„DPD Lietuva“ tęsia ambicingas tvarumo permainas: šįmet matuos oro taršą Lietuvos sostinėje

Lukas Snarskis

2022-09-23, 07:15 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

„DPDgroup“ ir toliau gausiai investuoja į kovą su tarša Europos miestų gatvėse. Atnaujintoje trumpalaikėje ir ilgalaikėje siuntų pristatymo įmonių grupės strategijoje – ambicingi uždaviniai: nuo radikalaus įmonės CO2 pėdsako planetoje mažinimo iki plataus masto oro taršos matavimo projektų įgyvendinimo.

„DPD Lietuva“ tęsia ambicingas tvarumo permainas: šįmet matuos oro taršą Lietuvos sostinėje

Artimiausiu metu tokia iniciatyva bus įgyvendinta ir Vilniuje, taip pat toliau žadama investuoti į elektromobilius sostinėje ir Kaune. Bendrovė ant elektromobilių ir paštomatų jau šiemet instaliuos oro taršos matuoklius.

Sparčiai augantis e. prekybos ir siuntų pristatymo sektoriai skatina juose aktyviai veikiančius verslus pasitempti tvarumo atžvilgiu. Jau praėjusiais metais gausiai į taršos mažinimą investavusi „DPDgroup“ savo apsukų nemažina.

„DPD Lietuva“ vadovo Roberto Vilkaičio teigimu, įmonių grupė supranta, kad būdama viena iš lyderiaujančių sektoriaus bendrovių, ji prisideda prie klimato kaitos skatinimo, todėl privalo žengti užtikrintus žingsnius jos pažabojimo link.

„Visai neseniai „DPDgroup“ pasidalijo trumpalaikiais įmonių grupės taršos mažinimo tikslais iki 2030 m. ir ambicingu uždaviniu – iki 2040 m. pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį. Šie tikslai buvo pateikti Science Based Targets initiative (SBTi, liet. moksliškai pagrįstų tikslų iniciatyva) patvirtinimui.

Įmones ir institucijas vienijanti SBTi siekia įgyvendinti Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos tikslus ir suteikia moksliškai apibrėžtą kelią, kaip to siekti. „DPDgroup“ savo tikslų patvirtinimo iš šios iniciatyvos tikisi sulaukti 2023 m. pradžioje“, – sako R. Vilkaitis.

Platus spektras aktyvesnių permainų – ir Lietuvoje. Pirmieji elektromobiliai Kaune

Siekdama šių pokyčių, įmonių grupė imsis aktyvių veiksmų. Pirmiausia „DPDgroup“ įvairins savo transporto parką, įtraukdama tvaresniais būdais varomas transporto priemones.

Be to, bus siekiama pereiti prie atsinaujinančios energijos. Iki 2030 m. žalią energiją naudos bent 70 proc. įmonių grupės logistikos centrų ir biurų, o iki 2035 m. – 100 proc.

Galiausiai įmonių grupė įsipareigojo iki 2030 m. padidinti jos veikloje naudojamų elektromobilių dalį iki 90 proc. Tuo tarpu 2035 m. visas „DPDgroup“ naudojamas transportas turės būti elektrifikuotas.

Anot R. Vilkaičio, šių tikslų sieks ir „DPD Lietuva“, o permainų bus imamasi jau šiemet.

„Investicija į elektromobilius jau dabar kasmet leidžia sutaupyti apie 270 tonų CO2, tačiau kitąmet planuojame toliau plėsti savo elektromobilių parką. Numatoma, kad į gatves 2023 m. išriedės 40 naujų aplinkai draugiškų transporto priemonių Vilniuje ir Kaune. Be to, dar šiais metais sostinėje turime planų įgyvendinti oro taršos matavimo projektą, padėsiantį nustatyti ŠESD emisiją Vilniuje. O matavimo rezultatais planuojame dalintis su visuomene, mokslininkais ir kitomis taršos klausimais suinteresuotomis šalimis, – teigia „DPD Lietuva“ vadovas.

Dešimtmečiu aplenks Paryžiuje nustatytus tikslus

Įgyvendindama SBTi metodika pagrįstus pokyčius, „DPDgroup“ sieks permainų mažindama šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisiją 3-jose taikymo srityse.

1 taikymo sritis (angl. Scope 1) apima tiesiogiai dėl įmonių grupei veiklos išmetamas ŠESD, kurias organizacija gali kontroliuoti. 2 taikymo sritis (angl. Scope 2) apima netiesiogiai susidariusias ŠESD, atsirandančias perkant „DPDgroup“ veiklai reikalingą energiją. 3 taikymo sritis (angl. Scope 3) apima ŠESD kiekį, kuris susidaro vertės kūrimo grandinėje.

Įmonių grupė įsipareigojo iki 2030 m. sumažinti šioms taikymo sritims tenkančią ŠESD emisiją 43 proc., o iki 2040 m. – 90 proc., lyginant su 2020 m.

„DPDgroup“ taip pat neutralizuos visas liekamąsias emisijas (apie 10 proc.), vykdydama atitinkamus kompensavimo projektus nuo 2040 m. ir tokiu būdu pasieks nulinį išmetamųjų teršalų kiekį 10 metų anksčiau nei numatyta Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos konferencijoje.

Įsipareigojimus įgyvendina jau kurį laiką

Tiesa, šie žingsniai – vieni iš daugelio veiksmų, padedančių įmonių grupei mažinti bendrovės ŠESD emisiją. Anot R. Vilkaičio, „DPDgroup“ pristatymas yra neutralus CO2 atžvilgiu jau nuo 2012 m., o tolimesnių grupės tikslų siekti padeda ir „DPD Lietuva“ indėlis.

„Pavyzdžiui, į Naujamiestyje esantį mūsų mikrodepą jau kelerius metus atkeliauja siuntos, kurias Senamiestyje ir centre pristatome pėsčiomis arba elektriniu paspirtuku. Be to, nuolat vykdome turimo paštomatų tinklo plėtrą. Šiuo metu visoje šalyje veikia beveik 300 paštomatų, kurie kasmet leidžia sutaupyti apie 870 tonų CO2“, – sako įmonės vadovas.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas