Benzininiai automobiliai skaičiuoja paskutines dienas: naujausia statistika atskleidžia besikeičiančius europiečių poreikius, sužinokite kokie jie

Lukas Snarskis

2022-10-04, 11:29 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Pastaruosius metus automobilių gamintojai išgyvena ne pačius geriausius laikus. Situacija po truputį gerėja, o naujausia statistika atskleidžia ir daugiau pozityvių ženklų, kurių neteko regėti nuo 2021 birželio mėnesio.

Benzininiai automobiliai skaičiuoja paskutines dienas: naujausia statistika atskleidžia besikeičiančius europiečių poreikius, sužinokite kokie jie

Remiantis naujausia informacija, rugpjūtis buvo vienas geriausių metų nuo praėjusių metų, o tai leido užfiksuoti Europos automobilių rinkos augimą pirmąsyk nuo praėjusių metų birželio mėnesio. Verta pastebėti ir tai, jog elektrinių automobilių pardavimai auga 2 proc., lyginant su praėjusių metų rugpjūčiu.

Rugpjūtį buvo parduota daugiau nei 159 tūkst. elektrinių automobilių, o bendras tokio tipo transporto priemonių rinkos rodiklis pakilo iki 21 proc. Visiškai elektriniai automobiliai padidino savo rinkos dalį iki 12 proc., o jų pardavimai siekė 99 tūkst. Įdomu tai, jog hibridinių transporto priemonių pardavimai mažėjo, o jų užimama rinkos dalis susitraukė iki 8 proc. Tokio tipo mašinų pardavimai siekė 61 tūkst.

Šiemet Europoje jau parduota daugiau nei 1,4 mln. elektromobilių, kas sudaro 20 proc. visų transporto priemonių pardavimų. Populiariausiu modeliu šiemet yra „Tesla Model Y“, kurią įsigijo beveik 54 tūkst. pirkėjų. Antroje vietoje rikiuojasi „Model 3“ su 43 575 pardavimais, o laipteliu žemiau – „Fiat 500e“, kuris parduotas 42 225 kartus.

Kalbant apie rugpjūčio mėnesio pardavimus – populiariausias modelis ir šiuo atveju yra „Model Y“, o žemiau rikiuojasi „Volkswagen ID.4“, „Škoda Enyaq iV“ bei „Fiat 500e“. Ir nors „Tesla“ gali džiaugtis užimanti pirmas vietas pagal parduodamas automobilių modelius, tačiau bendra situacija Europos rinkoje yra kiek kitokia.

„Volkswagen Group“ rikiuojasi kaip didžiausia automobilių kompanijų grupė ir sudaro 20 proc. rinkos. Antroje pozicijoje žengia „Stellantis“, o trečioje – „Hyundai“. Šie koncernai užima atitinkamai 16,3 ir 11,6 proc. elektrinių automobilių rinkos. Penketuke rasime ir „BMW“ bei „Mercedes“ grupes.

Akivaizdu, jog elektrinių automobilių rinka auga, o tuo pačiu mažėja ir hibridinių transporto priemonių pardavimai. Ir nors pastarųjų mėnesių statistika nuteikia optimistiškai, tačiau reikėtų nepamiršti apie problemas su kuriomis susiduria daugelis gamintojų. Norint Europoje įsigyti tokio tipo automobilį – gali tekti apsišarvuoti kantrybe. Šiuo metu savo pirkinio gali tekti laukti nuo 4 savaičių iki metų.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas