Baigėsi antroji Dakaro diena: lietuviai susidūrė su problemomis, ne visi finišo liniją kirto kaip norėta

Baigėsi antroji Dakaro diena: lietuviai susidūrė su problemomis, ne visi finišo liniją kirto kaip norėta

Šiandien prasideda antroji Dakaro diena ir antrasis greičio ruožas. Kaip ir sekmadienį, taip ir pirmadienį, antrajame greičio ruože startuos ir visi septyni ekipažai iš Lietuvos.

Kaip jau rašėme anksčiau, šiandien dalyviams teks įveikti kiek ilgesnį greičio ruožą – antrąją ralio dieną dalyvių laukia 430 kilometrų greičio ruožas, o pervažiavimas siekia dar papildomus 160 kilometrų. Iš viso antrąją dieną ekipažai įveiks 590 kilometrų.

Remiantis Dakaro organizatorių pateikiamais duomenimis, antroje dienoje dalyvius pasitiks akmenynai ir uolos, o smėlynų čia išvis neturėtų būti. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog kai kur lenkimai gali būti visiškai neįmanomi, mat lenktynininkų laukia ir itin siauri keliukai.

Laisvydas Kancius pasiekė antrosios dienos finišą

Laisvydas Kancius / A.S.O./F.Le floc'h nuotr.

Keturračių klasėje besivaržantis lietuvis Laisvydas Kancius šiandien finišavo penktoje pozicijoje ir nuo lyderio atsiliko 24 min 42 sek. „Story Racing“ lenktynininkas antrąjį Dakaro greičio ruožą pradėjo būdamas tarp dešimties geriausiųjų, tačiau antroje pusėje užkopė keliomis pozicijomis į viršų.

Šiandienos greičio ruožo nugalėtoju tapo prancūzas Alexandre Giroud iš „Yamaha Racing – SMX – Drag‘on“ komandos. Jis distanciją įveikė per 6:21:06 val. Antras šiandien – amerikietis Pablo Copetti, kuris lyderiui nusileido 3 min. 35 sek. Trečias finišo liniją kirto Francisco Moreno Flores, kuris nuo prancūzo atsiliko 5 min. 29 sek.

Plačiau apie tai skaitykite paspaudę čia.

Vaidotas Žala pramušė tris automobilio ratus

Vaidotas Žala / Organizatorių nuotr.

Visi lietuviai vakar pasiekė finišo liniją, o šiandien jau pradėjo kovas antroje Dakaro dienoje, tačiau tikrai ne visiems šiandiena klostosi kaip norėtųsi. Vos tik įveikus antrąjį kontrolinį tašką, sustojo „Teltonika Racing“ ekipažas su Vaidotu Žala ir Paulo Fiuza. Lenktynininkai trasoje stovi jau daugiau nei 40 minučių.

„Teltonika Racing“ komandos „Facebook“ paskyroje paskelbta, jog lenktynininkai pramušė tris automobilio ratus. Kaip žinia, automobilių klasėje ekipažas su savimi turi du atsarginius ratus, todėl dabar V.Žala priverstas laukti sunkvežimio, kuris atgabens dar vieną ratą.

Plačiau apie tai skaitykite paspaudę čia.

Motociklininkai jau kerta finišo liniją

Masonas Kleinas / A.S.O./F.Gooden/DPPI nuotr.

Antrąją lenktynių dieną pirmieji įveikė motociklų įskaitoje besivaržantys lenktynininkai. Preliminariai šiandien laimėjo Masonas Kleinas, kuris šiandien startavo iš trečiosios pozicijos. Amerikietis distanciją įveikė per 5 val. 23 min. 4 sek. ir artimiausią savo varžovą aplenkė daugiau nei viena minute.

Antras šiandien liko vokietis Sebastianas Buhleris, kuris lyderiui pralaimėjo 1 min. ir 9 sek. Trečioje vietoje finišavo amerikietis Skyleris Howesas, kurį nuo antrosios vietos šiandien skyrė vos 4 sekundės.

Plačiau apie tai skaitykite paspaudę čia.

Bilis.lt padės jums stebėti karščiausius dienos įvykius. Žemiau galite matyti karščiausius įvykius iš Dakaro trasos, o savo mintimis apie įvykius galite dalintis komentaruose.

Dakaro greičio ruožo eiga

Šiandienos įrašų - 73. Atnaujinti
prieš 1 mėnesį

Paskutinius kilometrus iki finišo įveikinėja ir T.Jančys. Jis paskutinė kontrolinį punktą pasiekė 32 pozicijoje.

prieš 1 mėnesį

Finišą pagaliau pasiekė ir Benediktas Vanagas. Jis šiandien rikiuojasi 42 pozicijoje ir nuo lyderio atsiliko 3 val. 22 min. 57 sek.

prieš 1 mėnesį

Jau visai prie pat finišo yra Benediktas Vanagas. Visai netoliese važiuoja ir Vaidotas Žala, o taip pat ir V.Paškevičiaus ekipažas, tačiau abu jie jau nevažiuoja trasa.

prieš 1 mėnesį

Panašių, kad bagių klasėje šiandien laimėjo Marekas Gozcalas, kuris trasą įveikė per 5:45:31 val. Lietuvis Rokas Baciuška kol kas užima šeštąją vietą ir lyderiui pralaimėjo 25 min. 55 sek.

prieš 1 mėnesį

Link finišo artėja Benediktas Vanagas. Įveikus 348 kilometrus jis kvalifikuojamas 46 pozicijoje.

prieš 1 mėnesį

Šiandien tragiška diena net keturiems „Prodrive“ lenktynininkams, tarp kurių ne tik Vaidotas Žala, bet ir O.Terranova, G.Chiceritas ir S.Loebas. Pastarasis finišo liniją šiandien kirto tik 34 vietoje ir lyderiui pralaimėjo 1 val. 26 min. 38 sek.

prieš 1 mėnesį

Su ratų problemomis susidūrė ir Tomo Jančio ekipažas. Komanda pranešė, kad jau nebeturi atsarginių ratų, o priekiniame – guzas. Teigiama, kad likus 160 kilometrų iki finišo – maksimalus dėmesys saugumui.

prieš 1 mėnesį

36 vietoje šiandien finišuoja G.Petrus. Jis nuo lyderio šiandien atsiliko 53 min. 21 sek.

prieš 1 mėnesį

Benediktas Vanagas jau pasiekė šeštąjį kontrolinį punktą. Ekipažas čia kvalifikuojamas 51 pozicijoje.

prieš 1 mėnesį

„Šiandien mes jau važiuojame tiesai į bivaką ir rytoj reikės naudoti jokerį. Nežinau kaip ten su taisyklėmis bus, reikės dar su „Prodrive“ pasitarti, bet iš esmės trasos įveikti nespėjame pagal numatytą laiko norimą, tai važiuojame į bivaką“, - apmaudo neslėpė Žala.

Plačiau apie tai kas įvyko skaitykite paspaudę čia.

Rodyti daugiau

Komentarai 0

Kol kas komentarų nėra.

Susijusios naujienos

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas