„Tesla“ turi rimtų užmojų: į naujos gamyklos statybas investuos įspūdingą sumą pinigų

Lukas Snarskis

2021-11-26, 13:00 (atnaujinta 2024-06-03, 11:52)

0 komentarų
„Tesla“ turi rimtų užmojų: į naujos gamyklos statybas investuos įspūdingą sumą pinigų

„Tesla“ planuoja išleisti daugiau nei 1 milijardą JAV dolerių savo naujai transporto priemonių gamyklai Ostine, Teksase. Pranešama, kad kompanija planuoja užbaigti statybas iki šių metų pabaigos, tai rodo vieši kompanijos pareiškimai Teksaso valstijos agentūrai.

Penktadienį Teksaso licencijavimo ir reguliavimo departamentui (TDLR) pateiktuose dokumentuose buvo aprašytos „Tesla“ išlaidos įvairiai gamybos infrastruktūrai Ostino gamykloje. Bendrovė pranešė, kad planuoja baigti savo bendrojo automobilių surinkimo, dažų, liejimo, „štampavimo“ ir kėbulo dirbtuvių statybos darbus iki šių metų gruodžio 31 dienos.

Remiantis pateiktais dokumentais, šių penkių dirbtuvių bendras plotas siektų beveik 4,3 mln. kvadratinių metrų, o iš viso statybos darbai kainuotų 1,06 mlrd. JAV dolerių.

Elektromobilių naujienų agentūra „Electrek“ pirmą kartą apie „Tesla“ kompanijos pateiktus dokumentus TLDR pranešė pirmadienį. TDLR Teksaso valstijoje reguliuoja ir licencijuoja daugybę įmonių, įrenginių ir įrangos. „Tesla“ paraiškos buvo pateiktos pagal TLDR agentūros architektūrinių barjerų projektą, pagal kurį peržiūrimi ir tikrinami įvairūs projektai, siekiant užtikrinti, kad jie atitiktų Teksaso valstijos nustatytas teisines normas. TLDR agentūra iš karto neatsakė į žiniasklaidos atstovų prašymą pakomentuoti esamą situaciją „Tesla“ atžvilgiu.

„Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas anksčiau sakė, kad bendrovė šiemet planuoja pradėti ribotą vidutinio dydžio visureigio „Model Y“ gamybą, o kitąmet kompanija planuoja jau plataus masto minėtųjų „Tesla“ automobilių gamybą. Tikimasi, kad „Cybertruck“ elektrinio pikapo gamyba prasidės 2023 m. Naujos - 1,1 milijardo dolerių vertės „Tesla“ gamyklos, esančios netoli oro uosto rytiniame Ostino miesto pakraštyje, statybos buvo pradėtos 2020 m. vasarą.

Tikimasi, kad įmonė, kuri Teksaso valstijoje pasirinko atidaryti tokio dydžio gamyklą, gaus beveik 65 mln. JAV dolerių vietinių mokesčių nuolaidų pavidalu. Planuojama, jog „Tesla“ atidarius gamyklą Ostine bus sukurta maždaug 10 000 darbo vietų, daugumą jų užims žemos kvalifikacijos darbuotojai. Didžiulėje gamykloje dieną ir naktį galima matyti statybų grupes, dirbančias prie jos statybos, tikimasi, kad gamyklos pastatas bus bent 1,2 km. ilgio, kai statybos darbai bus baigti. „Tesla“ taip pat pranešė įdomią naujieną - kompanija iš Kalifornijos į Ostiną, Teksasą perkels pagrindinę savo būstinę.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas