E.Muskas pripažino savo klaidą dėl „Tesla Model X“: „Tai buvo idiotiškas sprendimas“

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repudiandae velit quae consequuntur vitae, nisi suscipit, est beatae?

E.Muskas pripažino savo klaidą dėl „Tesla Model X“: „Tai buvo idiotiškas sprendimas“ Photo caption

Nors „Tesla“ beveik kiekvieną ketvirtį fiksuoja naujus „Model 3“ ir „Model Y“ pardavimo rekordus, „Model X“ patiria įvairių problemų jau daugiau kaip metus. Kaip neseniai pripažino Elonas Muskas, šios problemos dažniausiai kyla dėl neteisingų kompanijos sprendimų. Prie naujausių „Model X“ problemų prisideda ir dar du automobilių programinės įrangos atšaukimai JAV.

2021 metų spalį JAV prasidėjęs iš esmės atnaujinto „Tesla Model X“ pristatymas nevyksta sklandžiai, nauji „Model X“ klientų užsakymai už Šiaurės Amerikos ribų buvo sustabdyti. Atsižvelgiant į tai, „Tesla“ generalinis direktorius dabar socialiniame tinkle „Twitter“ pripažįsta padaręs klaidų, susijusių su naujojo automobilio pristatymu.

E.Musko teigimu, buvo „idiotiška sustabdyti ankstesniojo „Model X“ varianto gamybą 2020 m. gruodį, kai vis dar buvo didelė visuomenės paklausa senesnei šio automobilio versijai“. Muskas sakė, kad „Tesla“ dar visiškai neatsigavo nuo šio sustabdymo. „Model X“ yra itin sunkiai surenkamas automobilis. Automobilio paklausa yra didelė, sunku padidinti gamybos apimtis. Dėl to atsiranda vadinamasis užsakymų „kaupimas“, šis veiksnys – viena iš aštuonių mėnesių „Model X“ gamybos pertraukos priežasčių.

„Electrek“ teigimu, klientams, užsisakiusiems „Model X“ vis dar kyla trikdžių ir pristatymo vėlavimų. Keletas klientų, kurie dar prieš metus užsisakė „Model X“ modelį, dabar gavo naują pristatymo termino patikslinimą – „Tesla“ automobilius jiems planuoja pristatyti 2022 m. antrąjį ketvirtį, prieš tai kompanija, kuri ir taip stipriai vėluoja pristatyti minėtuosius „Model X“ automobilius, kelis mėnesius nenurodė naujos pristatymo datos.

Šiandien JAV pateiktiems trijų variklių „Model X Plaid“ versijos užsakymams „Tesla“ kaip pristatymo datą nurodo 2022 m. spalį. „Model X Dual Motor“ versijos užsakymai, pateikti dabar, bus pristatyti 2023 m. sausio mėn., jei dabartinės prognozės pasitvirtins.

„Tesla“ praranda patyrusį transporto priemonių inžinierių: Alanas Clarke'as, „Tesla“ dirbęs daugiau nei dešimt metų, pereina į „Ford“ dirbti prie kompanijos elektromobilių kūrimo. Pastaruoju metu Clarke'as buvo „Roadster 2“ modelio vyriausiasis inžinierius, Clarke'o vardu taip pat užregistruota ir viena su „Cybertruck“ modeliu susijusi patento paraiška. Anksčiau jis, be kitų darbų „Tesla“ kompanijoje, buvo atsakingas už pavaros blokų integravimą į „Model X“, jis taip pat yra „Model S“ ištraukiamų durų rankenų sprendimo autorius.

Tiksliai nežinoma, prie kokių projektų Clarke‘as dirbs „Ford“ kompanijoje. Jis dirbs „Advanced EV“ kūrimo grupėje, kuriai vadovauja buvęs „Tesla“ kūrėjas Doug Field, kuris po darbo „Apple“ dabar taip pat dirba „Ford“.

„Tesla“ JAV nuo vasario pradžios fiksuoja jau trečią ir ketvirtą automobilių programinės įrangos atšaukimą. Tai susiję su šildymo sistemos ir pėsčiųjų perspėjimo sistemos problemomis „Tesla“ elektromobiliuose – kalbant apie pėsčiųjų perspėjimo sistemą, JAV eismo reguliuotojų teigimu, daugelyje „Tesla“ automobilių ši funkcija yra per tyli ir todėl neduoda norimo efekto. Tokios problemos liečia maždaug 578 000 visų keturių „Tesla“ modelių serijų vienetų visose JAV. Šildymo sistemos programinės įrangos atnaujinimas (ekstremaliomis oro sąlygomis šilumos siurblys gali sugesti) apima daug mažesnį skaičių transporto priemonių JAV ir Kanadoje. Anksčiau „Tesla“ turėjo išspręsti saugos diržų funkcijos ir FSD programinės įrangos problemas.

Turime ir naujienų iš Kinijos: pagal Pekino miesto valdžios informaciją, „Tesla“ savo planuojamą dizaino centrą Kinijoje įkurs būtent Pekine. Iki šiol labiausiai tikėtinu kompanijos pasirinkimu buvo laikomas Šanchajaus didmiestis, kuriame įsikūrusi ir „Tesla“ Kinijos gamykla. Pekino savivaldybės darbo ataskaitoje „Tesla“ projektavimo centras yra įtrauktas kaip vienas iš pagrindinių 2022 m. projektų. Kol kas nėra paskelbta jokių naujojo projekto detalių ar tikslios „Tesla“ automobilių projektavimo centro vietos. Remiantis ankstesniais pareiškimais, panašu, jog „Tesla“ nori sukurti automobilius kiniško stiliaus automobilius Kinijoje.

Error occurred