Istorinis sprendimas automobilių rinkoje: Norvegijoje nebelieka vieno žinomo gamintojo automobilių su vidaus degimo varikliais

Lukas Snarskis

2023-01-01, 13:00 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Elektrinių automobilių populiarumas auga. Daugelis bendrovių gamina vis daugiau būtent tokiais varikliais aprūpintų transporto priemonių, o kai kuriose šalyse jų populiarumas – itin didelis. Niekam ne paslaptis, jog Norvegija yra tarp lyderių visame pasaulyje, o tai kai kurias bendroves priverčia imtis atitinkamų sprendimų.

Istorinis sprendimas automobilių rinkoje: Norvegijoje nebelieka vieno žinomo gamintojo automobilių su vidaus degimo varikliais

Pietų Korėjos automobilių gamintojas „Hyundai“, priėmė sprendimą, jog nuo šiandien, sausio 1 dienos, stabdo vidaus degimo varikliais aprūpintų automobilių prekybą šalyje. Norvegijoje jau ne vienerius metus parduodama daugybė elektromobilių, o toks „Hyundai“ sprendimas neturėtų labai stebinti ir, tikėtina, nepadarys didelės žalos bendrovės pardavimams.

„Mes labai tikime savo turimų modelių asortimentu, o dabar, kai pristatėme visiškai naują „Ioniq 6“, atėjo laikas Norvegijos rinkoje parduoti tik elektrinius automobilius. „Ioniq 5 ir „Kona Electric“ jau seniai yra populiariausi mūsų automobiliai šioje rinkoje, todėl esame įsitikinę, kad mūsų elektromobiliai atneš mums tolimesnę sėkmę ir ateityje“, - teigė generalinis „Hyundai Motor Norway“ direktorius Thomasas Rosvoldas.

Pranešama, jog „Hyundai“ nuo 2020 iki 2022 metų Norvegijoje pardavė maždaug 25 tūkst. automobilių, o 92 proc. jų buvo elektriniai modeliai. T.Rosvoldas pažymi ir tai, jog Pietų Korėjos bendrovė yra tarp populiariausių automobilių gamintojų šalyje. Norvegijoje nuo šiandien bus galima įsigyti tris kompanijos elektromobilius – tai „Ioniq 5“, „Ioniq 6“ ir „Kona Electric“, kurie dar iki šio sprendimo sulaukė didžiulio norvegų susidomėjimo.

Priminsime, jog Norvegijos naujų automobilių pardavimo duomenys rodo, kad iškastiniu kuru varomų automobilių rinka mažėja beprotišku tempu. Kaip valstybė, Norvegija yra labai stipriai pažengusi elektromobilių bei jų infrastruktūros adaptacijos klausimais. Šalyje taikomi dideli mokesčiai transporto priemonėms, kurios varomos iškastiniu kuru, o tai stipriai parodoma jų kainą ir žalą aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Šalies rinkoje elektrinės transporto priemonės tampa konkurencingesnės, o vietinė elektromobilių rinka nepaprastai išaugo ir visuomenei tapo prieinami vis naujesni EV (elektrinių transporto priemonių) modeliai.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas