„El Matador“ triumfas Dakare truko neilgai: ispanas gavo 5 minučių baudą ir užleido nugalėtojo vietą, V.Žala finišavo tarp dešimties geriausiųjų

Lukas Snarskis

2023-01-08, 16:00 (atnaujinta 2024-06-03, 11:44)

0 komentarų

Naujieji metai automobilių sporto gerbėjams, kaip ir įprasta, prasidėjo Dakaro ralio startu. Saudo Arabijoje vykstančios sunkiausios pasaulio varžybos sukaustė šio sporto gerbėjų dėmesį, o prie starto linijos stojo ir ekipažai iš Lietuvos.

„El Matador“ triumfas Dakare truko neilgai: ispanas gavo 5 minučių baudą ir užleido nugalėtojo vietą, V.Žala finišavo tarp dešimties geriausiųjų

Šiandien į Dakaro ralį sugrįžo visų klasių lenktynininkai, o jiems teko įveikti 346 kilometrų greičio ruožą, o pervažiavimo ilgis siekia 476 kilometrus. Dakaro organizatoriai šiandien žadėjo 38 proc. smėlio, 48 proc. dirvožemio, 12 proc. kopų ir 2 proc. akmenų. Automobilių įskaitoje iš antrosios pozicijos startavęs „Teltonika Racing“ ekipažas šiandien startavo sunkiai.

Vieni pirmųjų į trasą pajudėję Vaidotas Žala ir šturmanas Paulo Fiuza prarado daug laiko pakeliui į pirmąjį kontrolinį punktą ir šiandien užėmė 10-ąją vietą. „Teltonika Racing“ komandos duetas nuo lyderio atsiliko 19 min. 44 sek.

Vaidotas Žala / A.S.O./F.Gooden/DPPI nuotr.

Dar prieš startą V.Žala teigė, kad šiandien bus sunki diena, o pagrindinė to priežastis – startas iš antrosios pozicijos. Lenktynininko teigimu, po lietaus trasoje likę nedaug vėžių, kurios sužymėtos kelio knygoje. Panašu, kad lietuvis buvo teisus. Iškart po finišo, lietuvis paminėjo akmenuotas vietoves ir pasirinktą konservatyvią strategiją.

„Pirmą ratą pramušėm pravažiavus 15 kilometrų, nes iškart akmenys, pasidarėm žemą slėgį. Taip sunaikino mano pasitikėjimą padangom, kad prašliaužėm visas akmenuotas sekcijas. Strategija šiandien buvo tiesiog konservatyviai atvažiuoti iki finišo. Gerai, kad finiše“, - po aštuntojo greičio ruožo šnekėjo V.Žala.

Carlosas Sainzas / A.S.O./H.Cabilla nuotr.

Jau atrodė, kad pergalę aštuntajame greičio ruože šiandien iškovojo „Audi“ komandos atstovas Carlosas Sainzas su šturmanu Lucasu Cruzu. Jie trasą įveikė per 3 val. 32 min. 55 sek. Tai geriausias ispanų dueto rezultatas šiame Dakare, tačiau po finišo jis buvo pakoreguotas. Paaiškėjo, kad „Audi“ ekipažas gavo baudą už greičio viršijimą ir šios dienos rikiuotėje nukrito į trečią vietą.

Puikų tempą C.Sainzas demonstravo dar ir vakar, tačiau tuomet sustojo padėti savo komandos draugui Mattias Ekstromui ir prarado daug laiko. Apie „Audi“ komandos nesėkmes plačiau skaityti galite paspaudę čia.

Sebastienas Loebas / A.S.O./C.Lopez nuotr.

Nugalėtoju šiandien tapo antroje vietoje šiandien finišavęs prancūzas Sebastienas Loebas iš BRX komandos. Jis lyderiui pralaimėjo 1 min. 29 sek., tačiau C.Sainzui gavus 5 minučių baudą pakilo į pirmąją vietą. Bendroje įskaitoje užtikrintai pirmaujantis Nasseras Al-Attiyah – antras. „Toyota Gazoo Racing“ komandai priklausantis lenktynininkas nuo C.Sainzo šiandien atsiliko 3 min. 40 sek., bet taip pat pakilo laipteliu aukščiau dėl ispanui pritaikytos baudos.

Nasseras Al-Attiyah / A.S.O./J.Delfosse/DPPI nuotr.

Bendroje įskaitoje situacija išlieka nepasikeitusi. Ir toliau pirmauja katarietis Nasseras Al-Attiyah, kuris nuo antroje vietoje esančio Henko Lategano atitrūkės per daugiau nei valandą. Trečias rikiuojasi „Overdrive Racing“ ekipažas su Lucasu Moraesu ir šturmanu Timo Gottschalku.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas