Gelažninkų ekipažas išbandė testinį Dakaro greičio ruožą: pavyko pravažiuoti be jokių didelių nuotykių, tačiau komandos stovykloje – situacija kitokia

Pranešimas spaudai

2024-01-03, 19:41 (atnaujinta 2024-06-03, 11:44)

0 komentarų

Artėjantis Dakaro ralis svarbus ne tik dėl to, kad tai bene sunkiausias iššūkis lenktynininkams viso sezono metu, bet ir todėl, kad tai pirmasis pasaulio rali-reido čempionato etapas. 2024 metų Dakare išvysime ir nemažai lietuvių.

Gelažninkų ekipažas išbandė testinį Dakaro greičio ruožą: pavyko pravažiuoti be jokių didelių nuotykių, tačiau komandos stovykloje – situacija kitokia

Sujudimas prie istorinio Al Ulos miesto oficialiai prasidėjo – kasdien dykumose vėžes paišo šimtai Dakaro ralio 2024 m. dalyvių. Tarp jų – ir istorinis Lietuvai ekipažas, pilotuojamas pirmosios varžybų dalyvės iš Lietuvos Emilijos Gelažninkienės.

Kartu su ja šturmano vietoje į jau penktąjį Dakarą atvyko ir motociklininkas Arūnas Gelažninkas. Komanda jau pradėjo administracinių darbų vykdymą ir deda paskutinius pasiruošimo štrichus prieš penktadienio startą. Šiandien komandos laukė pirmieji testai su pasiilgtuoju bagiu.

„Testus pavyko pravažiuoti be jokių didelių nuotykių. Trasa buvo išties akmeninga, bet kadangi neseniai turėjome galimybių pasitreniruoti panašiomis sąlygomis, tad danga ne itin stebino, žinojau, ko tikėtis, kaip važiuoti. Tiesa, buvo ir kopa, kur automobiliai strigo, o mes pravažiavome be didesnio vargo. Liko jau tik administracinės komisijos ir būsime visiškai pasiruošę“, – po pravažiavimų kalbėjo E. Gelažninkienė.

Tačiau jeigu trasa staigmenų neserviravo, šių netrūko komandos stovykloje. Antradienio popietę bagį visų lenktynių metu prižiūrinčio „Jonelio ATV Pro service“ vadovas Jonas Raudeliūnas patyrė traumą, po kurios prireikė skubios pagalbos.

A. Gelažninko teigimu, bagio remonto ir patikros metu, mechanikas ranką susižeidė į ventiliatorių.

„Buvome Jono aplankyti ligoninėje. Nykštys stipriai pažeistas, buvo perpjautos ir kraujagyslės, todėl reikėjo skubios operacijos, kad neliktų ryškių pasekmių, ateityje trukdančių dirbti. Operacija praėjo sklandžiai, darbų vykdymą perima serviso komanda, Jonui beliks komandos priežiūra ir vadovavimas.“

Per likusią laisvą dieną komanda pabaigs visus administracinius patikrinimus bei galutinius testus ir dės oficialų tašką pasiruošimo procese.

Dakaro ralis prasidės sausio 5 d. ir dalyvius bei žiūrovus iškart pasitiks pokyčiai. Šiemet organizatoriai nerengs iškilmingos atidarymo ceremonijos ant ralio podiumo – dalyviai bus kviečiami tik pasidaryti nuotrauką po prologo trasos.

Pirmieji 28 kilometrai nulems pirmojo greičio ruožo starto tvarką.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas