„Volkswagen“ pranoko pati save: vokiečiai skaičiuoja stulbinančius elektromobilių pardavimus, tokių rezultatų nesitikėjo niekas

Lukas Snarskis

2022-11-15, 14:15 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Elektromobilių populiarumas auga. Vis daugiau automobilių gamintojų pagrindinį dėmesį sutelkia būtent į šias transporto priemones, o to priežastis puikiai iliustruoja ir pardavimai.

„Volkswagen“ pranoko pati save: vokiečiai skaičiuoja stulbinančius elektromobilių pardavimus, tokių rezultatų nesitikėjo niekas

Vokietijos automobilių milžinė „Volkswagen“ yra pristačiusi „Accelerate“ strategiją, kurios pagrindinis akcentas – perėjimas prie nulinės emisijos transporto priemonių. Į šią programą patenka naujų elektromobilių gamyba, pardavimų ir pristatymų strategija, o taip pat iškeltas ir pagrindinis tikslas. Ir panašu, kad bendrovei savus tikslus pavyko pasiekti gerokai anksčiau nei planuota.

Nepaisant pasaulinio lustų trūkumo bei kitų iššūkių, „Volkswagen“ jau pardavė 500 tūkst. elektrinių automobilių, o tam prireikė vos dviejų metų. Negana to, tokį tikslą kompanijos vadovai buvo iškėlę įgyvendinti iki 2023 metų pabaigos, tačiau, akivaizdu, kad jis buvo pasiektas gerokai anksčiau. Negana to, bendrovė dar nėra pristačiusi daugiau nei 135 tūkst. „ID.“ serijos transporto priemonių, todėl iki metų pabaigos šis skaičius dar labiau išaugs.

„Volkswagen“ vadovai turėtų džiaugtis tokiu elektromobilių populiarumu, tačiau ties tuo ambicijos nesustoja. Vokietijos milžinė jau anksčiau yra skelbusi, jog iki 2033 metų ketina visiškai atsisakyti vidaus degimo varikliais aprūpintų automobilių gamybos, o jau artimiausiu metu planuojama pristatyti dar daugiau naujų elektromobilių. VW iki 2026 metų pabaigos ruošiasi pristatyti dar dešimt naujų modelių. Negana to, žadamas ir gerokai pigesnis modelis, kuris turėtų kainuoti apie 25 tūkst. eurų.

Nors 500 tūkst. parduotų automobilių visos rinkos kontekste gali pasirodyti kaip ganėtinai maži skaičiai, tačiau tai yra išties puikus rezultatas. Vokietijos gigantė į šią rinką įžengė vos prieš keletą metų, o tuo pačiu turėjo susidurti ir su daugybe iššūkių, tokių kaip pasaulinė pandemija, tiekimo grandinės sutrikimai ar lustų trūkumai, o taip pat ir kylančios medžiagų kainos. Kaip bebūtų, „Volkswagen“ gerokai viršijo savo pačios lūkesčius ir panašu, kad tai tik pradžia.

Žinoma, reikėtų nepamiršti ir tų 135 tūkst., kurie vis dar laukia savo naujojo elektromobilio. „Volkswagen“ siūlomų „ID.“ serijos modelių populiarumas yra ganėtinai didelis, o tai bendrovei kelia ir kitų iššūkių, tokių kaip rinkos poreikių patenkinimas.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas