Pigiausias elektromobilis visoje Europoje: mažylis, stebinantis įveikiamu atstumu, o kaina įkandama net ir jaunimui

Lukas Snarskis

2022-12-08, 12:56 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Dar tolimais 1896 metais į vieną įmonę susijungė vežiko Piotro Freze ir variklių bendrovės savininko Evgenijaus Jakovlevo bendrovės, taip sudarydamos „Jakovlev-Freze“ kompaniją. Jie pristatė ir patį pirmąjį Rusijoje pagamintą automobilį, o praėjus daugiau nei šimtui metų specializuotas visureigių gamintojas iš kaimyninės Latvijos „Dartz“ pranešė apie šio istorinio rusų prekės ženklo atgaivinimą. Naujasis mikroelektromobilių šeimos narys dabar prieinamas ir Europoje, o jo kaina - įkandama kone kiekvienam.

Pigiausias elektromobilis visoje Europoje: mažylis, stebinantis įveikiamu atstumu, o kaina įkandama net ir jaunimui

Naujasis dviejų durų, keturvietis miesto elektromobilis pavadintas „Freze“ vardu, o jį surinkinės Lietuvos kompanija „Nikrob“, greičiausiai todėl pilnas šio modelio pavadinimas yra „Nikrob EV Freze“. Kaip skelbiama, pilnu įkrovimu šis mažylis turėtų nuvažiuoti iki 200 kilometrų, jį varys tik vienas 29 kW variklis, o akumuliatorius pasižymi 13,8 kWh talpa. Įsigyti šį mikroelektromobilį bus galima už 13 tūkst. eurų, kas sudaro pusę šiuo metu pačio mažiausio pilnai elektra varomo automobiliuko „Smart EQ Fortwo“ kainos.

Taip, galima būtų ginčytis ir šį titulą įteikti „Renault Twizy“, tačiau techniškai tai labiau keturratis su stogeliu, nei automobilis. Ar maža kaina taps pagrindiniu veiksniu, renkantis tarp šio segmento atstovų, parodys laikas, tačiau yra manančių, jog maži elektromobiliai turėtų stipriai išpopuliarėti tarp jaunų, miesto ritmu gyvenančių pirkėjų, nenorinčių, o kartais ir negalinčių naujam automobiliui leisti didesnių sumų. Tiesa, pirkėjams yra siūlomas ir „Long Range“ variantas, kuris kainuoja 15 tūkst. eurų ir turi 32 kW variklį bei 26,5 kWh talpos bateriją.

„Nikrob FreZe“ bus gaminamas ant kinų „Wuling Hongguang Mini-EV“ platformos, kurio pirmtakas tėvynėje tekainuoja juokingus 4200 eurų. Remiantis užmaskuotomis nuotraukomis, skirtomis spaudai, kurias atsiuntė patys „Dartz" kompanijos atstovai Lietuvoje, naujasis mažylis nepasižymės labai dideliais išskirtinumais ir nekvepės prabanga. Prie viso šio paprastumo yra galimybė atsisakyti galinių sėdynių, taip padidinant bagažinės tūrį.

Tai galėtų būti ypač aktualu tiems, kurie norėtų su automobiliu pradėti vystyti kokią nors smulkią prekybą, tarkim kava, o galbūt maisto ar gėlių pristatytojams. Bent kuriuo atveju, jei jūsų darbas nėra susijęs su picų pristatymu ir kartas nuo karto sumanysite pavėžėti porą draugų iki universiteto - pasilikite galines sėdynes, nes jas, kaip ir priekines, galėsite užsisakyti iš aukštos kokybės veganiškos dirbtinės odos pakaitalo. Kompanija „BeLeaf“ iš Brazilijos siūlo išbandyti šią medžiagą, gaminamą iš „dramblio ausies“ (lot. Alocasia Macrorrhiza) augalo lapų.

Seniausia Latvijos automobilių gamintoja „Dartz“ taip pat nepamiršta Europoje galiojančių teisės aktų ir automobilį bandys padaryti kuo saugesniu ir patrauklesniu vietiniam pirkėjui. Jau dabar galime matyti pakeistus DRL priekinius žibintus, į tolimesnius planus įeina elektroninės stabilumo kontrolės ir oro pagalvių diegimas. Nuo Kinijoje jau keli metai važinėjančio pirmtako „Freze“ turėtų skirtis ir LED žibintų naudojimu, kai kurių elektroninių mazgų atnaujinimu ir nuvažiuojamu atstumu.

Savo planuose Latvijos kompanija „Dartz“ turi ir kitų „Freze“ modelių atnaujinimą, greičiausiai tai bus galingųjų visureigių „Prombron“ naujesnės elektra varomos versijos. Ar netolimoje ateityje sutiksime daugiau šių mažylių Lietuvoje? Greičiausiai, kad taip. Vis dėl to pagrindinėmis pardavimų rinkomis laikomos Vokietija, Norvegija ir Prancūzija. Neatmetama ir galimybė bandyti plėstis už Atlanto, tačiau kol kas, anot šaltinių, ji lieka tik teorine.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas