Gelažninkų ekipažas išvyksta į Dakaro ralį: „Du metus trukęs pasiruošimas pagaliau atneša norimą rezultatą“

Pranešimas spaudai

2023-12-31, 10:36 (atnaujinta 2024-06-03, 11:44)

0 komentarų

Vieniems gruodis – pasiruošimas šventėms, dovanos ir balta mišrainė. Tačiau Dakaro dalyviams paskutinis metų mėnuo yra lemiamo paruošimo varžyboms laikotarpis.

Gelažninkų ekipažas išvyksta į Dakaro ralį: „Du metus trukęs pasiruošimas pagaliau atneša norimą rezultatą“

„Rentway Dakar Team“ – Emilija ir Arūnas Gelažninkai – taip pat nepuošė eglučių ir neruošė silkės keliolika skirtingų būdų, tačiau dieną iš dienos praleisdavo Jungtinių Arabų Emyratų dykumose, nardydami po kopas.

Anot ekipažo pilotės E. Gelažninkienės, dėkinga šalies geografija leido išbandyti analogiškas raliui trasas – ekipažas aplankė ir Livos kopos Tuščiajame ketvirtyje, ir kalningas vietoves su išdžiūvusiomis upių vagomis. Tai garantavo pasiruošimą ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

„Net neabejoju, kad Dakaro ralis tikrai nestokos staigmenų ir situacijų, kuriose reikės kuo greičiau ir sklandžiau suktis iš keblių padėčių. Tačiau galimybė ištisas dienas praleisti dykumose ir važiuoti dangomis, kurios pasitaikys ir varžybose bei tai daryti sėkmingai, neklimpstant, nelaužant technikos, nepramušant padangų ir nedarant kitų kritinių klaidų, leidžia pajusti ramybę“, – teigia sportininkė.

„Rentway Dakar team“ komanda per gruodį susuko tūkstančius kilometrų tiek smėlynuose, tiek akmenuotose vietovėse, jėgas išbandė varžybose, patirtimi ir patarimais dalijosi ir su kitais Dakaro ralio debiutantais – „AGDakar School“ bazę Dubajuje aplankė T1 klasėje važiuosiantis Vladas Jurkevičius bei motociklo klasės dalyvis, ilgametis Arūno mokinys Modestas Siliūnas.

„Džiaugiamės, jog mūsų įkurta treniruočių bazė pasitarnauja ne tik mums, bet ir kitiems Dakaro dalyviams. Nors ralis ir yra varžybos, bet vis tiek sergi už kiekvieną tautietį ir linki jiems ko geriausios kloties ir sėkmingų suvažiavimų. Jeigu galime prie jų pasiruošimo prisidėti – tai jau savotiška pergalė mums visiems“, – teigia A. Gelažninkas.

Tačiau su metų pabaiga treniruotėse dedamas taškas. Gelažninkų komanda ankstyvą gruodžio 31 d. išskris į Janbu miestą Saudo Arabijoje. Ten jų lauks daugiau nei mėnesį nematytas geltonasis komandos bagis.

„Labai geras jausmas, kai žinai, jog du metus trukęs pasiruošimas pagaliau atneša norimą rezultatą. Jau už savaitės stovėsime prie Dakaro ralio 2024 starto linijos. Esu nepaprastai dėkinga visiems treneriams ir rėmėjams, kurių dėka galime įgyvendinti svajonę ir varžytis,“ – dėkojo E. Gelažninkienė.

Dakaro ralis 2024 metais prasidės sausio 5 d., senoviniame Alulos mieste.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas