„Apple“ ketina iš naujo sukurti tai kas jau seniausiai įprasta: pokyčiai gali paliesti saugos diržų sagtį

Lukas Snarskis

2023-07-01, 15:00 (atnaujinta 2023-12-03, 15:17)

0 komentarų

Kalbant apie naujoves, „Apple“ visada buvo priešakyje. Nors technologijų milžinė ir toliau nekalba apie savo planus sukurti automobilį, įvairūs patentai ir technologijos rodo jos dalyvavimą automobilių pramonėje.

„Apple“ ketina iš naujo sukurti tai kas jau seniausiai įprasta: pokyčiai gali paliesti saugos diržų sagtį

Vienas iš naujausių patentų yra unikalus Apple požiūris į saugos diržų sagtis. Pergalvodama šią esminę saugos funkciją, „Apple“ siekia pagerinti naudotojų patirtį ir saugumą kelyje.

Patentas pavadinimu „Suvaržymas su indikatoriaus sritimi“ atskleidžia „Apple“ ketinimą pakeisti saugos diržų sagtis. Tradiciškai saugos diržų sagtys buvo tiesiog funkcionalios, tačiau „Apple“ numato intuityvesnį ir patogesnį požiūrį. Patente aprašomas šviesos indikatoriaus įtaisymas sagtyje, suteikiantis vartotojams svarbią būsenos informaciją.

„Apple“ koncepcija apima permatomą paviršių arba mažytes sagties mygtuko skylutes, pro kurias gali prasiskverbti šviesa. Pagrindinis šios funkcijos tikslas yra padėti vartotojams lengviau rasti sagtį. Kai reikia surasti sagtį, ji įsižiebs ir nukreips vartotojo ranką į reikiamą vietą. Teisingai įkišus saugos diržo liežuvėlį, lemputė užgęsta, parodydama, kad saugos diržas tvirtai pritvirtintas.

„Apple“ dėmesys detalėms apima ne tik pradinį sagties įkišimą. Kai automobilis sustoja ir variklis išjungiamas, LED indikatorius ant sagties vėl įsižiebs. Šia papildoma funkcija siekiama suteikti keleiviams vaizdinę užuominą, primenančią, kad prieš išlipant iš transporto priemonės reikia nusisegti saugos diržus.

Siekiant užtikrinti atitiktį esamiems saugos standartams, „Apple“ patente LED indikatorius apibūdinamas kaip raudonas. Šis spalvų pasirinkimas atitinka dabartinį pramonės standartą dėl raudonų mygtukų ant saugos diržų sagčių šiuolaikinėse transporto priemonėse. Laikantis šių taisyklių, „Apple“ dizainas sklandžiai integruojasi į esamą automobilių aplinką.

Nors „Apple“ patentas pristato naujovišką požiūrį į saugos diržų sagtis, jis nėra pirmasis, tyrinėjantis šią teritoriją. Garsus automobilių gamintojas „Skoda“ panašią koncepciją jau įdiegė savo išmaniuosiuose saugos diržuose. „Skoda“ išmanieji saugos diržai taip pat turi šviesos indikatorius, kurie padeda naudotojams įdėti ir nuimti sagtį.

Svarbu pažymėti, kad „Apple“ bandymas diegti saugos diržų sagčių naujoves yra didesnių užmojų dalis. Nors bendrovė dar oficialiai nepripažino savo planų, pranešimai ir spėlionės rodo, kad „Apple“ kuria savo automobilį, vadinamą „Apple Car“. Šiuo ambicingu veiksmu siekiama pakeisti automobilių pramonę integruojant pažangiausias technologijas ir dizainą.

Jei „Apple“ saugos diržų sagčių naujovės išsipildys, jos gali turėti didelės įtakos automobilių saugos aplinkai. Pagerinant vartotojo patirtį ir supaprastinant saugos diržų užsisegimo procesą, „Apple“ dizainas gali padėti padidinti saugos diržų naudojimą ir galiausiai išgelbėti gyvybes kelyje.

„Apple“ patentas „Suvaržymas su indikatoriaus sritimi“ atskleidžia unikalų bendrovės požiūrį į saugos diržų sagčių pakeitimą. Įtraukdama šviesos indikatorius ir panaudodama savo patirtį kuriant patogų dizainą, „Apple“ siekia padidinti saugumą ir pagerinti vartotojo patirtį, susijusią su šia svarbia automobilių saugos funkcija. Nekantriai laukiame oficialaus „Apple“ pranešimo apie jų gandų apipintą automobilių projektą. Akivaizdu, kad technologijų milžino įtaka automobilių pramonėje turi potencialo novatoriškiems išradimams saugos ir inovacijų srityse.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas