Lietuviai sulaukė Dakaro organizatorių kirčio: baudas pelnė net trys lietuvių ekipažai, jau teikiamos ir apeliacijos

Lietuviai sulaukė Dakaro organizatorių kirčio: baudas pelnė net trys lietuvių ekipažai, jau teikiamos ir apeliacijos

Pirmoji Dakaro diena lietuviams buvo pakankamai sėkminga – Rokas Baciuška finišo liniją kirto su geriausiu rezultatu bagių klasėje, Vaidotas Žala rikiavosi penktas, tačiau panašu, kad sėkmingais rezultatais lietuviai džiaugėsi neilgai. Dakaro organizatoriai apdovanojo mūsiškius baudomis.

Bagių klasėje pirmavęs ir „Red Bull Can-Am“ gamykliniai komandai atstovaujantis R.Baciuška sulaukė netikėtos organizatorių nuobodaus – jam skirta 15 minučių bauda, o tai lietuvį nubloškė į dešimtąją vietą. Kaip teigė pats lenktynininkas, tai turėtų būti klaida.

Savo „Facebook“ paskyroje jis paaiškino, kad transporto priemonėje yra dvi planšetės, kurios fiksuoja surinktus kelio taškus. Anot R.Baciuškos, viena iš jų užfiksavo visus, o antroji – vieno neužfiksavo. Būtent už tai lietuvis ir gavo baudą, tačiau su ja nesutinka. „Red Bull Can-Am“ komanda jau pateikė apeliaciją dėl šios situacijos.

Rokas Baciuška / ASO/F.Le Floc'h/DPPI nuotr.

Iš pradžių buvo manyta, kad su automobiliuose įmontuotos įrangos problemomis susidūrė ir Benediktas Vanagas, tačiau „Toyota Gazoo Racing Baltics“ pilotas pripažino klaidą renkant kelio taškus ir tikisi, kad analogiška situacija daugiau nepasikartos.

Lenktynininko teigimu, klydo komandos šturmanas Kuldaras Sikkas. Lietuvio ekipažas paėmė ne tą kelio tašką kurį reikėjo, o grįžti atgal – galimybės jau nebebuvo.

Vaidotas Žala / A.S.O./J.Delfosse/DPPI nuotr.

Baudą užsidirbo Vaidotas Žala, kuris sulaukė 1 min. ir 40 sek. nuobaudos. „Teltonika Racing“ pilotas baudą gavo už greičio viršijimą, tačiau komanda jau pateikė protestą. V.Žalos teigimu, įvyko įrangos gedimas, todėl viena iš planšečių fiksavo greičio viršijimą, o antroji – ne. Pats lenktynininkas neslepia, jog tikisi, kad bauda bus panaikinta.

Atnaujinta 21:40. Panašu, kad organizatoriai atsižvelgė į „Teltonika Racing“ komandos skundą. Kaip skelbiama komandos „Facebook“ paskyroje, automobilyje sumontuota įranga kelis kartus fiksavo greičio viršijimą zonose, kuriose greitis yra ribojamas. Ekipažui pateikus filmuotą medžiagą, kurioje matomas netikslus įrangos veikimas, bauda buvo sumažinta iki 1 min. Analogiškas rezultatas pateikiamas ir oficialiame Dakaro puslapyje.

Komentarai 1

Susijusios naujienos

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas