Kinai sukūrė fantastišką elektromobilį, kuriam neprilygsta net „Tesla“: įspūdinga galia nustebins net ir visko mačiusius

Lukas Snarskis

2022-09-17, 15:45 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Kinijos automobilių gamintojas „GAC Aion“ pristatė naują aukščiausios klasės elektrinį modelį, priskirtą „Hyper“ linijai. Naujasis bendrovės šedevras nustebins ne tik savo dizaino sprendimais, bet ir įspūdingais techniniais duomenimis.

Kinai sukūrė fantastišką elektromobilį, kuriam neprilygsta net „Tesla“: įspūdinga galia nustebins net ir visko mačiusius

Naujasis „GAC Aion Hyper SSR“ yra visiškai elektrinis automobilis, kurio skambiausia savybė – įsibėgėjimas nuo 0 iki 100 km/h. Tokį greitį šis elektromobilis gali pasiekti vos per 1,9 sekundės. Tiesa, tokį rezultatą galės pasiūlyti tik „Ultimate“ modelio versija.

Standartinis „Hyper SSR“ variantas galės pasiūlyti 100 km/h greitį per 2,3 sekundės, kas vis tiek yra ganėtinai įspūdingas rezultatas. Taip yra dėl „GAC Aion“ vidinių elektros variklių, galinčių maksimaliai išvystyti 1 225 AG. Įmonė teigia, kad tai 1,5 karto daugiau nei vidutinis Formulės 1 automobilis, nors šis skaičius atrodo perdėtas. Sukimo momentas yra stulbinantis ir siekia 12 000 Nm, o iki galo nuspaudus akseleratorių, jūsų kūnas yra patogiose sėdynėse 1,7 G.

Kinijos bendrovė šį automobilį sukonstravo pasitelkdami 900 voltų platformą, kuri aprūpinta keletu SiC lustų. Šios savybės leis pagerinti „Hyper SSR“ modelio efektyvumą ir sumažinti elektros energijos sąnaudas.

Didžioji dalis elektromobilio korpuso pagaminta iš anglies pluošto, kas leido šios transporto priemonės svorį sumažinti maždaug 20 proc., lyginant su plienu. Skelbiama, kad anglies pluoštas taip pat yra 2,5 karto stipresnis nei plienas. Dar viena įdomi detalė – drugelio formos durys, kurios automatiškai atsidaro arba užsidaro stipriai įspaudus stabdžių pedalą.

Pranešama, kad standartinis modelis kainuos maždaug 185 tūkst. eurų, o norintys įsigyti galingiausią variantą turės paploti maždaug 242 tūkst. eurų. „GAC Aion“ atstovų teigimu, šio elektromobilio gamyba prasidės jau spalį, o pirkėjus jis pasieks dar iki mėnesio pabaigos.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas