„airBaltic“ didina tvariųjų aviacinių degalų naudojimą

Lukas Snarskis

2022-01-05, 12:30 (atnaujinta 2023-12-03, 15:31)

0 komentarų
„airBaltic“ didina tvariųjų aviacinių degalų naudojimą

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ praneša, kad 2021 m. tvariųjų aviacinių degalų (SAF) naudojimą padidino 20 proc., lyginant su 2020 m. sunaudotu SAF kiekiu. Tai buvo pasiekta bendradarbiaujant su „Neste“ ir kitais „airBaltic“ tinklo degalų tiekėjais. Partnerystė su „Neste“ prasidėjo visai neseniai, kai „airBaltic“ pradėjo naudoti „Neste MY Sustainable Aviation Fuel“ degalus.

„Siekiame tapti tvariu ES aviacijos rinkos vežėju. Bendrovėje tikime, kad SAF atliks labai svarbų vaidmenį užtikrinant aviacijos pramonės ateitį ir padės visiems jos dalyviams sumažinti poveikį aplinkai. Mes SAF naudojimą didinsime ir ateityje“, – teigia „airBaltic“ generalinis direktorius Martinas Gaussas.

2021 m. gruodžio 28 d. Latvijos oro linijų bendrovės „airBaltic“ skrydis BT302 iš Helsinkio į Rygą buvo vykdomas naudojant 37 proc. „Neste MY SAF“ ir 63 proc. įprastų iškastinių žaliavų degalų mišinį. Iki šiol tai didžiausia SAF dalis, panaudota „airBaltic“ skrydžio metu.

Visą eksploatacijos laikotarpį naudojant gryno pavidalo „Neste MY SAF“ degalus išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis sumažėja iki 80 proc.*, lyginant su iškastiniais aviaciniais degalais.

„Mūsų bendrovė yra pasirengusi padėti aviacijos pramonei pasiekti numatytus įsipareigojimus klimato kaitos srityje. Tam sukūrėme lengvai prieinamą ir iš karto pritaikomą sprendimą, padedantį sumažinti skraidymo metu išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Visi sprendimai yra reikalingi ir kiekvienas žingsnis yra svarbus. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie to, kad „airBaltic“, įgyvendintų savo išmetamųjų teršalų mažinimo siekius“, – sako „Neste“ rinkodaros ir paslaugų skyriaus vadovas Tuomas Kulola.

„airBaltic“ aplinkosaugos valdymas grindžiamas nuolatinio ir sistemingo tobulėjimo principu. Bendrovė nustatė pagrindinius savo veiklos aspektus aplinkosaugos srityje, su veikla susijusią įtaką, rizikas bei galimybes ir išsikėlė siektinus uždavinius.

Šiuo metu „airBaltic“ naudoja 32 „Airbus A220-300“ tipo orlaivius, kurie yra ekologiškiausi komerciniai lėktuvai pasaulyje, nes tai pirmieji orlaiviai, kurių eksploatacijos ciklo poveikis aplinkai deklaruojamas skaidriai, o tai padeda sumažinti išmetamo CO2 ir NOX kiekį atitinkamai 20 ir 50 proc.

* Apskaičiuota taikant tokias pripažintas gyvavimo ciklo vertinimo (LCA) metodikas, kaip CORSIA metodiką.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas