Įspūdingas V.Žalos startas Dakare: jau pirmąją dieną lietuvis metė didžiulį iššūkį Dakaro veteranams

Šiandien prasidėjo pirmoji Dakaro diena, o joje lenktynininkai turi įveikti žiedinį greičio ruožą. Visi dalyviai startuoja „Sea Camp“ bivake, o ten pat jie ir pasieks finišą. Jau pirmąją dieną puikius rezultatus užfiksavo „Teltonika Racing“ ekipažas.

Vaidoto Žalos ir Paulo Fiuza ekipažas pirmąją Dakaro dieną pradėjo labai užtikrintai ir finišo liniją kirto šeštoje pozicijoje, nuo lyderių atsilikdami 5 min. 28 sek. Nors dienos pradžioje lietuvio pilotuojamas automobilis rikiavosi 8-9 pozicijoje, tačiau antroje dienos pusėje pavyko išlaikyti tempą ir finišo liniją kirsti aukštoje vietoje.

Benedikto Vanago ir Kuldaro Sikkas duetas šiandien užfiksavo 22 rezultatą ir nuo lyderių, kuriais tapo Carlosas Sainzas ir Lucasas Cruzas, atsliko 20 min. 24 sek. „Toyota Gazoo Racing“ duetas šiandien susidūrė su pradurtų ratų problemomis, o nemažai laiko praleido ir važiuojant paskui lėtesnį lenktyninkų duetą.

„Pirmame trečdalyje, turėjome visai neblogą greitį, kol pasivijome priekyje važiuojantį varžovą. Nors ir signalizavome, bet šmikis nesitraukė. Dulkių sienoje pravažiavome apie 100 kilometrų. Kai pavyko jį pasivyti akmenuotame kanjone, važiuojant kelių metrų atstumu, pramušėme ratą. Iš karto po to dar vieną. Likome be atsarginių ratų. Teko priimti sprendimą ir kardinaliai mažinti greitį, nes negalėjome rizikuoti netekti padangų“, - teigiama B.Vanago komandos „Facebook“ paskyroje.

Pirmoji diena pažymėta „Audi“ elektra varomų „RS Q e-tron“ bolido pergale. Nors iš pradžių pirmavo švedų duetas Mattias Ekströmas ir Emilas Bergkvistas, tačiau pirmieji finišą pasiekė Carlosas Sainzas ir Lucasas Cruzas, kurie ir tapo pirmosios dienos dykumų maratono nugalėtojais. Švedų duetas, kuris taip pat lenktyniauja su „Audi“ bolidu, finišavo trečioje vietoje ir nuo lyderių atsiliko vos 47 sekundes.

Trečiasis „Audi“ komandos duetas, kurį sudaro Stéphane'as Peterhanselis ir Edouardas Boulangeris, šiandien finišavo vienuoliktoje vietoje. Antroje vietoje po pirmosios dienos rikiuojasi Sebastienas Loebas ir Fabianas Lurquinas, kurie nuo lyderių atsilieka vos 23 sekundes.

Priminsime, kad šiandien lenktynininkai turėjo įveikti 601 kilometrą, o iš jų – 368 kilometrų greičio ruožuose.