Vaidotas Žala prisiminė senus Dakaro laikus: papasakojo kas dėjosi paskutiniuose kilometruose

Lukas Snarskis

2023-01-06, 00:01 (atnaujinta 2024-06-03, 11:44)

0 komentarų

Ketvirtadienį, sausio 5-ąją, netoli Saudo Arabijos sostinės Chailio esančiuose smėlynuose Dakaro dalyviai demonstravo įgūdžius važiuojant kopomis. „Teltonika Racing“ komandos ekipažas, Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza, vėl sėkmingai varžėsi su greičiausiais automobilių įskaitos dalyviais ir nepaisant artėjant finišo link sumažėjusios variklio traukos penktajame greičio ruože užėmė 10-ąją vietą.

Vaidotas Žala prisiminė senus Dakaro laikus: papasakojo kas dėjosi paskutiniuose kilometruose

„Teltonika Racing“ komandos diena vėl nepraėjo be nuotykių – artėjant finišo link galimai dėl degalų trūkumo ženkliai sumažėjo variklio trauka. V. Žalai toks važiavimas naudojant tik pirmąją arba antrąją pavaras priminė pirmuosius jo startus Dakare. Tuomet lenktynininkas vairavo lietuvių meistrų sukonstruotą „Bitute“ pramintą visureigį su 1,9 litro darbinio tūrio motoru.

„Paskutiniuosius 20 kilometrų važiavome panašiai, kaip tekdavo su „Bite“. Labai trūko galios. Įtariu, kad tiesiog pritrūkome degalų. Neturėdami įprastos traukos kopas tiesiog apvažiuodavome tai per kairę, tai per dešinę“, – po finišo kalbėjo sportininkas.

Vaidotas Žala / A.S.O./F.Le floc'h nuotr.

V. Žala pripažįsta, kad taip vairuojant trumpam vėl buvo apėmusios ne pačios geriausios emocijos.

Laimei, sudėtinga paskutinioji atkarpa pernelyg nesugadino bendro dienos rezultato. Vienu metu su P. Fiuza taip pat buvo pajutę pernelyg didelį pakabos laisvumą. Netgi sustojo tam, kad galėtų apžiūrėti automobilį ir įsitikinti, ar nesulūžo galinė svirtis. Lengviau atsikvėpė tik pamatę, kad pakabos detalės – sveikos.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas