Tarp keturračių Dakare ir vėl greičiausias prancūzas, distanciją sėkmingai įveikė ir L.Kancius

Naujieji metai automobilių sporto gerbėjams, kaip ir įprasta, prasidėjo Dakaro ralio startu. Saudo Arabijoje vykstančios sunkiausios pasaulio varžybos sukaustė šio sporto gerbėjų dėmesį, o prie starto linijos stojo ir ekipažai iš Lietuvos.

Keturračių klasėje besivaržantis lietuvis Laisvydas Kancius šiandien finišavo penktas ir nuo lyderio atsiliko 17 min. 46 sek. Dėl prastų oro sąlygų, apie ką plačiau skaityti galite čia, su keturračiais besivaržantys dalyviai, kaip ir visi kiti lenktynininkai, įveikė 378 kilometrus ir alternatyviu maršrutu patraukė į bivaką.

„Šiandien Dakarą stabdo prastos oro sąlygos. Saugumas svarbiausia, todėl toks organizatorių sprendimas suprantamas . Iki sustabdant trečią etapą, važiavau penktoje pozicijoje, todėl rezultatų prasme, dieną galima vertinti ganėtinai teigiamai. Lauksime organizatorių sprendimų, kaip galiausiai bus klasifikuojami šios dienos rezultatai“, - po finišo savo paskyroje rašė L.Kancius.

Laisvydas Kancius / A.S.O. / F. Gooden / DPPI nuotr.

Šiandienos greičio ruožo nugalėtoju ir vėl tapo prancūzas Alexandre Giroud iš „Yamaha Racing – SMX – Drag‘on“ komandos. Jis sutrumpintą distanciją įveikė per 4 val. 44 min. 31 sek. Antras šiandien finišavo Francisco Moreno Flores, kuris 378 kilometrų distanciją įveikė nuo lyderio atsilikdamas 14 min. 13 sek. Trečias – slovakas Juraj Varga, kuris šios dienos nugalėtojui nusileido 15 min. 42 sek.

Alexandre Giroud / A.S.O./F.Gooden/DPPI nuotr.

Sudėtingą dieną šiandien išgyveno argentinietis Manuelis Andujar, kuris dar prieš prasidedant šios dienos varžyboms buvo antroje bendros įskaitos vietoje. Šiandien jis lyderiui pralaimėjo daugiau nei 40 minučių, o tai reiškia, kad jis turėtų nukristi į penktąją vietą. Tiesa, tai turėtų būti geros naujienos „Story Racing“ komandos lietuviui. L.Kancius šiandien turėtų pakilti į ketvirtąją vietą bendroje įskaitoje.