Amerikiečiams siuntas kitąmet pristatys robotai: veš maistą ir vaistus

Lukas Snarskis

2020-12-29, 13:49 (atnaujinta 2023-12-03, 15:34)

0 komentarų
Amerikiečiams siuntas kitąmet pristatys robotai: veš maistą ir vaistus

Prognozės, kad ateityje pasaulyje daugės robotų, kurie perims darbą iš kai kurių profesijų atstovų ir atliks mums įprastas užduotis. Panašu, jog spėjimai pildosi - robotikos startuolis „Nuro” JAV Kalifornijos valstijoje gavo leidimą teikti siuntų pristatymo paslaugas robotizuotomis savavaldėmis transporto priemonėmis.

Kalifornijos motorinių transporto priemonių departamento direktorius teigia, jog šis leidimas žymi svarbų žingsnį autonominių automobilių evoliucijoje. Svarbu paminėti, kad nors pastaruoju metu JAV technologijų Meka laikomo San Francisko miesto gatvės buvo tiesiog perpildytos įvairių savavaldžių transporto priemonių, visos jos teturėjo laikiną leidimą valstijos keliuose atlikti bandymus. „Nuro” tapo pirmuoju, kuriam oficialiai leista teikti komercines paslaugas.

2021 metais „Nuro” robotai pradės pristatinėti maisto prekes ir vaistus dviejose apylinkėse, netoli kompanijos būstinės Mountain View mieste.

Šiek tiek anksčiau šiais metais bendrovė gavo 500 milijonų JAV dolerių investicijų, kurios pagal planą bus panaudotos teikti siuntų pristatymo paslaugas modifikuotais „Toyota Prius” automobiliais, važiuojančiais visiškai autonominiu režimu, o šiek tiek vėliau į tarnybą išleisti ir pačios kompanijos sukurtas R2 transporto priemones, kurios neturi nei vairo, nei vairuotojo sėdynės.

R2 geba išvystyti 56 km/h greitį, yra 2,74 m ilgio ir 1,1 m pločio. Automobiliukas kelyje orientuojasi naudodamas temperatūros jutiklius, radarą, 360 laipsnių kampu filmuojančias kameras - tai jam leidžia saugiai dalyvauti eisme ir atlikti savo misiją. „Nuro” tikisi, kad jos teikiamą paslaugą kaliforniečiai iš karto pamėgs, kadangi ji padės supaprastinti didelių ir labai užimtų namų ūkių gyvenimą bei pasitarnaus tiems, kurie gyvena nuošalesnėse vietovės ir dėl vienos ar kitos priežasties negali vairuoti automobilio.

Vis dėlto pristatymo paslauga tėra tik ledkalnio viršūnė. „Nuro” neseniai įsigijo autonominius sunkvežimius projektuojančią kompaniją „Ike” ir pateikė paraiškas daugybei įdomių patentų gauti. Tai rodo, jog bendrovė nusiteikusi labai rimtai ir netrukus planuoja pasiūlyti kur kas platesnes savavaldžių transporto priemonių pritaikymo galimybes.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas