Benzininiai automobiliai oficialiai mirė: elektromobilių kainos tapo prieinamos visiems

Lukas Snarskis

2021-08-12, 15:55 (atnaujinta 2023-12-03, 15:32)

0 komentarų
Benzininiai automobiliai oficialiai mirė: elektromobilių kainos tapo prieinamos visiems

Niekam ne paslaptis, jog elektriniai automobiliai yra kiek brangesnis už tuos, kurie veikia su vidaus degimo varikliais. Dažnai tai skirtumas yra ganėtinai ženklus, tačiau „Tesla“ įžvelgia pokyčius.

JAV kompanijos atstovų teigimu, „Tesla Model 3“ yra pirmasis elektrinis automobilis istorijoje, kuris savo kaina yra lygus su tradiciniai automobiliais. Negana to, tokie rezultatai gaunami neatsižvelgus į regionines subsidijas bei mažesnes einamąsias išlaidas. Tiesa, vertėtų paminėti ir tai, jog „Tesla“ savo produktus priskiria aukščiausios klasės, todėl juos dažniausiai lygina su tokiais gerai žinomais ženklais kaip BMW, „Audi“ ar „Mercedes-Benz“.

„Tesla“ pateikė lentelę, kurioje palygino „Tesla Model 3 Standard Range Plus“ versiją su „Mercedes-Benz C“ klase, „BMW 3“ ir „Audi A4“ automobiliais. Kaip galima matyti, standartinė elektromobilio kaina nesiekia 40 tūkst. JAV dolerių ribos ir palyginime nusileidžia tik „Audi“ produktams. Tuo tarpu, „Mercedes“ ir BMW sedanai kainuoja šiek tiek brangiau.

„Deja, tačiau dauguma elektrinių automobilių rinkoje vis dar yra maždaug 10 – 20 tūkst. JAV dolerių brangesni nei analogiški automobiliai su vidaus degimo varikliais“,- pažymi „Tesla“ atstovai.

Tiesa, „Tesla“ pateikiamos kainos yra prieš įvairius pardavėjų antkainius, kas yra ganėtinai kėblu. Elektromobilių gamintojas savo transporto priemones pardavinėja tiesiogiai, o daugelis kitų bendrovių tam naudoja įvairius tinklus, kas lemia, jog kaina gali būti tiek mažesnė, tiek ir didesnė, atsižvelgiant į situaciją. Pavyzdžiui, kai kurie nauji automobilių modeliai yra parduodami brangiau nei gamintojo rekomenduojama mažmeninė kaina.

Kaip bebūtų, „Tesla“ pavyzdys rodo, kad elektromobilių kainos jau netolimoje ateityje gali susilyginti su tradicinių transporto priemonių kainomis ir tai iš esmės yra tik laiko klausimas.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas