Pirmosios Dakaro dienos apžvalga: V.Žala penketuke, R.Baciuška laimėjo, o praėjusių metų čempionas - ligoninėje

Pirmosios Dakaro dienos apžvalga: V.Žala penketuke, R.Baciuška laimėjo, o praėjusių metų čempionas - ligoninėje

Naujieji metai automobilių sporto gerbėjams, kaip ir įprasta, prasidėjo Dakaro ralio startu. Saudo Arabijoje vykstančios sunkiausios pasaulio varžybos sukaustė šio sporto gerbėjų dėmesį, o prie starto linijos stojo ir ekipažai iš Lietuvos.

Pirmojo greičio ruožo metu lenktynininkams reikėjo įveikti 601 kilometrą, o iš jų – 368 buvo numatyti greičio ruožuose. Bilis.lt kviečia kartu apžvelgti svarbiausius pirmosios dienos įvykius, o tarp jų – ir puikus lietuvių pasirodymai.

Po šalto dušo prologe – puikus rezultatas pirmajame greičio ruože

Vaidotas Žala / Organizatorių nuotr.

„Teltonika Racing“ lenktynininkas Vaidotas Žala, kartu su savo šturmanu Paulo Fuiza, šiandien pademonstravo puikų tempą ir finišo liniją kirto šeštas. Tiesa, vėliau paaiškėjo, jog 15 minučių baudą gavo „Team Audi Sport“ duetas iš Švedijos - Mattias Ekströmas ir Emilas Bergkvistas. Tai leido lietuviui pakilti į penktąją poziciją.

Vertėtų prisiminti ir tai, jog V.Žala itin nesėkmingai pasirodė Dakaro prologe, kur pramušė du ratus ir atsidūrė rikiuotės pabaigoje. Tuomet, pasirodo, buvo pasirinktas visiškai netinkamas padangų slėgis. Kaip bebūtų, tokių klaidų šiandien pavyko išvengti, o užfiksuotas rezultatas – puikus. Tiesa, ekipažui teko keisti ratus ir šiandien, tačiau šįsyk – tik vieną.

Benedikto Vanago pyktis ir itin prasta pirmoji diena

Benediktas Vanagas / Organizatorių nuotr.

Vos tik kirtęs pirmosios Dakaro dienos finišo liniją, „Toyota Gazoo Racing Baltics“ pilotas Benediktas Vanagas neslėpė pykčio dėl lėtesnių oponentų. Kartu su šturmanu Kuldaru Sikku lenktyniaujantis lietuvis neslėpė, jog varžovai nesitraukė net ir signalizuojant, o rizika kainavo ratus, kas ir nulėmė prastą pirmosios dienos rezultatą.

B.Vanagas finišavo 22 pozicijoje ir neslėpė, jog dėl pradurtų dviejų ratų turėjo važiuoti itin atsargiai. Komanda susidūrė ir su nedidelėmis navigavimo problemomis, kas lėmė šiek tiek prarasto laiko. 21 pozicijoje po pirmosios dienos besirikiuojantis lietuvio ekipažas teigiamą įvertino prastai, tačiau patikino, kad „tai dar ne pasaulio pabaiga“.

„Pirmame trečdalyje, turėjome visai neblogą greitį, kol pasivijome priekyje važiuojantį varžovą. Nors ir signalizavome, bet šmikis nesitraukė. Dulkių sienoje pravažiavome apie 100 kilometrų. Kai pavyko jį pasivyti akmenuotame kanjone, važiuojant kelių metrų atstumu, pramušėme ratą. Iš karto po to dar vieną. Likome be atsarginių ratų. Teko priimti sprendimą ir kardinaliai mažinti greitį, nes negalėjome rizikuoti netekti padangų“ , - rašomas komandos „Facebook“ paskyroje.

Rokas Baciuška iškovojo įspūdingą pergalę

Dakaro SSV klasėje besivaržantis Rokas Baciuška, kuris šiemet atstovauja „Red Bull Can-Am“ gamykliniai komandai, užfiksavo stulbinantį rezultatą ir finišo liniją kirto pirmasis. Kartu su šturmanu Oriola Vidaliu lenktyniaujantis lietuvis artimiausią savo konkurentą aplenkė net 42 minutėmis ir rytoj startuos iš pirmosios pozicijos.

Laisvydas Kancius po pirmos dienos – šeštas

Laisvydas Kancius / Organizatorių nuotr.

Keturračių įskaitoje startavęs Laisvydas Kancius šiandien finišavo šeštoje pozicijoje. Ir nors finiše lietuvis nestokojo šypsenos, tačiau neslėpė, jog susidūrė su nemažai sunkumų. „Story Racing“ komandai atstovaujantis lenktynininkas pramušė padangą, apgadino ratlankį, o dar keletą minučių prarado dėl navigavimo problemų.

L.Kancius pirmąją dieną nuo lyderio atsiliko 14 min. ir 37 sek.

Lietuvių trijulė sunkvežimių kategorijoje – tarp 10 geriausiųjų

„Constra Racing“ ekipažas / „Constra Racing“ nuotr.

Vienintelis lietuvių ekipažas, kuris startavo sunkvežimių klasėje – tarp 10 geriausių. „Constra Racing“ ekipa, kurią sudaro Vaidotas Paškevičius, Slavomir Volkov ir Tomas Gužauskas, finiše pasidalino devintą-dešimtą vietas su dar vienu ekipažu, mat pademonstravo identišką trasos įveikimo laiką.

Toks finišas tarp dešimties greičiausių sunkvežimių mūsų šalies komandą tenkina. Juolab, kad ekipai ir vėl teko lenktyniauti su techninių problemų kamuojamu sunkvežimiu, kurio galios stygių trijulė junta jau nuo pat prologo. Kaip teigė komandos vairuotojas Vaidotas Paškevičius, Dakaro organizatoriai jau nuo pat pradžios sumanė dalyvius įkišti į tikrą peklą, nes pirmasis greičio ruožas pasižymėjo savo sudėtingumu.

Praėjusių metų čempionui – liūdnas startas ir Dakaro pabaiga

Samas Sunderlandas / ASO/J.Delfosse/DPPI nuotr.

Pirmoji Dakaro ralio diena nesėkmingai susiklostė motociklų klasėje besivaržančiam Samui Sunderlandui. Praėjusių metų Dakaro čempionas įveikė tik 52 kilometrus ir patyrė avariją, po kurios buvo išgabentas į ligoninę. Teigiama, kad nors jis ir yra sąmoningas bei gali judėti, tačiau kenčia nuo nugaros skausmų ir bus priverstas laiką praleisti daktarų priežiūroje.

Britas yra dukart laimėjęs Dakarą, o tai jam pavyko padaryti pernai ir 2017 metais, tačiau šiemet savo nugalėtojo vardo jau nebeapgins.

Dienos lenktynininku išrinktas jaunasis lenkas

Erykas Goczalas / A.S.O./F.Le Floc'h/DPPI nuotr.

„Energylandia Rally Team“ komandai atstovaujantis Erykas Goczalas šiandien SSV klasėje nusileido tik lietuviui Rokui Baciuškai ir buvo išrinktas geriausiu dienos lenktynininku. Jis ne tik tapo jauniausiu Dakaro ralio dalyviu istorijoje, bet ir pademonstravo puikius rezultatus.

Dar visai neseniai 18 metų sulaukęs lenkas savo vairavimo meistriškumą demonstravo Andalūzijos ralyje, kur laimėjo savo klasėje. Dabar E.Goczalas nusiteikęs kovoti dėl aukščiausių vietų ir Dakare, o to pro akis nepraleido ir Dakaro organizatoriai, kurie paskelbė jį dienos lenktynininku.

Komentarai 1

Susijusios naujienos

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas