Dar vieno lietuvių pamėgto „dyzelio“ mirtis: elektrinis „Opel“ jau čia pat

Lukas Snarskis

2021-09-04, 16:25 (atnaujinta 2024-06-03, 11:52)

0 komentarų
Dar vieno lietuvių pamėgto „dyzelio“ mirtis: elektrinis „Opel“ jau čia pat

„Opel“ 2023 metais pradės prekiauti elektra varoma savo „Astra“ kompaktiško automobilio modelio versija, paspartindama automobilių gamintojo planus tapti tik elektra varomas transporto priemones parduodančiu prekės ženklu.

Visiškai elektrinė naujos kartos „Astra“ versija, vadinama „Astra-e“, padidins prekės ženklo akumuliatorinių automobilių asortimentą iki trijų modelių. „Opel“ jau parduoda elektrines mažo visureigio „Mokka“ ir mažojo „Corsa“ automobilio versijas. Prekės ženklas taip pat parduoda elektrinius mikroautobusus keleiviniais ir komerciniais variantais. Liepos mėnesį „Opel“ pareiškė, kad iki 2028 metų Europoje jis taps visiškai elektrifikuotu prekės ženklu.

„Tai bus pirmas kartas, kai siūlome to paties modelio hibridinį ir elektrinį variantą“,- trečiadienį internetinio renginio metu apie naująjį „Astra“ modelį sakė „Opel“ generalinis direktorius Uwe Hochgeschurtzas.

U.Hochgeschurtzas, buvęs „Ford“, „VW“ ir „Renault“ vadovas, trečiadienį pirmą kartą dirbo „Opel“ generalinio direktoriaus pareigose. Jis pakeitė Michaelą Lohschellerį, kuris dabar yra Vietnamo konglomerato „Vingroup“ automobilių grupės „VinFast Global“ generalinis direktorius.

Kalbant apie naująjį „Opel“ automobilį, pridėjus akumuliatoriumi varomą versiją, naujoji „Astra“ turės plačiausią, tarp visų „Opel“ modelių, pasirinkimą. Automobilį bus galima užsisakyti rugsėjį su dviem įkraunamais hibridiniais variantais - 222 AG arba 148 AG, taip pat 1,2 litro trijų cilindrų benzininiu su dviem galiomis arba 1,5 litro keturių cilindrų dyzeliniu varikliu. Modelio kainos Vokietijoje prasidės nuo 22 465 eurų.

Platesnis jėgos pavarų pasirinkimas padės „Astra“ geriau konkuruoti su kompaktiško automobilių modelių segmento lyderiu „Volkswagen Golf“, kuris taip pat turi savo elektra įkraunamo hibrido versiją. Elektrinė „Astra“ versija varžysis su „VW ID.3“ ir būsima elektrine „Stellantis“ modelio „Peugeot 308“ versija. „Opel“ teigimu, 2022 metų pabaigoje „Astra“ lydės šio modelio universalo pasirodymas. Daugiau informacijos apie elektromobilį, įskaitant automobilio platoformą ar įveikiamo atstumo nuotolį, kompanija nepateikė.

„Astra“ vidaus degimo variklių modeliai, įskaitant įkraunamą hibridą, bus statomi naudojant „Stellantis“ EMP2 platformą, kurią bendrai naudoja tokios transporto priemonės, kaip naujasis „Peugeot 308“. Tačiau platforma nebuvo sukurta grynai elektrinėms pavaroms, todėl buvo spėliojama ar elektrinė „Astra“ tikrai bus sukurta pagal būsimą „e-VMP“ architektūrą - elektrinę EMP2 adaptaciją, kuri pirmą kartą pasirodys naujos kartos „Peugeot 3008 Compact“ visureigiuose (juos ketinama išleisti iki 2023 m.).

Tuo tarpu jau šį rudenį „Opel“ gamykloje Riuselsheime, Vokietijoje, pradedami gaminti „Astra“ modelio vidaus degimo variklio ir įkraunamos versijos automobiliai, o pirmieji automobilių pristatymai rinkai bus pradėti jau 2022 metais. Dabartinė „Astra“ surenkama Glivicėje, Lenkijoje, ir Ellesmere uoste, Anglijoje.

Naujasis „Astra“ hečbekas yra 4 mm ilgesnis už ankstesnį modelį - 4374 mm ilgio, tačiau ratų bazė - 13 mm ilgesnė - 2675 mm, todėl padidėja automobilio salono erdvė. Bagažinės erdvė taip pat padidėjo 422 litrais, palyginti su 370 l iš gamybos išeinančio modelio versijos talpa.

„Astra“ yra antrasis „Opel“ po naujosios „Mokka“, turintis visiškai skaitmeninę „Pure Panel“ kabiną. Ilgame, plokščiame prietaisų skydelyje integruoti du 10 colių ekranai - centrinis ekranas ir prietaisų skydelis - vienas šalia kito su integruota oro išleidimo anga. Kabinoje yra fizinių mygtukų, skirtų kai kurioms funkcijoms, pvz., šildymui ir vėsinimui.

Aktyvios saugos funkcijos – funkcijos, kurios, „Opel“ teigimu, leidžia „pusiau autonomiškai“ keisti važiavimo juostą, taip pat, priklausomai nuo specifikacijų, automobilis automatiškai sulėtins staigius posūkius, o automatinėje versijoje automobilis sustos automatiškai vietose su automobilių spūstimis. Pasirenkamos funkcijos apima ekraną su priekiniu apšvietimu ir pažangius žibintus, kurių kiekviename yra sumontuoti 84 šviesos diodai, kurie gali reaguoti į artėjantį eismą, išjungdami atskiras lemputes, kad automatiškai sumažėtų apšvietimo ryškumas.

Naujųjų „Astra“ modelio versijų pasirodymas dėl daugybės išmanių ir inovatyvių sprendimų pritaikymo, integravimo modelyje, tikėtina, dar labiau patrauks visuomenės susidomėjimą šiuo per daugybę metų populiarumą ir stiprias pozicijas automobilių rinkoje užsitarnavusiu „Opel“ automobiliu!

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas