„Polestar“ nusiteikę sudrebinti elektromobilių rinką: sukurta unikali platforma, kuri debiutuos jau 2024 metais

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repudiandae velit quae consequuntur vitae, nisi suscipit, est beatae?

„Polestar“ nusiteikę sudrebinti elektromobilių rinką: sukurta unikali platforma, kuri debiutuos jau 2024 metais Photo caption

Švedijos kompanija „Polestar“ automobilių rinkoje debiutavo dar 1996 metais ir tuomet priklauso „Volvo Cars“ bendrovei, tačiau nuo 2017 metų, „Geely“ valdomas prekinis ženklas, veikia kaip nepriklausomas gamintojas. Būtent tuomet debiutavo ir pirmasis „Polestar“ elektrinis automobilis „Polestar 1“.

Šiai dienai bendrovė į prekybą yra išleidusi du elektrinius automobilius, tačiau jau kuris laikas ruošia ir keletą naujienų. Be šiemet debiutuosiančio „Polestar 3“ ir 2023 metais pasirodančio „Polestar 4“, švedai ruošia ir „Polestar 5“ modelį, kurio išleidimas numatytas 2024 metais. Būtent naujienoms apie šį elektrinį automobilį ir pasidalino bendrovės atstovai.

Skelbiama, jog 2024 metais debiutuosiantis „Polestar 5“ bus pagamintas naudojant naują aliuminio platformą. Išskirtinai „Polestar“ užsakymu kurta platforma išsiskirs savo lengvumu, o taip pat ir patvarumu, kas leis pasiūlyti „puikaus veikimo ir aplinkosaugos privalumus“. Verta paminėti ir tai, jog prieš šios platformos kūrimo dirbo daugiau nei 280 britų inžinierių. Ši komanda anksčiau yra dirbusi su „Formulės 1“ bolidų projektais.

Kiek anksčiau, buvo pasirodę pranešimų, kad naujoji platforma gali būti netinkama masinės gamybos transporto priemonės gaminti dėl sunkių jos panaudojimo galimybių, tačiau „Polestar“ visas šias kalbas paneigė. Kompanijos atstovų teigimu, inžinierių komanda sukūrė visiškai naują ir žymiai greitesnį gamybos procesą.

Pirmoji „Polestar“ sukurta platforma, kuri ir bus naudojama 2024 metais pasirodančiame elektriniame automobilyje, suteiks nemažą svorio pranašumą. Tikimasi, kad automobilio kėbulas svers gerokai mažiau nei žemesnių segmentų transporto priemonės. „Polestar“ atstovų teigimu, naujoji aliuminio platforma padės pagerinti ir produktų kokybę, o taip pat – ir greičiau juos pristatyti pirkėjams.

„Mes žinojome, jog norime, kad šis automobilis būtų lengvas. Mes žinojome, kad norime aukštos kokybės ir mes žinojome, kad viso to norime kuo greičiau. Ši architektūra, naudojanti mažas technologines investicijas ir galinti pasiūlyti dideles gamybos apimtis, pasižymi išskirtinėmis dinamikos ir saugumo savybėmis“, - kalbėjo „Polestar“ mokslinių tyrimų ir plėtros (R&D) vadovas Pete‘as Allenas.

„Polestar“ sukurta aliuminio platforma (8 nuotraukos)

Priminsime, jog „Polestar“ tikisi išplėsti savo veiklą į dar 30 rinkų, o tai padaryti planuojama iki 2022 metų pabaigos. Tokie švedų kompanijos planai yra ganėtinai spartūs, atsižvelgiant į bendrovės amžių. Vertėtų prisiminti ir tai, jog dar liepos mėnesį buvo pranešta apie planus iki metų pabaigos išplėsti savo veiklą iš 9 iki 18 regionų.

Error occurred