Trečiąjį Dakaro greičio ruožą motociklu greičiausiai įveikė australas: vakar dienos lyderiai prarado daugybę laiko, R.Brabecas - ligoninėje

Naujieji metai automobilių sporto gerbėjams, kaip ir įprasta, prasidėjo Dakaro ralio startu. Saudo Arabijoje vykstančios sunkiausios pasaulio varžybos sukaustė šio sporto gerbėjų dėmesį, o prie starto linijos stojo ir ekipažai iš Lietuvos.

Antrąją lenktynių dieną pirmieji įveikė motociklų įskaitoje besivaržantys lenktynininkai. Šiandien triumfavo Danielis Sandersas, kuris trasą įveikė per 4 val. 24 min. 15 sek. Antroje viešoje šiandien finišavo Kevinas Benavidesas, kuris nuo lyderio atsiliko 5 min. 23 sekundes. Trečias šiandien – amerikietis Skyleris Howesas, kuris lyderiui pralaimėjo 6 min. 19 sek.

Vakar dienos nugalėtojas Masonas Kleinas, kuris šiandien vedė motociklininkus, liko šeštas ir nuo lyderio atsiliko 12 min. 51 sek. Panašu, kad prastesniam šios dienos rezultatui turėjo ir faktas, jog amerikietis į trasą išvažiavo pirmas, o pirmąjį kontrolinį punktą jis pasiekė tik 13-as. Iš antrosios pozicijos startavęs vokietis Sebastianas Buhleris šiandien atvažiavo tik 24-as ir lyderiui pralaimėjo daugiau nei pusę valandos.

Itin nesėkmingai diena susiklostė „Honda“ motociklininkui Ricky Brabecui, kuris įveikęs 274 kilometrus – krito nuo motociklo. Amerikietis patyrė kaklo sužalojimų ir buvo nugabentas į ligoninę, kur bus atlikti išsamūs tyrimai. 2020 metais Dakare triumfavęs lenktynininkas po dviejų greičio ruožų rikiavosi šeštoje pozicijoje ir nuo lyderio atsiliko 4 min. 21 sek.

Ricky Brabecas / A.S.O./F.Le Floc'h/DPPI nuotr.

Verta paminėti tai, jog R.Brabecas tapo pirmuoju amerikiečiu, laimėjusiu Dakarą ralį, tačiau šiemet dėl geriausiojo vardo jam pakovoti nebepavyks. Jo kelionė Saudo Arabijoje vykstančioje lenktynėse – baigta.

Po trečiojo greičio ruožo – pirmauja australas D.Sandersas, kuris 4 min. 4 sek. lenkia vakar dienos nugalėtoją M.Kleiną. Trečias bendroje įskaitoje rikiuojasi argentinietis Kevinas Benavidesas. KTM lenktynininkas lyderiui pralaimi 6 min. 53 sek.