susidoroti.

Įdomu tai, jog FIA surengta spaudos konferencija įvyko iškart po to, kai „Ferrari“ pristatė naująjį savo bolidą. Negana to, šiandien 2022 metų F1 lenktyninį automobilį pristatys ir „Mercedes“. Tikimasi, kad pirmąsyk po Abu Dhabi lenktynių finišo savo žodį ketina tarti ir šios komandos lyderis Lewisas Hamiltonas.

Error occurred