Kinai veržiasi į Europos automobilių rinką: katės pavadinimą gavęs modelis primins legendinį VW šedevrą

Lukas Snarskis

2021-09-08, 09:25 (atnaujinta 2024-06-03, 11:52)

0 komentarų
Kinai veržiasi į Europos automobilių rinką: katės pavadinimą gavęs modelis primins legendinį VW šedevrą

Kinijos kompanijos dažnai stengiasi nustebinti europiečius, o dar viena staigmena įvyko pirmadienį prasidėjusioje tarptautinėje automobilių parodoje IAA 2021. Miunchene vykstančios parodos metu buvo pademonstruota Europai skirta „Ora Cat“ elektromobilio versija.

Šių metų pradžioje pristatyta „Ora Black Cat“ sulaukė nemažai dėmesio ne tik dėl savo pavadinimo, bet ir dėl dizaino sprendimų, kurie nukelia atgal į praeitį. Tai bus pirmasis Kinijos kompanijos produktas, kuris pasieks Europą, o tai turėtų įvykti dar iki šių metų pabaigos.

Gyvenant laikais, kuomet dauguma automobilių atrodo labai panašiai ir yra priskiriami SUV kategorijai, šis Kinijos kompanijos bandymas atrodo kaip šviežio oro gūsis, nuobodžia tampančioje transporto priemonių rinkoje. „Ora“ atstovai savo naująjį šedevrą apibūdina kaip „vintažinio stiliaus“ su „galinga ir aerodinamiška išvaizda“. Kaip bebūtų, „Ora Cat“ daugeliui turėtų priminti legendinį „Volkswagen“ šedevrą, pavadinimu „Beetle“.

Deja, tačiau oficialaus pristatymo metu, „Great Wall Motors“ atstovai, kurie ir valdo prekinį ženklą „Ora“, nepateikė daug informacijos apie europiečius pasieksiantį modelį. Žinoma tik tiek, kad jis turės motorą su 143 arklio galiomis, kas yra 107 kW. Kompanijos atstovai paaiškino ir tai, jog Europos rinką pasieksiantis modelis su vienu įkrovimu galės įveikti maždaug 400 kilometrų, tačiau išlieka neaišku ar skaičiavimai atlikti remiantis WLTP ar NEDC standartu.

Negana to, Miunchene vykstančios parodos metu, „Ora“ atstovai patikino, kad kuriant šį elektromobilį buvo bendradarbiaujama su žmonėmis, kurie ketina vairuoti tokią transporto priemonę. Kinijos gamintojo įsitikinimu, didžiąją dalį būsimųjų šio automobilio savininkų turėtų sudaryti „širdyje jauni žmonės, kuriems rūpi bendruomenė, bet vis dar turi ką įrodyti pasaulyje“. „Ora Cat“ taip pat turės tokias funkcijas kaip kameros su 360 laipsnių matymo kampu ir daugelį kitų technologinių gėrybių.

Kol kas daugiau informacijos apie naująjį „Ora“ elektrinį automobilį nėra pateikiama, tačiau, kaip jau minėjome, jis prekyboje turėtų pasirodyti dar šiemet. Tikėtina, kad šio elektromobilio kaina turėtų nesiekti 20 tūkst. eurų, tačiau „Great Wall Motors“ tokios informacijos nėra patvirtinę.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas