Europos elektromobilių rinka ir toliau plečiasi: Kinijos milžinė savo naujienas pasiūlys dar dvejose šalyse

Europos elektromobilių rinka ir toliau plečiasi: Kinijos milžinė savo naujienas pasiūlys dar dvejose šalyse

Lukas Snarskis

Daugelį metu Kinijos automobilių gamintojai nesėkmingai bandė patekti į konservatyvią ir nusistovėjusią Europos rinką, tačiau ledus pagaliau pralaužė visai netikėtas 2020 metais prasidėjęs elektromobilių pirkimo bumas, kuris Rytų gamintojams plačiai atvėrė duris.

Kinijos kompanija „Xpeng“ dar 2020 metų pabaigoje žengė į Norvegijos rinką, o praėjusią savaitę paskelbė ir apie tolimesnę plėtrą. Bendrovės atstovai paskelbė, jog netrukus elektromobiliai bus prieinami ir Švedijos bei Nyderlandų rinkose.

Xpeng G3 / Gamintojo nuotr.

Pranešama, kad „Xpeng“ jau netrukus atidarys parduotuvę Stokholme, kur bus bendradarbiaujama su vietiniu automobilių pardavėju „Bilia“. Kalbant apie plėtrą Nyderlanduose, čia bus bendradarbiaujama su „Emil Frey“ įmone, kuri užsiims prekybos ir aptarnavimo tinklų kūrimu šalyje. Pirmoji parduotuvė Nyderlanduose turėtų būti atidaryti jau kovo mėnesį.

Kaip jau minėjome, iki šiol, „Xpeng“ elektriniai automobiliai buvo prieinami tik Norvegijoje, o šios šalies gyventai galės įsigyti šiuos keturis modelius – tai „P7“, „P5“ bei „G3“ bei „G9“.

Xpeng G3 / Gamintojo nuotr.

„Mūsų atėjimas į Europą prasideda tuo pačiu metu, kai vis daugiau žmonių pereina prie tvaresnio ir ekologiškesnio asmeninio transporto be išmetamųjų teršalų“,- dar praėjusių metų pradžioje kalbėjo „Xpeng“ generalinis direktorius ir pirmininkas He Xiaopengas.

Priminsime, kad Kinijos gamintoja „Xpeng“ savo pirmuosius elektra varomus modelius pademonstravo 2018 metais, o 2020 metais jų pardavimai išaugo net 87 procentais. Pasiekti tokius rezultatus pavyko su Kinijos liaudies respublikos valdžios palaiminimu ir itin išvystyta infrastruktūra.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais! Tai padaryti galite paspaudę čia.
Temos: Xpeng

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Daugiau naujienų