„Tesla” ir „Volkswagen” meilė: E.Muskas VW elektromobilius išbandė prieš jų išleidimą

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Repudiandae velit quae consequuntur vitae, nisi suscipit, est beatae?

„Tesla” ir „Volkswagen” meilė: E.Muskas VW elektromobilius išbandė prieš jų išleidimą Photo caption

Vizito Voketijoje metu elektromobilių milžinės „Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas išbandė „Volkswagen ID.3“ elektromobilį ir apžiūrėjo naujausią vokiečių modelį „ID.4“, penktadienį pranešė „Bloomberg“. Remiantis pranešimu, kuriame cituojami anoniminiai šaltiniai, E.Muskas maždaug dviem valandoms ketvirtadienio vakarą susitiko su „VW" vadovu Herbertu Diessu, mažame Braunšveigo oro uoste. „Volkswagen" atstovas „Bloomberg“ patvirtino, kad abu vadovai susitiko, tačiau atsisakė komentuoti kitas detales.

„ID.3“ ir „ID.4“ yra pirmieji iš kelių planuojamų masinės gamybos „VW" elektromobilių, pagamintų ant „VW MEB“ bazės. „ID.3“ hečbekas Lietuvoje jau yra pardavinėjimas ir numatoma, kad pirmieji modeliai pirkėjams bus pristatyti šį mėnesį, tačiau šio modelio pardavimai JAV kol kas nėra planuojami.

Šiai rinkai skirtas „ID.4“ bus pradėtas gaminti šį rudenį ir pasieks JAV iki metų pabaigos, apie pristatymą Lietuvoje žinių kol kas nėra.

Kodėl tokia iš pažiūros paprasta žinia sukėlė tokį didelį ažiotažą? Turbūt rinkoje nėra precedento, kad vienas generalinis direktorius pasiūlytų kitam generaliniam direktoriui, kurių bendrovės nebendradarbiauja, atidžiai apžvelgti naują modelį, kuris dar net nebuvo pristatytas ir bus realus varžovas Europos rinkoje. Diessas taip pat gyrė Muską, „LinkedIn“ platformoje penktadienį rašydamas, kad planuojama „Tesla“ Vokietijos gamykla į šalį atneš „tendencijas lemiančią ateities automobilių technologiją“. Tai jau antras kartas šiais metais, kai Diessas viešoje erdvėje labai gražiai pasisako apie „Teslą" ir Muską. Liepos mėnesį VW generalinis direktorius teigė, kad Muskas „pateikia rezultatus, kuriuos daugelis laiko neįmanomais“.

Tuo metu „VW“ neseniai pareiškė, kad „ID.4“ nebus nukreiptas pirmiausia į „Tesla Model Y“ ir veikiau bus konkurentas tokiems modeliams, kaip „Toyota RAV4“ ar „Honda CR-V“. „VW“ teigė, kad „ID.4“ vienu įkrovimu galės įveikti net 500 km atstumą („WLTP” testo duomenys).

Pirmieji JAV modeliai „ID.4“ bus pagaminti Zwickau (Vokietija) gamykloje, tačiau numatoma ir vietinė gamyba Šiaurės Amerikoje, kuri bus pradėta tik 2022 metais, plečiant „VW Chattanooga” Tenesio gamyklą. Vokietijos vyriausybė šią savaitę pažadėjo „Tesla“ suteikti daugiau pagalbos savo šioje šalyje statomai gamyklai, pranešė „Bloomberg“. Berlyno priemiestyje įsikūręs fabrikas turėtų gaminti „Tesla Model Y“ modelį. Iš pradžių buvo kalbama ir apie baterijų gamyba, tačiau panašu, kad „Tesla“ atsisakė šių planų.

Error occurred