Daugiabučių bendrijos, namų administratoriai ir apšvietimo stulpų valdytojai, įsirengę ar planuojantys įsirengti elektromobilių privačias įkrovimo prieigas, vėl kviečiami teikti paraiškas ir pasinaudoti valstybės parama.

Lietuvos energetikos agentūra skelbia du naujus paraiškų priėmimo kvietimus. Bendrai numatyta paskirstyti daugiau nei 1,5 mln. eurų dotacijų, toliau skatinant elektromobilių infrastruktūros plėtrą ir spartinant atsinaujinančių išteklių energijos naudojimą transporto sektoriuje.

„Įrengiant bendrai naudojamas privačias įkrovimo stoteles, daugiabučių namų gyventojams užtikrinamas elektromobilių infrastruktūros prieinamumas. Kai daugiabučiai namai neturi teritorijos įkrovos stotelėms įsirengti, galimybė jas montuoti ant apšvietimo stulpų leidžia efektyviai panaudoti esamą infrastruktūrą ir suteikti patogią prieigą gyventojams. Vartotojai skatinami rinktis elektrines transporto priemones, sudarant sąlygas įsikrauti elektromobilį prie namų tankiai apgyvendintose daugiabučių teritorijose“, – sakė Lietuvos energetikos agentūros direktorė Agnė Bagočiutė.

Pasinaudojant valstybės finansavimu, jau įrengta daugiau kaip 2600 privačių įkrovimo prieigų. Išmokėta apie 1,8 mln. eurų dotacijų. Pagal iki šiol Lietuvos energetikos agentūros gautas paraiškas jau skirtas finansavimas įrengti dar beveik 8000 prieigų apie 6 mln. eurų vertės.

Šiuo metu Lietuvoje užregistruota beveik 26 600 elektrinių transporto priemonių.

Pagal paskelbtą kvietimą daugiabučių bendrijos ir administratoriai gali kreiptis dėl finansavimo įkrovimo prieigoms, įrengiamoms daugiabučių namų sklypuose ar teritorijose. Daugiabučių bendrijoms skiriamas finansavimas gali siekti iki 80 procentų.

Antrasis kvietimas skirtas apšvietimo tinklų valdytojams, kai įkrovimo prieiga įrengiama ant esančio prie daugiabučio namo apšvietimo stulpo (atramos) arba jame. Finansavimas gali siekti iki 50 procentų.

Konkreti paramos suma apskaičiuojama pagal fiksuotus įkainius ir de minimis reglamentų reikalavimus (kai jie yra taikomi).

Daugiabučių bendrijos galės pasirinkti labiausiai jų atstovaujamų gyventojų poreikius atitinkančias įkrovimo stoteles su prieigomis iki 44 kW su dinaminiu galios valdymu, kompensuojant nuo 1588,74 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant sienos ir nuo 2659,06 eurų – už kiekvieną įrengtą prieigą ant žemės.

Apšvietimo tinklus valdantys subjektai gali rinktis iki 11 kW suminės galios stoteles, kompensuojant nuo 811,14 iki 932,59 eurų už ant apšvietimo stulpo (atramos) ar jame įrengtą prieigą.

Dėl paramos galima kreiptis, jei privati įkrovimo stotelė jau yra įsigyta ir sumontuota, tačiau tai padaryta ne anksčiau kaip 2023 m. balandžio 1 d. Kartu su paraiška galima teikti ir mokėjimo prašymą bei dokumentus, įrodančius prieigos įsirengimą. Taip pat leidžiama pateikti daugiau nei vieną paraišką – įrengiamų prieigų ir objektų, kuriuose jos įrengiamos, skaičius neribojamas.

Paraiškas privačių įkrovimo stotelių finansavimui gauti galima teikti užpildant elektronines formas.

Primename, kad šiuo metu smulkusis verslas, viešieji juridiniai asmenys ir vidutinės ar didelės įmonės, galinčios gauti nereikšmingą (de minimis) valstybės paramą, gali kreiptis dėl iki 50 proc. finansavimo planuojamoms įrengti arba jau nuo 2024 m. liepos 1 d. įrengtoms įkrovimo prieigoms. Finansavimas gali siekti 992,97 eurų už kiekvieną prieigą, įrengtą ant sienos, ir 1661,91 eurų – už kiekvieną prieigą, įrengtą ant žemės.

Vidutinės ir didelės įmonės, neturinčios galimybės gauti nereikšmingos (de minimis) valstybės paramos, gali kreiptis dėl iki 40 proc. finansavimo pagal bendruosius valstybės pagalbos reikalavimus planuojamoms įrengti įkrovimo prieigoms. Vidutinės įmonės gali gauti nuo 794,37 eurų paramos už kiekvieną įrengtą prieigą ant sienos ir nuo 1329,53 eurų – už kiekvieną įrengtą prieigą ant žemės, o didelės – atitinkamai nuo 397,19 eurų arba nuo 664,76 eurų.

Fiziniai asmenys pagal galiojančius kvietimus gali kreiptis dėl iki 60 proc. finansavimo planuojamoms įrengti arba jau nuo 2023 m. balandžio 1 d. įrengtoms įkrovimo prieigoms. Pavyzdžiui, gyventojai, norintys įsirengti elektromobilių privačias įkrovimo prieigas individualiuose namuose ar soduose, gali gauti nuo 486,68 eurų dotaciją ant sienos įrengtai stotelei iki 22 kW be dinaminio galios valdymo su viena prieiga, arba iki 703,36 eurų dotaciją ant žemės įsirengtai tos pačios galios stotelei su viena prieiga su dinaminiu galios valdymu.

guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas