Baltijos šalyse tokio dalyko dar nebuvo: Vilniuje atidaryta pirmoji „BMW laboratorija“

BMW

Lukas Snarskis

2022-11-09, 07:25 (atnaujinta 2023-12-03, 17:43)

0 komentarų

Vokietijos automobilių koncerno BMW atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla (VAVM), atidarė pirmąją Baltijos šalyse „BMW laboratoriją“.

Baltijos šalyse tokio dalyko dar nebuvo: Vilniuje atidaryta pirmoji „BMW laboratorija“

Šioje specialiai įrengtoje klasėje būsimieji automobilių mechanikai galės praktiškai susipažinti su pažangiausiomis automobilių ateities technologijomis, didžiausią dėmesį skiriant elektros bei hibridinei įrangai.

„Mūsų mokykla yra viena pagrindinių Lietuvoje, ruošianti ateities automechanikus. Partnerystė su BMW padės ugdyti dar profesionalesnius specialistus, nes BMW laboratorijoje mokiniai tobulins praktinius įgūdžius dirbant su šiuolaikinėmis ir ateities automobilių technologijomis. Itin svarbu, kad BMW atstovai apmokys ir profesijos mokytojus, kad šie nuodugniai žinotų BMW technologijų niuansus ir įrangos ypatumus, taip užtikrinant aukščiausia VAVM automechanikų rengimo programos kokybę“, – sako VAVM direktorė Elena Pelakauskienė.

„Tai pirmoji tokia „BMW laboratorija“ regione. Esame įsitikinę, kad automobilių gamintojų ir profesinio mokymo įstaigų bendradarbiavimas yra labai svarbus siekiant sukurti geresnes galimybes jaunajai automechanikų kartai įgyti praktinių įgūdžių ir susipažinti su automobilių technologijomis, kurios bus itin aktualios ateityje – elektros varikliais, baterijomis, hibridinėmis pavaromis. Tikime, kad galėdami eksperimentuoti su BMW įranga, būsimi specialistai įgis įgūdžių, kurie bus svarbūs jų karjerai ateityje“, – sako BMW įgaliotosios atstovės Lietuvoje „Krasta Auto“ Vilniaus atstovybės vadovė Lina Paulauskė.

Naujoji „BMW laboratorija“ įrengta VAVM patalpose Geležinio Vilko g. 16. Čia mokymo tikslams BMW suteikė įkraunamą hibridinį BMW 5 serijos automobilį, kurį būsimieji specialistai galės ardyti, surinkinėti, tobulinti praktinius įgūdžius.

Papildomai „Krasta auto“ atskirai suteiks BMW hibridinio automobilio bateriją, elektromobilio „BMW iX3“ elektroninę pavarą su valdymo elektronika ir galine važiuokle, specialų stelažą, integruotus elektroninius matavimo prietaisus – 12 voltų automobilio elektroninei daliai ir aukštos įtampos matavimams atlikti, diagnostinį kompiuterį. Bendra suteiktos įrangos vertė siekia virš 25 tūkst. eurų, neįskaičiuojant „BMW 5“ modelio kainos.

L. Paulauskė teigia, kad partnerystė su VAVM neapsiribos „BMW laboratorijos“ įrengimu.

„Jau šiandien su VAVM dirbame įvairias formatais – organizuojame mokinių ekskursijas BMW Vilniaus atstovybėje, suteikiame įrangą parodoms, dirbame su mokiniais pagal pameistrių programą bei kviečiame atlikti praktiką. Artimiausiu metu pasiūlysime specialią kvalifikacijos kėlimo programą ir mokyklos pedagogams, kurios metu mokytojai, padedami sertifikuotų BMW mechanikų ir elektromobilių ekspertų, gilinsis į technologinių inovacijų ypatumus. Taip pat pradėsime rengti paskaitų ciklą VAVM mokiniams apie naujausias BMW technologijas, kad jie žengtų koja kojon su rinkos tendencijomis. Tikimės, kad visos šios priemonės prisidės prie būsimų automobilių mechanikos specialistų ugdymo ir profesionalumo“, – sako BMW Vilniaus atstovybės vadovė.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas