Lietuvoje pradeda veikti „BMW Charging“ programa – palankesni įkrovimo tarifai elektra varomų automobilių savininkams

Lukas Snarskis

2022-04-19, 12:52 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų
Lietuvoje pradeda veikti „BMW Charging“ programa – palankesni įkrovimo tarifai elektra varomų automobilių savininkams

Oficiali BMW ir „Mini“ atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ praneša, kad mūsų šalyje pradeda veikti „BMW Charging“ paslauga. „BMW Charging“ kortelę turintys vairuotojai galės palankesniais tarifais įkrauti savo elektromobilio ir įkraunamo hibrido baterija „Ionity“ ir kitų partneriaujančių tiekėjų įkrovimo stotelėse.

„BMW grupė yra įsipareigojusi skatinti elektrinį mobilumą ir didinti transporto sektoriaus tvarumą. „BMW Charging“ paslaugos plėtra į Lietuvą yra vienas iš žingsnių, kuriuo siekiama gerinti įkrovimo infrastruktūrą ir taip skatinti Lietuvos autoparko elektrifikaciją. „BMW Charging“ kortelė suteiks vairuotojams prieigą prie daugiau kaip 450 tūkst. įkrovimo taškų visame pasaulyje, iš kurių 160 tūkst. – Europoje. Juose vairuotojai, priklausomai nuo pasirinkto plano, galės įkrauti automobilio bateriją palankesnėmis kainomis“, – sako BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje Martynas Daujotas.

„BMW Charging“ paslauga apima galimybę krautis ne tik „Ionity“ stotelių tinkle, bet ir kituose įkrovimo stotelių tinkluose, kurie yra sudarę susitarimus su „BMW Charging“. Visos stotelės yra pažymėtos BMW navigacijos sistemoje, interneto tinklalapyje ir BMW programėlėje, kad vairuotojai galėtų lengviau susiplanuoti maršrutą ir pasirinkti geriausią vietą automobilio baterijai įkrauti.

Daujotas pripažįsta, kad Lietuvoje „BMW Charging“ tinklas nėra platus – įkrovimo taškų yra vos keletas, šalia pagrindinių šalies kelių, tačiau koncernas yra suinteresuotas tinklą plėsti.

„Siekėme kuo anksčiau įjungti šią paslaugą Lietuvoje, kad augant tinklui jau turėtume veikiantį vartotojui patogų sprendimą. Be to, jau dabar yra vairuotojų, kuriems ši paslauga aktuali Lietuvoje. O keliaujant elektromobiliu po Europą galima dar labiau pajusti „BMW Charging“ paslaugos privalumus“, – aiškino M. Daujotas.

„BMW Charging“ paslaugos veikimas paprastas. Užsiregistravęs vairuotojas gauna paslaugos kortelę ir gali pasirinkti kelis planus. Su „Active“ planu vairuotojas moka bazinį 4,99 Eur/mėn. mokestį, tačiau už tai naudojasi fiksuotais tarifais bet kurioje „BMW Charging“ paslaugos stotelėje Lietuvoje. Kraunant AC būdu kWh kaina siekia 0,25 Eur, DC įkrovimo – 0,35 Eur, o iki 350 kW galią siūlančiuose „Ionity“ įkrovimo vietose – 0,79 Eur/kWh.

Antras galimas planas – „Flexi“, be jokio abonentinio mokesčio, tačiau krovimo kaina nėra fiksuota ir priklauso nuo konkrečios stotelės operatoriaus.

Vairuotojai taip pat gali užsisakyti „Ionity Plus“ priedą prie plano, kuris už 13 Eur/mėn. sumą leidžia didelės galios įkrovimo (HPC) taškuose už energiją mokėti fiksuotą, vos 0,29 Eur/kWh mokestį. Sekti savo išlaidas, matyti ataskaitas „BMW Charging“ kortelės turėtojas galės patogiai programėlėje ar interneto puslapyje.

„Krasta Auto“ teigia, kad visiems pirkėjams, Lietuvoje įsigyjantiems naują BMW elektromobilį arba įkraunamą hibridą, „BMW Charging“ planas „Active" bus nemokamai suteikiamas 12 mėnesio laikotarpiui.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas