Pirmas finišavęs C.Sainzas buvo priverstas būti atsargesnis, lietuvių nuotaikos po pirmosios dienos – labai skirtingos

Pirmas finišavęs C.Sainzas buvo priverstas būti atsargesnis, lietuvių nuotaikos po pirmosios dienos – labai skirtingos

Šiandien prasidėjo pirmoji Dakaro diena, o joje lenktynininkai turi įveikti žiedinį greičio ruožą. Visi dalyviai startuoja „Sea Camp“ bivake, o ten pat jie ir pasieks finišą. Lenktynininkai turėjo įveikti 601 kilometrą, o iš jų – 368 kilometrų greičio ruožuose.

Kaip jau rašėme, šiandien greičiausias buvo „Team Audi Sport“ ekipažas su Carlosu Sainzu priešakyje. Pirmos dienos nugalėtojai etapą įveikė per 3:20:41 val., o po finišo pasidalino savo įspūdžiais.

„Visko vyko sklandžiai, išskyrus vieną pradurtą ratą greičio ruožo pradžioje. Žinoma, dėl to turėjau būti atsargus viso likusio etapo metu. Nuo tada neturėjome jokių problemų, o automobilis veikė itin sklandžiai. Pažiūrėsime kokios strategijos imsimės rytoj“, - kalbėjo pirmojo etapo nugalėtojas.

Gigi Soldano / DPPI nuotr.

Antroje vietoje šiandien finišavęs ir tik 23 sek. nuo C.Sainzo atsilikęs Sebastienas Loebas. Jam, kartu su Fabianu Lurquinu, pavyko išvengti pradurtų padangų ir po pirmosios dienos buvo iš dalies patenkintas pasiektu rezultatu.

„Tai buvo labai gražus etapas, bet pradžioje teko susidurti su dideliais akmenimis, todėl stengėmės išlikti budrūs, kad nepradurti padangų. Stengėmės savo tempą didinti palaipsniui, dėl navigacijos praradome kiek mažiau nei minutę, bet tai nesudarė didelių problemų“, - tikino S.Loebas.

Kalbėdamas su žurnalistais, „Bahrain Raid Xtreme“ pilotas atskleidė ir tai, jog startuoti iš antrosios pozicijos rytoj – nėra idealus variantas, tačiau bandys daryti viską kas įmanoma.

„Rytoj startuojame iš antrosios pozicijos, kas nėra pats geriausias variantas, norint atakuoti, bet mes darysime viską, ką galime“, - patikino prancūzas.

Apie akmenis užsiminė ir „Toyota Gazoo Racing“ pilotas Benediktas Vanagas, kuris šiandien prarado dvi padangas, o taip pat strigo už lėtesnių lenktynininkų.

„Pirmame trečdalyje, turėjome visai neblogą greitį, kol pasivijome priekyje važiuojantį varžovą. Nors ir signalizavome, bet šmikis nesitraukė. Dulkių sienoje pravažiavome apie 100 kilometrų. Kai pavyko jį pasivyti akmenuotame kanjone, važiuojant kelių metrų atstumu, pramušėme ratą. Iš karto po to dar vieną. Likome be atsarginių ratų. Teko priimti sprendimą ir kardinaliai mažinti greitį, nes negalėjome rizikuoti netekti padangų“ , - rašomas komandos „Facebook“ paskyroje.

B.Vanagas, kuris šiemet startavo kartu su šturmanu iš Estijos Kuldaru Sikku, susidūrė ir su nedidelėmis navigavimo problemomis, kas lėmė šiek tiek prarasto laiko. 21 pozicijoje po pirmosios dienos besirikiuojantis lietuvio ekipažas teigiamą įvertino prastai, tačiau patikino, kad „tai dar ne pasaulio pabaiga“.

Benediktas vanagas / „Toyota Gazoo Racing Baltics“ nuotr.

„Šiandieną turėjome ir pamokų su navigavimu, dar šiek tiek laiko praradome ir ten. Reziumuojant: tai nebuvo gera diena mūsų ekipažui, bet ir nenutiko pasaulio pabaiga. Kalbant apie greičio ruožą, atrodo, kad į jį organizatoriai sudėjo viską, ką mes matysime šiame Dakare, buvo labai įdomus.“

„Teltonika Racing“ lenktynininkas Vaidotas Žala, kuris šiandien finišavo penktas, turėjo priekaištų kolegoms, kurie nebuvo linkę praleisti greitesnių ekipažų į priekį, tačiau dieną įvertino teigiamai ir teigė, jog važiuoti buvo labai smagu.

Komentarai 0

Kol kas komentarų nėra.

Susijusios naujienos

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas