Kinijos elektromobilių gamintojai visai išprotėjo: pademonstruotas modelis su įspūdingu nuvažiuojamu atstumu, tačiau yra vienas kabliukas

Lukas Snarskis

2022-09-26, 15:10 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Elektrinių automobilių rinka per pastaruosius metus stipriai paaugo, o rinkoje atsiranda vis daugiau gamintojų, kurie siūlo įvairiausias naujienas. Nemažai dėmesio sulaukia ir kompanijos iš Kinijos, galinčios pasiūlyti itin konkurencingus modelius.

Kinijos elektromobilių gamintojai visai išprotėjo: pademonstruotas modelis su įspūdingu nuvažiuojamu atstumu, tačiau yra vienas kabliukas

Kinijos automobilių gamintojas „Voyah“ dar 2020 metais pristatė „Free“ elektrinio automobilio modelį, kuris buvo vienas pirmųjų elektrinių SUV šios šalies rinkoje. Dabar gamintojas ruošiasi išleistą atnaujintą modelį, kuris pasiūlys 106,7 kWh baterijas. Negana to – tai suteiks įspūdingą nuvažiuojamą atstumą.

Gamintojas teigimu, naujasis „Voyah Free“ variantas galės nuvažiuoti net 730 km atstumą, tačiau yra vienas didelis bet. Norint pasiekti tokius rezultatus – reikalinga važiuoti pastoviu 60 km/h greičiu. Akivaizdu, kad šioje vietoje bendrovės marketingo skyriui pritrūko geresnių idėjų.

Optimistiški CLTC testų rezultatai rodo, kad „Voyah Free“ turėtų įveikti 631 km atstumą, kas realiame gyvenime geriausiu atveju bus kiek daugiau nei 550 km. Žinoma, reikėtų nepamiršti, jog šis elektromobilis yra beveik 5 metrų ilgio ir sveria kone 3 tonas. Atsižvelgiant į tai, net ir 550 km atstumas yra geras rezultatas. Sunku būtų paaiškinti kodėl „Voyah“ atstovai nusprendė reklamuoti būtent 730 km nuotolį, kuriam dar reikalingos ir specialios vairavimo sąlygos.

„Voyah Free LR“ yra gražiai atrodantis visureigis, jo dizainas yra santūrus – nieko įmantraus ar siaubingo – tik gražios klasikinės, nepaliekančios abejingų, linijos. Salonas elegantiškas ir patogus, nėra didžiulių ekranų, kurie atitrauktų keleivių dėmesį nuo gražių automobilio linijų ir kokybiškų medžiagų.

Prietaisų skydelis sudarytas iš trijų ekranų, esančių už vienos stiklo plokštės, panašiai kaip „Mercedes EQS“ ir EQE, bet ne tokie prabangūs. Vairuotojas gauna savo prietaisų skydelį, centrinis ekranas rūpinasi informacijos ir pramogų sistema bei automobilio valdymu, o priekinis keleivis taip pat gauna specialų ekraną.

„Voyah Free“ elektromobilis varomas dviejų elektrinių variklių, kurių bendra galia siekia 360 kW, o sukimo momentas – 730 Nm. To pakanka, kad jis nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėtų per 4,4 sekundės – visada malonu, kai toks didelis ir sunkus automobilis, kaip šis, įsibėgėja itin greitai, tarsi tai būtų tikras sportinis automobilis.

Šios transporto priemonės kaina siekia maždaug 60 tūkst. eurų, o naujoji versija bus prieinama Kinijoje ir Norvegijoje. Informacijos apie modelio prekybą kituose regionuose – kol kas nėra.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas