Automobilių rinkos pokyčius nulems vaikai: paaiškėjo, kodėl jaunimas keičia nusistovėjusias rinkos madas

Lukas Snarskis

2022-09-29, 10:02 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Nauja pasaulinė apklausa parodė, kad vaikai jau dabar skatina elektromobilių revoliuciją, nors patys dar negali sėsti prie vairo. Pasaulinės elektromobilių įkrovimo sprendimų lyderės ABB atlikta apklausa atskleidė, kad vaikai ne tik moko savo tėvus aplinkosaugos, bara juos už neekologišką elgesį, bet ir prisideda prie diskusijų apie svarbius pirkinius, pavyzdžiui, elektromobilius.

Automobilių rinkos pokyčius nulems vaikai: paaiškėjo, kodėl jaunimas keičia nusistovėjusias rinkos madas

Tyrimas, kuriame dalyvavo 2500 tėvų (turinčių 8-16 metų amžiaus vaikus) ir 2500 vaikų (8-16 metų amžiaus), buvo atliktas 10 didžiausių rinkų: Kanadoje, Kinijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Tvarus ateities transportas – vaikų rankose

Pasaulinę elektromobilių dieną paskelbtos pagrindinės išvados rodo, kad naujajai kartai tenka lemiamas vaidmuo mažinant išmetamųjų teršalų kiekį ir kuriant tvaresnę ateitį.

Kalbėdamas apie apklausos rezultatus, „ABB E-Mobility“ verslo vadovas Frankas Muehlonas sakė: „Džiaugiuosi, kad mūsų pasaulinio tyrimo rezultatai atskleidžia jaunų žmonių entuziazmą ir ryžtą, taip pat vis dažnesnį kartų dialogą ir veiksmus siekiant pereiti prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų ateities. Tačiau taip pat akivaizdu, kad daugelis žmonių vis dar nesijaučia įgalinti imtis sąmoningų klimato kaitos veiksmų, kuriems jie akivaizdžiai pasirengę. Tikimės, kad valdžioje esantys asmenys sieks kuo greičiau įgyvendinti elektrifikavimo politiką, kuri leistų sukurti švaresnę ir ekologiškesnę visuomenę“.

Beveik 8 iš 10 tėvų (79,2 proc.) ir trys ketvirtadaliai vaikų (73,6 proc.) mano, kad dabartinė pasaulinė aplinkos padėtis yra bloga, todėl reikia imtis tam tikrų veiksmų. Beveik pusė apklaustų vaikų teigia, jog tėvus skatina labiau tausoti aplinką, o 58,1 proc. tėvų patvirtino, kad vaikai iš tiesų juos edukuoja aplinkosaugos klausimais.

Galvodami apie ateities transportą vaikai pirmiausiai mąsto apie elektra varomus automobilius. 82,6 proc. vaikų teigė ketinantys vairuoti elektra varomą (52,4 proc.) arba hibridinį (30,2 proc.) automobilį, kai sulauks pilnametystės.

80 proc. vaikų atsakė, kad, jų manymu, jie gali daryti įtaką savo tėvų sprendimams dėl didelių pirkinių, pavyzdžiui, šeimos automobilio keitimo, todėl turbūt nenuostabu, kad 78,6 proc. apklaustųjų teigė, jog per ateinančius trejus metus norėdami įsigyti naują automobilį pereitų prie elektrinio arba hibridinio modelio.

Tačiau dar yra galimybių tobulėti, nes beveik pusė tėvų (48 proc.) taip pat atskleidė, kad jų įmonės politika nepalaiko perėjimo prie elektromobilių. Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) prognozuoja, kad 2030 m. elektromobiliai sudarys 30 proc. visų pasaulyje parduodamų transporto priemonių, todėl tikimasi, kad įkrovimas namuose ir darbo vietoje bus labai svarbus tenkinant didžiąją dalį bendros paklausos, be to, iki dešimtmečio pabaigos devynis kartus padaugės viešųjų įkroviklių, kurių skaičius viršys 15 mln. vienetų.

Kadangi naujoji karta jau džiaugiasi kelione į elektrifikavimą, o jų tėvai vis dažniau prisijungia prie šios idėjos, labai svarbu, kad vyresniosios kartos, užimančios įtakingas pozicijas, neatsiliktų ir priimtų ryžtingus sprendimus, reikalingus pokyčiams paremti jau dabar.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas