„Teltonika“ pradėjo masinę elektromobilių įkrovimo stotelių gamybą

Lukas Snarskis

2022-09-30, 15:30 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupei „Teltonika“ priklausanti bendrovė „Teltonika Energy“ Vilniuje pradėjo masinę elektromobilių įkrovimo stotelių „TeltoCharge“ gamybą.

„Teltonika“ pradėjo masinę elektromobilių įkrovimo stotelių gamybą

Talentingų ir itin aukštos kvalifikacijos „Teltonikos“ inžinierių dėka elektromobilių įkrovimo stotelę pavyko sukurti greičiau nei per vienerius metus – įrenginio koncepcija buvo pristatyta 2021 m. pabaigoje, o šių metų rugsėjo antroje pusėje jau pradėta masinė gamyba.

Spartinti projekto įgyvendinimą skatino tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje kylanti žaliųjų energetikos sprendimų banga. Elektromobilių rinka sparčiai auga, tačiau jų įkrovimo infrastruktūra vairuotojams kelia daug iššūkių. Vis dėlto situacija artimiausiu metu turi pasikeisti – Lietuvoje numatoma didžiulė elektromobilių infrastruktūros plėtra. Planuojama, kad iki 2026 m. mūsų šalyje bus įrengta daugiau nei 53 tūkst. elektromobilių privačių įprastos ir vidutinės galios įkrovimo prieigų.

„Kylant energetikos išteklių kainoms, investicijos į atsinaujinančios energetikos sprendimus atsiperka kur kas greičiau. Vien šiemet Lietuvoje beveik 40 tūkst. namų ūkių užsitikrino paramą saulės elektrinių įrengimui. Neabejoju, kad dauguma jų netolimoje ateityje įvertins ir galimybę persėsti į elektromobilį ir namuose įsirengti įkrovimo stotelę. Šį sprendimą paspartins ir Lietuvos energetikos agentūros (LEA) paskelbtas finansavimas nuosavoms elektromobilių įkrovimo stotelėms įsirengti. Todėl pasiūlydami išmanųjį „TeltoCharge“ įkroviklį, pirmiausia siekiame prisidėti prie spartesnės elektromobilių infrastruktūros išvystymo, žalesnės ir švaresnės Lietuvos ateities, o kartu žvelgiame į nišas tarptautinėse rinkose – esame pasiruošę mesti iššūkį esamiems elektromobilių įkrovimo pramonės lyderiams“, – teigia „Teltonika Energy“ vadovas Tadas Tumelis.

„TeltoCharge“ yra lengvai naudojama, išmani ir patikima elektromobilių įkrovimo stotelė. Lietuvių sukurtas įkroviklis siūlo didelę konfigūracijos pasirinkimų įvairovę, nuo skirtingų priekinio korpuso spalvų, varianto su fiksuotu kabeliu ir be jo iki skirtingų ryšio tipų. Atsižvelgiant į individualius poreikius, vartotojai taip pat gali rinktis prietaiso galingumą – 7,4 kW, 11 kW ir iki 22 kW. „TeltoCharge“ yra suderinamas su visais vien tik elektra varomais ar elektra įkraunamais hibridiniais automobiliais.

Pirmasis „Teltonika Energy“ produktas „TeltoCharge“ yra skirtas privačiam naudojimui ir gali būti įrengtas individualiuose namuose, sodybose, daugiabučių namų kiemuose, stovėjimo aikštelėse ir garažuose, jis taip pat tiks ir įmonių elektrinio autoparko ar darbuotojų elektromobilių įkrovimui.

„Mūsų gaminamas įkroviklis taip pat turi tokią išmanią funkciją kaip dinaminis apkrovos valdymas. Šis technologinis sprendimas padeda tinkamai paskirstyti elektros resursus ir elektromobilio įkrovimui skirti tiek galios, kiek galima pagal momentinį elektros suvartojimą. Ši įkroviklio funkcija yra būtina norint Lietuvoje gauti paramą elektromobilių įkrovimo stotelei įsirengti“, – sako „Teltonika Energy“ projektavimo padalinio vadovas Dominykas Rentelis.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas