Prisijunkite
Prisijunkite
Truputį vasaros pabaigoje daugelis sodininkų pamiršta, kad braškių priežiūra nesibaigia vos tik nurinkus paskutinius vaisius. Nors atrodo, kad svarbiausi darbai jau atlikti, būtent dabar yra tas laikas, kai reikia pasirūpinti augalais, jeigu norisi, kad kitais metais derlius būtų dvigubai gausesnis.
Tinkama priežiūra šiame etape leis ne tik išsaugoti braškių krūmų sveikatą, bet ir prisidės prie gausių, didelių ir kvapnių uogų ateityje. Verta žinoti, kad braškės vasaros viduryje vis dar aktyviai formuoja savo šaknyną ir ruošiasi kitų metų žydėjimui. Jei jos dabar bus silpninamos netinkamais žingsniais, kitais metais derliaus galima ir nesulaukti arba jis bus daug skurdesnis.
Norint išvengti tokio scenarijaus, pakanka atlikti du labai paprastus, tačiau būtinosios priežiūros veiksmus. Šios taisyklės nėra sudėtingos. Jos nesukels didelių papildomų rūpesčių ir nereikalaus ypatingų investicijų, tačiau jų poveikis bus juntamas jau kitą vasarą. Štai kaip reikia pasirūpinti braškėmis liepą, kad kitais metais džiaugtumėtės gausiomis lysvėmis.
Kam skirti dėmesį po braškių derliaus nuėmimo
Nors braškių uogos sunoksta gana anksti, tai dar nereiškia, jog augalus galima palikti likimo valiai iki rudens. Labai svarbu žinoti, kad šiuo metu braškės vis dar aktyviai leidžia ūsus. Būtent iš jų augalai natūraliai dauginasi – formuoja naujas šakneles ir lapų rozetes. Tačiau jeigu jūsų tikslas nėra plėsti lysvę, šie ūsai atima iš motininio krūmo labai daug jėgų.
Jeigu ūsai nebus pašalinti, motininis augalas visą savo energiją skirs naujų daigų šaknų formavimui, o ne stiprins save ar ruošis naujam žydėjimui kitą pavasarį. Todėl viena pirmųjų ir svarbiausių užduočių yra šių atžalų šalinimas. Jas reikia iškirpti kuo arčiau jų atsiradimo vietos, tam puikiai tiks sodo žirklės. Tokiu būdu braškių augalas galės visas sukauptas maisto medžiagas nukreipti į šaknų stiprinimą ir žiedpumpurių formavimą.
Reguliariai atlikus šį veiksmą, kitų metų derlius bus gausesnis. Augalas nespės nusilpti ir galės pasiruošti naujam derliaus laikotarpiui kur kas kokybiškiau. Be to, braškių lysvė atrodys tvarkingiau, o tai palengvins ir kitų priežiūros darbų vykdymą.
Antroji būtina užduotis – tręšimas po uogų sezono
Pašalinus ūsus, svarbu prisiminti ir apie antrą, ne mažiau svarbų žingsnį. Tam, kad braškės turėtų pakankamai jėgų išgyventi žiemą ir pasiruošti pavasariui, būtina jas tinkamai patręšti. Idealu, jeigu tręšimui pasirinksite būtent šį laikotarpį, nes dabar augalas aktyviausiai kaupia jėgas būsimam sezonui.
Patartina naudoti trąšas, kuriose gausu fosforo ir kalio, nes būtent šie elementai stiprina šaknyną ir padeda formuotis žiedpumpuriams. Taip pat verta rinktis trąšas su mažesniu azoto kiekiu, kadangi šiuo metu svarbu skatinti ne lapų, o būsimų uogų potencialą. Specialios braškėms skirtos trąšos arba rudens trąšų mišiniai puikiai atliks šį darbą.
Jeigu laikotės ekologijos principų, puikiai tiks kompostas ar kitas natūralus maistingas mišinys. Tokios natūralios medžiagos pagerins ir dirvožemio struktūrą, o tai ne mažiau svarbu, norint kitais metais sulaukti gausių derlių. Svarbiausia po tręšimo nepamiršti braškes gerai palaistyti, kad visos reikalingos medžiagos greičiau pasiektų šaknis.
Kokios naudos tikėtis iš šių darbų
Braškės yra tokie augalai, kurie labai greitai atsidėkoja už rūpestį. Tinkamai prižiūrėta lysvė liepos mėnesį leidžia tikėtis, kad jau kitų metų vasarą braškių bus kur kas daugiau nei šiemet. Pašalinus nereikalingus ūsus, augalas skirs visas jėgas ne papildomam plitimui, o stiprių ir sveikų vaisių formavimui.
Tuo pačiu patręšus tinkamu laiku, garantuojama, kad šaknys bus stiprios, o žiedpumpuriai pradės formuotis dar iki rudens. Būtent tai ir yra kertinis akmuo tam, kad kitų metų braškių lysvė džiugintų kiekvieną sodininką gausiomis, saldžiomis ir sultingomis uogomis.
Šios dvi užduotys vasaros viduryje nėra sunkios ar brangios, tačiau jų poveikis – akivaizdus. Tad nereikėtų laukti rudens, nes tinkamai pasirūpinus braškėmis dabar, kitą sezoną galima džiaugtis dvigubai didesniu derliumi.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti