„Xiaomi“ ką tik sudrebino pasaulį: oficialiai pradėjo kurti visiems prieinamą elektromobilį

Lukas Snarskis

2021-09-02, 16:25 (atnaujinta 2024-06-03, 11:52)

0 komentarų
„Xiaomi“ ką tik sudrebino pasaulį: oficialiai pradėjo kurti visiems prieinamą elektromobilį

Kinijos milžinė „Xiaomi“ yra puikiai žinoma dėl savo kuriamų išmaniųjų telefonų ar kitų smulkios elektronikos produktų, kurie yra populiarūs visame pasaulyje. Tačiau kompanijos vadovai jau kuris laikas planuoja žengti į visiškai naujus vandenius. Kalbos apie bendrovės planus sukurti elektrinį automobilį sklando jau seniai, o dabar buvo žengtas ir didžiulis žingsnis šiuo klausimu.

Pranešama, jog kompanijos atstovai užregistravo naują kompaniją, kuri yra skirta būtent automobilių sektoriui. Naujasis padalinys veiks po „Xiaomi EV, Inc.“ vardu, o šios bendrovės kapitalas siekia 1,55 mlrd. JAV dolerių. Dar kovo mėnesį, „Xiaomi“ atstovai skelbė, kad per ateinančius 10 metų planuojama investuoti daugiau nei 10 mlrd. JAV dolerių į naująjį verslą.

„Xiaomi EV“ jau dabar turi daugiau nei 300 darbuotojų, o naujojo padalinio vadovu paskirtas „Xiaomi“ vadovas Lei Junas. Skelbiama, kad naujoji kompanija jau atliko intensyvius rinkos tyrimus, prie kurių buvo dirbama pastaruosius penkis mėnesius. Ir nors darbai vyksta intensyviai, tačiau kol kas bendrovė nėra pasiruošusi pristatyti automobilio ar galimo jo prototipo.

Vertėtų prisiminti ir tai, jog praėjusį mėnesį, „Xiaomi“ atstovai paskelbė apie „Deepmotion“ įsigijimą, kurie specializuojasi ties autonominėmis vairavimo technologijomis, kas leis kinų milžinei didinti konkurencingumą su kitomis elektromobilius kuriančiomis bendrovėmis.

Priminsime, kad anksčiau buvo pasirodę pranešimų, jog „Xiaomi“ ketina įsigyti „Evergrande“ elektromobilių padalinio akcijas, tačiau vėliau pasirodė informacija apie Kinijos milžinės planus kurti automobilį nuo nulio. Šaltiniai Kinijoje taip pat atskleidė, kad bendrovė palaikė ryšius su visame pasaulyje žinomu automobilių dalių ir išmetamųjų teršalų technologijų tiekėju, taip pat rengia ir dizaino planą.

„Xiaomi“ paskelbė pareiškimą, paneigiantį gandus apie derybas su „China Evergrande Group“ dėl 65 proc. dalies pirkimo. Atstovas priduria, kad bendrovė kalbėjosi su keliais automobilių gamintojais, tačiau nepriėmė jokio sprendimo dėl partnerystės savo elektromobilių versle.

Nors „Xiaomi“ paneigia gandus, „China Evergrande Group“ teigia, kad derybos su „Xiaomi“ dėl savo EV (elektrinių transporto priemonių) bloko pardavimo yra labai ankstyvoje stadijoje. Anksčiau bendrovė buvo paskelbusi, kad grupė derasi su potencialiais investuotojais, norėdama parduoti dalį savo akcijų, įskaitant EV ir turto valdymo padalinius.

Prieš keletų mėnesių, L.Junas aplankė ir SAIC būstinę taip įtraukdamas ją į kitų jo aplankytų automobilių gamybos įmonių sąrašą, įskaitant „BYD“, „Great Wall“, „Wuling“ ir kai kurias kitas gerai žinomas automobilių gamybos kompanijas. Tuo metu buvo atskleista, kad per pastarąsias 75 dienas „Xiaomi“ vadovybė aplankė 85 pramonės atstovus, kontaktavo su daugiau nei 200 automobilių pramonės veteranų, rengė keturias vidaus valdymo diskusijas ir du oficialius valdybos posėdžius.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas