„Tesla“ automobiliai pasipildė visiškai nauja funkcija, tačiau elektromobilių savininkai abejoja jos veikimo galimybėmis

Lukas Snarskis

2021-12-21, 16:10 (atnaujinta 2024-06-03, 11:52)

0 komentarų
„Tesla“ automobiliai pasipildė visiškai nauja funkcija, tačiau elektromobilių savininkai abejoja jos veikimo galimybėmis

Vienas iš įspūdingesnių techninės įrangos atnaujinimų, kurį „Tesla“ įdiegė atnaujintuose „Model S“ ir „Model X“ automobiliuose, yra aktyvių, triukšmą slopinančių mikrofonų pora, įtaisyta dviejose priekinėse automobilių sėdynėse. Jie nebuvo naudojami iki šiol, tačiau naujausiu programinės įrangos atnaujinimu (versija 2021.44.5), „Tesla“ pridėjo šią funkciją ir pavadino ją „Active Road Noise Reduction“.

Naujieji mikrofonai gali užfiksuoti įvairų kelio triukšmą išorinėje aplinkoje. Triukšmą, kuris patenka į saloną iš išorinės aplinkos, mikrofonai paprasčiausiai neutralizuoja. „Tesla“ kompanija taip pat pasidalino informacija, kad garso sistemos, integruotos automobiliuose, garsiakalbių pagalba, transporto priemonė gali sukurti vadinamas „tyliąsias zonas“ aplink automobilio viduje esančius žmones.

Aktyvus triukšmo slopinimas automobiliuose iš tikrųjų nėra jokia naujiena ir jau kelerius metus jis buvo prieinamas daugelyje įvairių kompanijų modelių. Tokie automobiliai kaip „Lexus LS“, „Cadillac XTS“, „Infiniti Q60“, „Lincoln Continental“ ir net „Honda Accord“ turi šią funkciją. Akivaizdu, kad tokia galimybė yra naudojama daug dažniau, nei gali atrodyti.

Kadangi „Tesla“ atveju iš išorinės aplinkos automobilio vidų pasiekiančio garso slopinimas yra visiškai nauja funkcija, minėtųjų kompanijos automobilių modelių, turinčių šią funkciją, savininkai, kaip taisyklė, tiesiog privalėjo ją išbandyti, bandomąjį važiavimą įrašyti ir juo pasidalinti platformoje „YouTube“. Keista, tačiau net ir žinodami, kaip „Tesla“ entuziastai mėgsta naująsias technologijas, radome tik vieną vaizdo įrašą, kuriame parodoma, kaip veikia „Active Road Noise Reduction“, įrašą į „YouTube“ įkėlė Michaelas Hopwoodas.

Savo vaizdo įrašo aprašyme autorius pabrėžia, kad „šiuo metu funkcija tikrai neatlieka savo darbo, ji i neslopina aplinkos triukšmo sėkmingai“, taip pat autorius aprašo savo transporto priemonę, kuri naudojama įraše, tai - 2021 m. „Model S Long Range“ automobilis.

Verta prisiminti, kad naujoji „Tesla“ triukšmo slopinimo funkcija bus pasiekiama tik atnaujintuose „S“ ir „Model X“ modeliuose, kol kas ji nepasiekiama „Model 3“ ir „Model Y“. Dviejuose mažesniuose modeliuose tam reikės papildomai įrengti mikrofonus ir kadangi pastarieji modeliai yra mažiau triukšmingi jais naudojantis, nei didesni modeliai, galbūt jiems šios funkcijos reikės labiau.

Minėtuoju „Tesla“ 2021.44.5 įrangos atnaujinimu pridedama ir daugiau papildomų funkcijų, tokių kaip papildomos pasirenkamos funkcijos vairuotojo automobilio valdymo konfigūracijos srityje, durelių atrakinimo rėžimas, o „Tesla“ taip pat teigia, kad patobulino kai kurių transporto priemonių įkrovimą, bet kol kas nenurodė, kuriems modeliams pastarasis atnaujinimas buvo pritaikytas.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas