Į Lietuvą atkeliauja naujausias korėjiečių šedevras: naujas autonomiškumo lygis ir gamtos įkvėptas automobilio dizainas

Pranešimas spaudai

2023-12-24, 09:00 (atnaujinta 2024-06-03, 11:50)

0 komentarų

Reikšmingus žingsnius tvaraus mobilumo link žengianti Pietų Korėjos gamintoja „Kia“ Baltijos šalyse pristatė savo naujausią kūrinį – modernųjį elektrinį visureigį EV9.

Į Lietuvą atkeliauja naujausias korėjiečių šedevras: naujas autonomiškumo lygis ir gamtos įkvėptas automobilio dizainas

Šis modelis išsiskiria ne tik jau ne vieną apdovanojimą pelniusia, baterijose kaupiama elektros energija varomiems modeliams specialiai sukurta platforma, bet ir daugybe kitų pažangiausių automobilių technologijų bei didesnių šeimų poreikius atitinkančiu kėbulu.

EV9 yra pirmasis „Kia“ elektrinis SUV modelis, kuriame gali būti įrengtos trys sėdimųjų vietų eilės. Galingos išvaizdos automobilio viduje protingai išnaudota erdvė, todėl per keliones vienodą komfortą patirs visose sėdynėse įsitaisę keleiviai.

Daug keliaujančioms šeimoms svarbu ir tai, kad šis elektromobilis viena įkrova gali įveikti iki 541 km atstumą. Automobilyje įrengti dažniui jautrūs amortizatoriai, be to, naudojamos triukšmą slopinančios padangos.

Pritaikytas ilgoms kelionėms

EV9 modelis sukurtas ant „Kia“ elektrinės globalios modulinės platformos (E-GMP), kuri šiuo metu užtikrina vienas plačiausių elektrinio mobilumo galimybių. Elektromobilis viena įkrova gali nuvažiuoti iki 541 km, o, naudojant tinkamą sparčiojo įkrovimo įrangą, 800 V itin greito įkrovimo sistema suteikia galimybę vos per 15 minučių papildyti baterijos energijos atsargas tiek, kad pakaktų nuvažiuoti 239 km. Tokios savybės – nepamainomos ilgose kelionėse po Europą ar Baltijos šalis.

Be to, EV9 turi dviejų krypčių įkrovimo funkciją, padedančią išplėsti tvaraus gyvenimo ribas. Ši funkcija leidžia elektromobilio baterijose sukauptą energiją panaudoti atvirkštiniu būdu ir įkrauti kitus elektrinius įrenginius. Pavyzdžiui, juo galima tiekti elektrą daliai namų buities prietaisų, kai energijos kainos yra pašokusios, o elektromobilio baterija įkrauta naudojant pigesnę elektrą.

Be elektromobilių gamybos, „Kia“ strategija numato ir daugiau žingsnių, kurie padėtų pertvarkyti ateities mobilumą. Viena iš šių novatoriškų priemonių yra elektromobilyje diegiamas trečiąjį autonomiškumo lygį atitinkančių vairavimo pagalbos sistemų paketas – tai svarbi tarpinė stotelė pereinant prie visiškai savivaldžių ir tvarių automobilių.

Gausybę įvairių jutiklių, vaizdo kamerų ir radarų naudojančios sistemos tinkamomis aplinkybėmis gali savarankiškai kontroliuoti automobilio vairo mechanizmą, stabdžius bei akceleratorių ir atsižvelgti į supančią aplinką. Važiuojant tinkamomis sąlygomis, elektromobilis automatiškai keičia eismo juostas, o išmanioji pastovaus greičio palaikymo sistema pritaiko jį atsižvelgdama į kelio reljefą.

Ateities mobilumo pavyzdys

Kuriant automobilį, gamintojo įkvėpimo šaltiniu tapo unikali „Opposites United“ (liet. Priešingybės suvienija) dizaino filosofija: naujajame modelyje ji virto gamtos įkvėptos estetikos bei naujausių technologijų deriniu. Dinamiškas ir pažangus SUV kartu atspindi ateities mobilumą – bent jau tokį, kokį jį mato korėjiečių įmonė.

Pavyzdžiui, EV9 modelyje galima aptikti daugybę pažangiausių skaitmeninių įrenginių, kaip antai skaitmeninius šoninius veidrodėlius, automatiškai iššokančias ir nusileidžiančias durų rankenėles bei įtraukiantį panoraminį valdymo ekraną.

Technologinės pažangos įspūdį sustiprina galimybė atnaujinti EV9 programinę įrangą per naująją „Kia Connect“ skaitmeninę parduotuvę. Tai reiškia, kad naudotojai gali prisitaikyti elektromobilį savo poreikiams patys atnaujindami ar pridėdami jiems reikalingų funkcijų.

Daugybei būsimų pirkėjų Baltijos šalyse bus svarbus ir nuo elektromobilio neatsiejamas aspektas – jo tvarumas. EV9 modelyje pirmą kartą pristatytos naujos medžiagos: iš biopoliuretano pagaminta odos alternatyva, kurios daliniu kilmės šaltiniu yra kukurūzai, o prietaisų skydelio bei durelių apdailai naudojamas perdirbtas PET plastikas ir termoplastinis olefinas.

Salono apdailai panaudota ir daugiau perdirbtų plastiko atliekų. Štai kilimėliai ir kiliminiai audiniai pagaminti iš perdirbto PET plastiko bei iš vandenynų dugno ištrauktų, žvejoti nebetinkamų tinklų.

„Kia EV9“ jau galima užsisakyti visose įgaliotosiose „Kia“ atstovybėse Baltijos šalyse.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas