„Ignitis“ plečiasi ne tik Lietuvoje: bendrovės įkrovimo sprendimai bus siūlomi ir Estijoje, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Pranešimas spaudai

2024-01-11, 13:49 (atnaujinta 2024-06-03, 11:50)

0 komentarų

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“, valdanti didžiausią Lietuvoje greitojo elektromobilių įkrovimo tinklą „Ignitis ON“, pasirašė sutartį su Estijos bendrove „OG Elektra“ dėl nulinės taršos greitojo elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimo 25-iose mažmeninės prekybos tinklo „Grossi“ parduotuvių automobilių stovėjimo aikštelėse visoje Estijoje.

„Ignitis“ plečiasi ne tik Lietuvoje: bendrovės įkrovimo sprendimai bus siūlomi ir Estijoje, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Pasak „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamento vadovo Eimanto Baltos, partnerystė su „Grossi“ mažmeninės prekybos tinklu Estijoje, reikšmingai prisideda prie bendrovės strategijos gerokai išplėsti elektromobilių įkrovimo tinklą Baltijos šalyse.

„Niekam jau nekyla abejonių, kad elektra yra ateities transporto varomoji jėga. Visame mūsų įkrovimo tinkle ir naujose „Ignitis ON“ įkrovimo vietose naudojama elektros energija pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių. Kiekvienas bet kurioje mūsų elektromobilių įkrovimo prieigoje įkrauto elektromobilio nuvažiuotas kilometras yra nulinės taršos“, – komentavo E. Balta.

„OG Elektra“ valdybos narė Kertu Olu akcentavo, kad tiek didesniuose miestuose, tiek mažesniuose visiems elektromobilių vairuotojams turėtų būti prieinamos vienodai patogios paslaugos. Be to, anot jos, kuo daugiau elektromobilių išvažiuoja į kelius, tuo daugiau įkrovimo prieigų reikia.

K. Olu atkreipia dėmesį, jog tokiuose miestuose kaip Abja Paluoja, Arukiula, Kysa ir Torvandi „Ignitis ON“ elektromobilių prieigos apskritai bus pirmosios įkrovimo prieigos regione ir jos įsikurs būtent prie „Grossi“ parduotuvių.

Pirmosios „Ignitis ON“ greitojo įkrovimo prieigos prie „Grossi“ parduotuvių bus įrengtos 2024 m. pabaigoje. Pagal susitarimą „Ignitis“ elektromobilių įkrovimo tinklas apims 24 miestus ir miestelius visoje Estijoje ir bus įrengtas: Taline, Kysoje, Sauė, Keiloje, Parnu-Jaagupi, Jarvakandi, Vandroje, Kilingi Nemėje, Abja Paluojoje, Musloje, Antsloje, Veru, Tartu, Torvandi, Turi, Kose, Juri, Arukiuloje, Kusaloje, Kundoje, Roeloje, Isaku, Johvi ir Narvoje.

Priklausomai nuo vietos, visos įkrovimo prieigos bus labai didelės galios – 150 kW ar daugiau, tokiose įkrovimo prieigose, elektromobilio baterija nuo 0 iki 80 % įkraunama greičiau nei per 20 minučių.

Iki 2026 m. visose Baltijos šalyse „Ignitis ON“ įrengs iki 3 000 elektromobilių įkrovimo prieigų . Šiuo metu „Ignitis ON“ tinkle yra daugiau kaip 330 įkrovimo taškų, iš jų dvylika – Latvijoje.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas